1. pamus IP adresa: 109.81.211.21
  pamus

  Plně souhlasím s tímto článkem a myslím, že je nás, kteří se pohybují okolo autokrosu většina. Doufám, že FiA, si příští rok udělá svůj polňák ve Francii, protože pořadatelé je nepustí na svá závodiště. A můžeme jet krásnou Zónu střední Evropy, společně s MČR. Pompézní vyhlášení, umí udělat i naši pořadatelé závodů a nemusí se u toho živit aparátčíci FiA. Jen se semknout a mít k tomu schopné činovníky z ČR, kteří se nebojí bojovat a nemají vedlejší zájmy.

  6.9.2021 17.34

 2. Přemek Doležal, Jihlava IP adresa: 79.141.252.69
  Přemek Doležal, Jihlava

  No vono to -pompézní- vyhlášení ve stanu nebylo nicmoc, zvlášte s koktajícím mikrofonem…..

  6.9.2021 20.47

  • ex Starej harmonikář IP adresa: 88.146.234.194
   ex Starej harmonikář

   Přemku, taky jsem byl na ten mikrofon pěkně nas..nej. V tu chvíli jsem se musel moc ovládat, abych s ním nešvihnul o zem. Ono stačilo v něm vyměnit baterku. Nicméně člověk (pokud si to individuum zaslouží tohle pojmenování), který měl za to zařízení zodpovídat, to nanosil na místo, pustil to a šel do… pryč. A starejte se. Běžně baterky po kapsách nenosím. Tak jsem to raději celý uřval na hubu. Po dvoudenní činnosti mi to moc nepřidalo a 2 dny jsem měl hlas jako Louis Armstrong. :(

   13.9.2021 13.10

 3. Přemek Doležal, Jihlava IP adresa: 79.141.252.69
  Přemek Doležal, Jihlava

  Ale jinak je fakt, že FIA místo aby motoristický sport podporovala, ho nekompromisně a v zájmu vlatního obohacení zašlapává do sra.ek. S tím musí souhlasit všichni řadoví závodnící-motoristé.

  6.9.2021 20.50

 4. Ales Vagner IP adresa: 178.255.168.239
  Bratr Hnízdo
  Ales Vagner

  Pane Dolezal dejte vaše číslo rad si s Vámi promluvim!Je vidět,ze všemu evidentně rozumíte.dekuji!

  6.9.2021 23.13

 5. Jiří Kotaška IP adresa: 78.3.25.119
  Jiří Kotaška

  Již několikrát jsem si říkal, že se musím podívat do Wikipedie, jakou právní formu má FIA, příp. kdo ji zřizuje atd. Nezastírám, že mě k tomu motivovaly skutečnosti související s činností této organizace v poslední době, resp. některými jejími rozhodnutími, které mě zaujaly tím, že jsem v nich poměrně dlouho hledal nějakou alespoň trochu pochopitelnou logiku, byť marně! No, našel jsem toto: 

  Mezinárodní automobilová federace (FIAfrancouzsky Fédération Internationale de l’Automobile) je mezinárodní organizace, která sdružuje jednotlivé národní automobilové organizace. Vznikla v roce 1946 přejmenováním AIACR (Association Internationale des Automobiles – Clubs Reconnus) založené v roce 1904. Sídlo FIA je v Paříži. Je členem organizací SportAccord a ARISF.

  A dále:

  Nejvyšším řídícím orgánem FIA je valná hromada složená z prezidentů mnoha členských klubů. Řádná valná hromada schvaluje a hlasuje o zprávách a návrzích světové rady FIA, rozhoduje o rozpočtu a účetnictví a navrhuje mezinárodní sportovní kalendář. Šéfem FIA a valného shromáždění je předseda,

   

  Nicméně mi z toho úplně nevyplývá, o jakou formu sdružení se jedná (tedy kromě toho, že je Fia zmiňována jako federace), tedy je to asociace, je to určitá forma společnosti?, z čeho žije?, je podporovaná též z veřejných prostředků či se musí uživit pouze sama?, jsou její součástí pouze národní členské organizace nebo i jiné subjekty, třeba soukromé nebo i veřejné, je tam politický vliv? atd.

  A proč si kladu takové otázky? Protože mám pocit (a evidentně nejsem sám), že tam něco skřípe, že profesionální odborná práce by měla možná vypadat trochu jinak, že to vypadá, jako kdyby rozhodovali nezkušení úředníci, kteří musí vykazovat nějakou práci… No, třeba tomu tak není. Nicméně jsem se také zamyslel, jak je to s téměř monopolním postavením této organizace! Jak moc by bylo zajímavé, kdyby třeba vznikla jiná, konkurenční organizace, která by odváděla práci v souladu s tím, co je její skutečnou podstatou a v zájmu těch, kvůli nimž existuje, třeba automobilových závodníků? Asi si podobnou otázku kladlo již pár z těch, jež různá rozhodnutí FIA třeba nějak poškodila nebo zklamala nebo jim prostě nerozumí. Dost by mě zajímalo a bylo by fajn, kdyby se někdo z nich k tomuto tématu vyjádřil… 

  6.9.2021 23.28

 6. Přemek Doležal, Jihlava IP adresa: 79.141.252.69
  Přemek Doležal, Jihlava

  Pro Aleše Vagnera: s panem Kotaškou si promluv, mě laskavě vynech, s tebou já nemám co do činění. :-D Pic

  7.9.2021 9.19

 7. Hoffmann racing IP adresa: 91.218.190.205
  Hoffmann racing

  Ahojte,moje autokrosová rodinko. I když evropské závody nejezdím a ani o tom za této situace nepřemýšlim,tak my to neni lhostejné. Minulý týden jsem viděl záběry z rallye a lidé tam staly přímo u silnice v zatáčce a ještě k tomu na venkovní straně a nikdo to neřeší a tady nám Honzu vykáží z poza vysokých svodidel,kde již všichni závodníci jedou rovně. Vždyť všichni co se pohybujeme po trati a v okolí tratě tam jsme na vlastní nebezpečí. A jedna malá otázka. Kdo z naší české autokrosové rodiny jezdí závody pro peníze? Pojďme si udělat vlastní evropský cup a Via může jít k šípku. Ahojte v Bousově. Teda doufám.

