David Jeřábek
3. 11. 2023

Setkání mistrů se rychle blíží

Driving Camp na Autodromu v Sosnové u České Lípy už za týden 10. a 11. listopadu ožije zvuky motorů závodních automobilů při tradičním 22. Global Assistance Setkání mistrů.

 O uplynulém víkendu se Česká republika zařadila mezi země, které se mohou pochlubit pořadatelstvím soutěže mistrovství světa v rally WRC. Byla to velká sláva a jednalo se rozhodně o nejvýznamnější motoristický závod v posledních letech na našem území. Teď už je ale čas se vrátit zpět nohama na zem a ještě před tím, než v zimě umlknou závodní motory na dlouhé týdny, je třeba se rozloučit s uplynulou a velmi úspěšnou motoristickou sezónou v pohodovém duchu Setkání mistrů volantu v Sosnové.

Tato akce má již více než dvě desítky let dlouhou historii, během které jsme mohli na trati autodromu vidět světové jezdce z rally, a špičkové závodníky z Rallycrossu a Autokrosu. Zástupci těchto tří motoristických disciplín dorazí na Autodrom do Sosnové u České Lípy i letos, a po loňské zkoušce, se k nim tento rok připojí ještě větší množství závodníků ze závodů do vrchu, kteří se také předvedou divákům na trati autodromu. Opravená asfaltová trať již díky novému povrchu umožňuje předvést nízké, vrchařské speciály i v jízdě, i přes jejich spíše okruhové nastavení podvozku.

Pro diváky je to zajímavé zpestření a zážitek vidět rozdílné koncepce automobilů pro závody do vrchu a porovnat je s autokrosovými buginami, či rallyovými speciály, které se na trati autodromu cítí asi nejlépe. Bude možné sledovat divoké smyky autokrosařů, plynulou jízdu rallyových speciálů i čistou stopu závodních automobilů, které závodí do vrchu.

 Hlavním tématem letošního Setkání mistrů je pohodové zakončení sezony, poděkování divákům a sponzorům za přízeň při akci, kde není třeba nikam moc spěchat. Vše se odehrává na jednom místě, na velkou část trati je vidět z hlavní tribuny a je zde dostatek času se zastavit v servisním zázemí oblíbených závodníků. Diváci zde mají možnost přijít do servisního zázemí a být tak velmi blízko mistrům volantu, se kterými je zde možnost prohodit pár slov a nebo si udělat fotku na památku.

V zázemí autodromu navíc najdete útočiště i při nepříznivém počasí, kdy je možné se schovat na kryté tribuně, či se občerstvit v některém z přítomných stánků s občerstvením. Diváci zaparkují v těsné blízkosti autodromu a vstupenky je možné zakoupit, jak v předprodeji, tak přímo na místě v pokladnách autodromu.

 V sobotu 11.listopadu čeká na diváky hlavní program od 9:00.  Hned po ránu si závodníci ve volných trénincích vyzkouší trať autodromu a dále budou pokračovat měřenými jízdami až do odpoledního finále, kde se na trati utkají vždy dva nejrychlejší jezdci z každé disciplíny. Startovní listina aktuálního Setkání mistrů se v těchto dnech finalizuje a je jasné, že i letos bude zaplněná kvalitními autokrosaři, závodníky z rallycrossu, rally a ze závodů do vrchu. Tréninkové jízdy budou na autodromu probíhat už v pátek po celý den a i tento den lze autodrom navštívit.

Více informací najdete na www.setkanimistrusosnova.cz a nebo www.autodrom.cz

Tisková zpráva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů