Adam_Kotaška_01

Pro Adama Kotašku sezona skončila

Hodně smolně skončila předčasně letošní sezona pro jediného českého zástupce v nově vypsané evropské kategorii Cross Car Adama Kotašku. Jeho letošní účinkování se smrsklo na podniky ve francouzském St. Georges de Montaigu a v Přerově, k tomu se představil na republikových závodech v Nové Pace a Poříčí nad Sázavou společně s účastníky MASCOM Cupu.

Přejít na článek
2021-me-nova-paka-tomas-nemec

Češi vládnou TouringAutocross

Divize TouringAutocross zažívá na evropské scéně slabší roky a má vypsány pouze čtyři podniky. Na tom závěrečném v italské Maggioře lze nicméně očekávat dramatický souboj až do konce. Na titul totiž aspirují hned čtyři piloti a mezi nimi tři čeští. Mezi trio Lukáš Červený, Pavel Vávra a Petr Šimurda se vklínil Estonec Andri Öun.

Přejít na článek
242081609_273312644615349_4587323884494599177_n

Saint Igny de Vers – neděle

Další podnik Mistrovství Evropy je tu. Počet přihlášených jezdců je díky místním trochu větší, ale „staré“ časy to nejsou. Nicméně nikdo ze špičky opět nechybí a body z Francie budou již mít doslova hodnotu zlata.

Přejít na článek
2021-me-prerov-david-jerabek

Kubíček a Nikodém ve hře o evropský titul

Lídrem průběžné klasifikace královské divize SuperBuggy sice je Lotyš Ervins Grencis, nicméně pouhý bod na něj ztrácí Jakub Kubíček. Rakovnický pilot se mu výrazně přiblížil, když první zářijový víkend potřetí v kariéře ovládl novopacký závod evropského šampionátu. Reálnou šanci na titul má také vítěz závodů ze St. Georges de Montaigu a Přerova Petr Nikodém, figurující momentálně na čtvrté pozici.

Přejít na článek
filip_duřt_jb

Medlík a Pytloun hlavními adepty na titul

Skvěle se pro české barvy vyvíjí letošní sezona v divizi JuniorBuggy. Ondřej Medlík vede po pěti odjetých podnicích průběžnou klasifikaci evropského šampionátu před Danielem Pytlounem. Vzhledem k tomu, že pro holandského pilota Styna Jasperse po novopacké havárii sezona pravděpodobně předčasně skončila, souboj o titul svedou zřejmě právě tito dva piloti.

Přejít na článek
02-plakat-bousov

Jednodenní Dolní Bousov se vydařil

Uplynulou sobotu pokračoval český autokrosový šampionát na tradiční trati v Dolním Bousově. Organizátorům se podařilo závod uskutečnit během pouhého jednoho dne a diváci si užili parádní podívanou plnou mnoha strhujících soubojů a také překvapivých výsledků.

Přejít na článek
jirka_bret_vw_02

Bret Motorsport v Dolním Bousově

Hned ze začátku napíšu, že je třeba smeknout před pořadateli, traťáky, startéry a všemi těmi, kteří nejsou třeba tak vidět. Všichni ti ukázali, že umí, je třeba si jich vážit a poděkovat jim za jejich činnost a za to jak tu sobotu zvládli. Ale oni nerozhodují o tom, že se závod pojede jen jeden den. Motorsport stojí všechny hodně peněz a jezdci a týmy to mají s jejich sháněním hodně těžké….

Přejít na článek
jb_vilkyciai_2018_novotny_jakub_hartman_filip

Novopacká smůla přibrzdila Novotného a Hartmana

Pouze dva čeští reprezentanti letos absolvují evropský šampionát divize Buggy1600. Přerovským vítězstvím se do čela průběžné klasifikace dostal Jakub Novotný, novopacká porucha motoru a nulový bodový zisk ze Štikovské rokle však znamenaly jeho propad na třetí příčku. Také Filipovi Hartmanovi na domácí trati štěstí nepřálo…..

Přejít na článek
Adam_eliáš-kandidatura 02

Adam Eliáš: „Jediná možnost – useknout hlavu jako drakovi!“

Adam Eliáš má za sebou přes své mládí bohatou kariéru v motoristickém sportu. Začínal jako rallyový fotograf a po několika soutěžích na sedadle spolujezdce se přesunul do role organizátora a funkcionáře. Spolu s partou přátel založili Testovací RZ Žiželice, byl ředitelem Rally Bohemia a také sekretářem Autoklubu ČR. Loni se marně pokusil ucházet o pozici prezidenta této instituce…

Přejít na článek