   

  7.9.2021 12.23

  • Milan IP adresa: 163.116.166.119
   Milan

   Myslím, že jezdci se prvního ročníku Hoffman cupu, aneb po evropských závodištích rádi zúčastní. Takže směle do toho 8)

   8.9.2021 11.00

 8. Hoffmann racing IP adresa: 91.218.190.205
  Hoffmann racing

  Oprava „“ FIA „“ nebo nee?

  7.9.2021 12.26

 9. Vlastík IP adresa: 178.209.131.47
  Vlastík

  Dlouho jsem váhal (vlastně od začátku těch nesmyslných nařízení FIA), jestli k tomu napsat svůj názor, ale poté, co jsem viděl Toma Němce pelášit z Paky vytočeného jako nikdy předtím, musím. Že spousta funkcionářů FIA jsou diletanti, koukající jen na svůj prospěch, je jasné asi každému používajícímu mozek a selský rozum. Jenže stejně jako nám politici cpou elektroauta, už půldruhého roku tady straší lidstvo s vymyšlenou pandemii, zde opravdu nelze hledat nějakou logiku. Ti činovníci (ne všichni) koukají především na svůj zisk a ten není nikterak závislý na počtu aut, spokojenosti jezdců, pořadatelů, diváků. Ba naopak pro ně možná je pohodlnější méně aut=méně starostí a práce a více se toho stihne sníst ve VIP a přefiknout na hotelu. Smutné však je, že náš Autoklub ČR léta ovládal soudruh Ječmínek, aby ho nahradil ještě dokonalejší JUDr. Šťovíček, kterého více než domácí motorsport zajímá předávat ceny na MotoGP Quartararovi atd., stejně jako Kopeckého být delegován na rallycross (ale ten světový). Nehledě na to, že JUDr. Šťovíček své aktivity věnuje třeba zastupování jedné naší dopingově nyní zcela „čisté“ atletky a podobným aktivitám. A členové Autoklubu ČR (většina) se bojí vystoupit proti němu, protože by mohli přijít o koryta. Viz například členství rodiny Regnerových v rally komisi je totální střet zájmů a vybírání vstupného na BRCZ ve veřejném prostoru by už konečně mohl zkontrolovat FÚ. A náš slavný rallyový multišampión z Plzně tvrdě bojoval právě za JUDr. Šťovíčka. A ještě, když tady Honzík nakousl vztah k médiím. Jak je to u nás z propagací motorsportu ze strany Autoklubu? Stačí se podívat na jejich ubohé a nepřehledné webovky. Nebýt tady Vojty Káry a pár nadšenců z ČT, Toma Němce, Dády Jeřábka (autokrosar.cz), Shackiho (ewrc), Mravencze (videonovinky), Petra Šulčíka (rallycross), časopisu Rally atd., motorkari, není tady o motorsportu kloudná fotka či zmínka. Za to všechno nám už není z Autoklubu nikdo schopen udělat visačku média. Jo a úplně na závěr. V době Paky se jel kousek vedle na Benecku EDDA Cup za účasti cca 120 aut. Mimochodem amatérský seriál. Takže tak…

  7.9.2021 15.10

 10. Přemek Doležal, Jihlava IP adresa: 79.141.252.69
  Přemek Doležal, Jihlava

  Hezky napsaný. :wink:

  Jen poznámka: Do evropskýho karta si nejdřív koupíš ŘJ, do ní ti pak k tomu určený soudruh nahraje program, a ty si k tomu upravíš motor. Hezký, ne?

  Pánové, to je z tlustejch do tenkejch, hlavně že se kamarádi nejvyšších funkcionářů FIA mají královsky.

  A co ta ŘJ s programech stojí, to se ani neptejte, to by se vám udělalo blbě.

  Takže tak, Sportu zdar, a tomu motoristickému soudobému zvlášť. :evil:

  7.9.2021 21.06

 11. Tomáš urban IP adresa: 185.175.8.61
  Tomáš urban

  Honzo, to jen dokazuje to vše o čem jsme se bavili v Prerove.  Krásné napsano

  7.9.2021 23.08

 12. Karel Kleiner IP adresa: 78.136.140.193
  Karel Kleiner

  Vše hezky a pravdivě popsáno. Netřeba dalších komentářů i když bych nějaký, který vše co je zde napsáno určitě našel. Akorát je mi z toho smutno. Bojím se, že už se lepších časů v autokrosu nedožiji.

  8.9.2021 14.20

 13. Jiří Svoboda IP adresa: 46.135.71.51
  Jiří Svoboda

  Aleš Wagner má občas trochu hloupé názory na věc

  13.9.2021 7.18

Napište nám svůj komentář ke článku

Komentáře k textu na našem serveru
Autokrosar.cz věří, že naši čtenáři budou ctít v diskuzích základní zásady slušnosti a nebudou používat vulgární výrazy nebo jinak neslušné projevy, případně vkládat cílené reklamní příspěvky. V takovém případě si Autokrosar.cz vyhrazuje právo takový příspěvek vymazat.

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)