David Jeřábek
3. 5. 2024

Kategorii Junior Buggy v Humpolci ovládly ženy

Na letošním republikovém závodu v Humpolci v kategorii Juniorbuggy kralovaly dívky a ještě k tomu Elišky. Plná si odvezla zlato a Pytlounová bronz. O stříbro se postaral nizozemský jezdec Nathan Ottink. Vůbec první závod s juniorkou o mistrovské body si zajel Ondřej Pospíšil. "I když jsem se svezl už na Setkání mistrů na podzim, v Poříčí a na testování v Sedlčanech, s buginou se stále učím," vysvětluje Pospíšil.

První měřený trénink vyhrál nizozemský jezdec Nathan Ottink, druhý skončil Matěj Outředníček a třetí dojela Eliška Plná. Podle Ouředníčka byl pro něj první závod nové sezóny velkou výzvou. "Mohu jezdit vynikající mistrovskou buggy Alfa Racing po Arnoštovi a hned první měřený trénink dopadl fantasticky," komentuje jezdec. Druhý měřený trénink otočil kartami a Plná se probojovala na první místo, za ní dojela hned Pytlounová a třetí skončil Martin Kolomý.

První rundu v první skupině si to mezi sebou rozdali na startovním roštu v první řadě Plná, Kolomý a Pospíšil. V druhé skupině pak v první řadě startovala Pytlounová, Ottink a Ouředníček. Po první rundě vedla Plná, za ní byla Pytlounová a třetí skončil Ottink. Druhou rundu vyhrála zase Plná, za ní Pytlounová a Ottinka vystřídal Kolomý. Ve třetí rundě holky skončily na stejných místech a Kolomého vystřídal opět Ottink.

A finále rozhodlo o vítězi. Z prvního republikového závodu si zlato odnesla Eliška Plná. "Víkend byl super, vyhrála jsem, co se dalo, od tréninku až po finále. Ve finále se mi start moc nepovedl, odjela jsem jako druhá, ale zabojovala jsem a předjela Elišku Pytlounovou, která jela celý víkend taky velmi dobře. Cílovou čárou jsem nakonec ale projela jako první. Moc všem děkuji za podporu a za skvěle připravenou techniku," říká Plná.

Na druhém místě se umístil Ottink a třetí skončila Pytlounová. "Víkend začal super. Všechny tři rozjížďky jsme vyhráli a celkově jsme byli druzí. Start byl naprosto skvělý a po první zatáčce jsem vyjela první. Držela jsem pozici do druhého kola a najednou auto začalo vynechávat, tím pádem jsem začala hodně ztrácet. Předjela mě Plná i Ottink, takže jsem skončila třetí. Doufám, že na závadu auta přijdeme co nejdříve, abychom byli připraveni na Seelow," konstatuje Pytlounová.

Matěj Ouředníček dojel nakonec sedmý. "Řešili jsme technické drobnosti a smolně jsem ve finále startoval až z deváté pozice, ale podařilo se mi to vytáhnout na sedmé místo. Závodiště i depo v Humpolci je naprosto úžasné a užil jsem si i bezchybnou organizaci," dodává Ouředníček.

Nováček v kategorii, Ondřej Pospíšil, se držel spíše na spodních příčkách, ale na to, že to byl jeho první bodovaný závod, si vedl dobře. "V Humpolci jsem si myslel, že bych mohl skončit do sedmého místa, ale nepodařilo se. Časy jsem měl sice slušné, v trénincích i v rozjížďkách, ale umístit se mi nedařilo.

Jednou mi vypadl kvalt, jednou jsem skončil na vantu a ve finále jsem výrazně zpomalil za skrumáží po startu a soupeře už nedohnal. Přesto mám ale ze závodu dobrý pocit a snad se v dalším podaří skončit o trochu lépe," doufá jezdec.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů