nyirad_cez_trať_2018

ME Nyirád – neděle 18:16

Trať osmého podniku Mistrovství Evropy měří 1040 metrů a v nejširším místě má 23 metrů. Asfaltový start a velmi technický profil, který je navíc „žroutem pneumatik”….to přesně najdete v maďarském Nyirádu, kam se evropská špička vydává tento víkend.

Přejít na článek
SB_přerov_2018_nahled (1 z 1)

První letošní vítězství Bernda Stubbeho

Fantastický víkend prožil v Přerově Bernd Stubbe. Nejúspěšnější autokrosař všech dob ovládl rozjížďky i finále královské divize SuperBuggy a ziskem plného víkendového počtu pětatřiceti bodů se výrazně přihlásil o zisk svého již devátého titulu evropského šampióna. Na finálovém pódiu ho doprovodili Holanďan Mike Bartelen a nejúspěšnější z domácích pilotů Petr Bartoš.

Přejít na článek
2018-me-prerov-tomas-nemec

Jakub Novotný: „Výhodnější bylo jít vlevo…“

Další parádní výkon předvedl v Přerově Jakub Novotný. Pilot z východočeského Konecchlumí plně zabodoval v rozjížďkách, kde hned třikrát ovládl svoji skupinu divize JuniorBuggy. Ve finále však trochu „prokaučoval“ volbu startovní pozice a obsadil tudíž „až“ třetí místo. Zvítězil Rus Timofey Ovcharov a na stříbrném stupínku stanul Lotyš Justs Grencis.

Přejít na článek
2018-me-prerov-jan-pilat

Šťastné boty Švorcových

Velkým zpestřením přerovského podniku evropského šampionátu byl závod kartcrossu. Aktéři MASCOM Cupu se zde utkali už o letošní sedmý bodový příděl. Vládcem závodu se stal Petr Doležal, který ovládl rozjížďky, semifinále i finále a postoupil do čela průběžné klasifikace seriálu. Na pódiu ho doprovodili Jiří Rezek a Ondřej Hartych.

Přejít na článek
2018-me-prerov-tomas-nemec

Vít Nosálek: „Nechtěl jsem to Petrovi pokazit!“

Další fantastický výkon předvedl Petr Nikodém. Úřadující šampión divize Buggy1600 ovládl v Přerově sedmý podnik letošního evropského mistrovství a udělal důležitý krok v cestě za obhajobou titulu. Excelentní představení předvedl ve finále také stříbrný Vít Nosálek, jenž přes letošní absenci na autokrosových tratích ukázal, že nic neztratil ze svého jezdeckého umění.

Přejít na článek
tax_přerov_2018_nahled

Otakar Výborný: „Tohle jsme potřebovali jako sůl!“

Svůj dosavadní nejlepší letošní výkon předvedl v Přerově Otakar Výborný. Západočeský pilot ovládl rozjížďky i finále divize TouringAutocross a připsal si maximální víkendový zisk pětatřiceti bodů. Pilota Mitsubishi Mirage na pódiu doprovodili jeho krajané s fabiemi – Martin Samohýl a Václav Fejfar.

Přejít na článek
kubicek_jakub_přerov_2018_sb

ME Přerov – finále

Krásné dobré úterní jitro. Díky spolupráci našeho webu s AUTO KLUB PŘEROV-město v AČR Vám můžeme opět nabídnout soutěž o čtyři volné lístky na nadcházející podnik Mistrovství Evropy v Přerově.

Přejít na článek
2018-mmcr-dolni-bousov-jan-pilat

První pódium Ladislava Jiřičky

Kategorie RacerBuggy jsou na vzestupu a potvrdil to i závod v Dolním Bousově. Zde se aktéři všech tří divizí utkali již o sedmou letošní porci republikových bodů. „Dvěstěpadesátky“ vyhrál Dominik Starosta, „stopětadvacítky“ Stanislav Brousek a „stošedesátky“ Ladislav Hanák. Za ním projel cílem jako druhý Ladislav Jiřička, pro něhož se jedná o premiérové pódium jeho autokrosové kariéry.

Přejít na článek