David Jeřábek
13. 7. 2022

Thomas Christol: Zůstali jsme věrni Camotas

Rychlost a výkon není vše, pokud chybí štěstí. O tom se v letošní sezóně nejen jednou přesvědčil nováček z kategorie Buggy1600. Dvaadvacetiletý Francouz Thomas Christol odpověděl na pár otázek před dalším závodem na domácí trati v Saint Georges de Montaigu.

Tvá premiérová evropská sezóna, proč padlo rozhodnutí zúčastnit se celého seriálu až v roce 2022?

Chtěli jsme jet celý evropský šampionát už před tím, než přišel Covid. Bohužel jsme až z jihu (Toulouse) a veškeré trasy jsou pro nás hodně velká vzdálenost.

Tvůj speciál je z dílny Camotas. Jaké pociťuješ výhody s tímto speciálem oproti speciálům jiné výroby?

Zůstali jsme věrni Camotas, jelikož se snadno ovládá. Druhá polovina evropského seriálu bude pro mě lehčí, budou těžší tratě s více zatáčkami a podle mého názoru s menším speciálem budu v těchto úsecích mít výhodu oproti větším bugynám.

Tvé jméno už lidé znají především díky závodu v St. Georges, kde jsi ještě za doby Petra Nikodéma v šestnactistovkách, byl každoročně francouzským želízkem. Kdy a kde začala tvá závodní kariéra?

Cross cars junior jsem začal v mých 13 letech v roce 2013. Kde jsem oslavoval dvakrát krajský titul. Poté jsme se v roce 2016 rozhodli přihlásit se do francouzského mistráku, který jsem vyhrál. Přišel rok 2017 a rozhodli jsme se, že v 18letech už bych měl přestoupit do kategorie Buggy1600. První dvě sezóny v šestnáctistovkách jsem byl na 3. Místě. A za poslední dvě sezóny jsem se stal dvakrát mistrem Francie.

Jak už jsem řekla v první otázce, tato sezóna je tvá premiéra, tudíž i víceméně veškeré tratě jsou pro tebe novinkou. Jak vzpomínáš na první dva závody letošní sezóny v Pobaltí?

Ano, neznám víceméně většinu tratí. Bauska začala super, bohužel kvůli dírám v zatáčce jsem v semifinále z prvního místa narazil do bariéry, nakonec dokončuji na 3. místě. Finále celkové 7. místo. Vilkyciai je velmi rychlá trať, tam mi trvalo o něco déle se adaptovat a přijít na to, kde přidat a kde ubrat abych z toho vytěžil. Semifinále opět nevyšlo nejlépe. Finále jsem měl super start, ale zrádná první zatáčka, kde mě zablokoval Kevin Peters. Jinak oba dva závody po organizační stránce skvělá práce. Všichni se snažili nám připravit skvělé zázemí i trať!

Byla lepší nálada po výsledku z Německa?

Matschenberg byla vzpruha pro celý můj team. Od začátku sezóny už to začalo být frustrující, jelikož máme rychlost být mezi nejlepšími na předních pozicích, jen nám chybělo štěstí. V Německu jsem startoval z posledních pozic ve finále, ale neubral jsem do posledního kola a předjížděl, jak se dalo. Nakonec krásné 3. místo!!

V Nové Pace jsi opět od začátku ukazoval svoji sílu, bohužel finále nedopadlo.

V Mece autokrosu, jsme opět ukázali nejlepší časy a vyhráli celé semifinále. Bohužel, smůla zase přišla k nám. Startuji z první lajny, Jaspers do mě, já na dvě kola a do třetice do nás napálí Bundesmann, který neměl kam uhnout.

Po tomto víkendu, máme hodně hořkou chuť. Jelikož se nám od začátku sezóny nedaří, ne kvůli mně nebo technice! A utíká nám spousta cenných bodů. Snad už se štěstí obrátí i k nám!

Další závod se pojede na tvé domácí trati v Saint Georges. Na co mohou jezdci, ale i diváci těšit?

Letos slaví tato trať 50. Výročí, tudíž to bude velkolepé! Budou tam ti nejlepší francouzští jezdci, moje kategorie Buggy1600 bude nadupaná. Jsem si jist, že celý organizační  tým pod vedením prezidenta Saint Georgers pana Luda, připravil velmi zajímavý program. Doufám, že naše státní hymna zazní ve všech kategoriích!

Děkuji za rozhovor.

Aneta Musilová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů