chibuc_2018_dobrovice

Zažít pocit závodníka

Akce Chibuk Destruction Derby si za dobu své existence získala obrovskou popularitu mezi diváky i jezdci. Ti se v areálu JP Stav Dobrovice sejdou 23. června již k šestému ročníku. Limitované startovní pole osmdesáti závodníků bylo při internetovém přihlašování naplněno během pouhých padesáti vteřin! Bližší informace o blížícím se klání přidává jeden z jeho organizátorů Tomáš Tochtar.

Přejít na článek
sb_vilkyciai_2018_nahled

Jakub Kubíček: „Nikdy se nevzdávej!“

Famózní formu prokázal v litevském Vilkyciai Ervins Grencis. Lotyšský pilot ovládl rozjížďky i finále královské divize SuperBuggy a upevnil svoji pozici na čele průběžné klasifikace. Na pódiu ho doprovodili osminásobný evropský šampión Bernd Stubbe a k radosti českých příznivců Jakub Kubíček.

Přejít na článek
jb_vilkyciai_2018_start_nahled

Justs Grencis: „Nejlepší závod sezóny!“

Vynikající závod prožil v litevském Vilkyciai Justs Grencis. Lotyšský pilot ovládl rozjížďky i finále a obohatil své konto maximálním víkendovým počtem pětatřiceti bodů. Na stupních vítězů ho doprovodili evropský debutant Javier Bracho ze Španělska a Rus Timofey Ovcharov. Českým závodníkům tentokrát zůstaly pódiové příčky hodně vzdáleny.

Přejít na článek
wibbeler_markus_vilkyciai_2018_b1600_nahled

Je číslo 101 zakleté?

Smolný východní dvojzávod divize Buggy1600 pro české barvy vyvrcholil v litevském Vilkyciai. Oba čeští reprezentanti sice na rozdíl od Bausky do finále postoupili, jejich účinkování v něm však nemělo dlouhého trvání. Své premiérové evropské vítězství naopak vybojoval Markus Wibbeler. Německého pilota na pódiu doprovodili lídr průběžné klasifikace Kevin Peters a Michael Buddelmeyer.

Přejít na článek
fejfar_vaclav_vilkyciai_2018_tax_nahled

Václav Fejfar: „Je to výsledek velké práce!“

Suverénem dosavadního průběhu letošní sezóny divize TouringAutocross je v evropském šampionátu Václav Fejfar. Lužanský pilot ovládl po Seelowě a Bausce i finále třetího podniku v litevském Vilkyciai. Na kompletně českém pódiu ho tentokrát doprovodili Martin Samohýl a Otakar Výborný.

Přejít na článek
Vilkyciai_náhled_logo

ME Vilkyčiai -finále

Týden po Bausce je před námi další Evropa a to v litevském Vilkyciai. Tato trať je jedním slovem brutální. Startuje se zde od roku 2016, povrch je tvořen z asfaltového recyklátu a jedou se zde opravdu kule. Chvílemi i přes stosedmdesát.

Přejít na článek
2018-rb-dobrany-start-nahled

První republikový pohár Daniela Morce

Dobřany v Orlických horách jsou místem autokrosu zaslíbeným. Poslední léta zde už sice nejezdí ti „největší“, ale i aktéři všech tří divizí RacerBuggy jsou zárukou perfektní sportovní podívané. Nejinak tomu bylo i během tohoto dvojzávodu. V sobotu se ve „dvěstěpadesátkách“ radoval Jakub Šafránek, „stopětadvacítky“ patřily Stanislavu Brouskovi a „stošedesátky“ Sebastianu Mihulkovi.

Přejít na článek