Tomáš Němec
29. 4. 2022

Humpolec – TOP tři v Kartkrossu

V divizi Kartkross bylo do závodu přijato celkem dvacet jezdců. Žádné překvapení v rozjížďkách, tedy alespoň na prvním místě se nekonalo. Na druhém místě skončil Tomáš Vejmola a třetí byl Ondřej Hartych. Svoje semifinále vyhráli Petr Doležal a Lukáš Svoboda. První řada tedy patřila Doležalovi, Svobodovi, Hartychovi a Michalovi Pihávkovi, který původně neměl v plánu startovat.

Z vítězství se radoval Petr Doležal, a dřív, než se jezdec vyjádří, mám k jeho stylu připomínku. V prvním měřeném tréninku jsem stál na cíli. Jezdci kártů si buď přibrzdili, nebo jen vrknuli. Petr Doležal, dělal pravý opak a po projetí cílem řadil nahoru. Využil jinou stopu a proto je tak neskutečně rychlý.

Petr Doležal "V Humpolci se nám daří, proto se na „domácí“ závod vždy těšíme. Podařilo se nám vyhrát kvalifikaci i první rozjížďku. Bohužel startujeme až po divizi plechových aut, proto jsme v sobotu nestihli odjet dvě rundy. V neděli bylo potřeba vstát brzy a začít topit. To se dařilo a vyhráli jsme všechny rozjížďky těsně před skvěle jedoucím Ondrou a Lukášem. Nervózní semifinále dopadlo výborně a vybojovali jsme pole position do finále, kde již stály 4 kartcrossy v jedné řadě.

Start se povedl, ale kluci za mnou na mě tlačili a musel jsem 2 kola pečlivě bránit vedoucí pozici. Dalo mi hodně práce se utrhnout abych mohl jet ideální stopu, ale vše vyšlo na jedničku a opět jsme vyhráli. Jsme s tátou rádi, že se nám povedl relativně bez problémů dojet i druhý závod. Za vítězství bereme opět pěknou porci bodů a já doufám, že se nás bude štěstí držet i nadále. Díky všem soupeřům za hezký závod."

Na druhé pozici skončil po parádním výkonu Lukáš Svoboda. "V Humpolci mi vše vycházelo od tréninku až po finále. Snad jediné co se mi nepovedlo, byla třetí rozjížďka, kdy jsem po své chybě dojel poslední. Jsem moc rád, že přišli další parťáci z “rejsinek” - Tomáš Svoboda a Tomáš Vejmola.

Bylo super stát spolu v první řadě v semifinále. Ve finále jsem startoval z první řady. Hned v prvním kole jsem se dostal na druhé místo. Zkoušel jsem to na Petra Doležala všude, kde to šlo, ale Klouček si vše mazácky pohlídal a já tak na domácí trati dojel druhý. Díky všem za krásné souboje, za podporu i fandění, pořadatelům za skvěle připravenou trať a fotografům za zachycení této skvělé atmosféry."

Na třetím místě skončil další mladík Ondřej Hartych. "Po zimní pauze pro nás začala sezóna opožděně až v Humpolci. Od prvního měřáku jsem moc nečekal, protože jsem v autě seděl po celé zimě poprvé. Nakonec to dalo 4. místo, s kterým jsem byl víc než spokojený. Druhý měřák už tak hezký nebyl a já zvládl zajet pouze 7. čas. Naštěstí nebyla trať rychlejší a tak mi vyšlo celkové 5. místo. První rozjížďka byla nabitá, stál jsem v první řadě s Kloučkem a Lukáškem, který mě neskutečně překvapil svou rychlostí. Po startu jsem se zařadil za Petra a tak jsme dojeli až do cíle. Zbylé dvě rozjížďky byly jako přes kopírák.

V semifinále jsem stál opět vedle Petra a opět se mi povedlo vybojovat “pouze” druhé místo za ním. Na finále jsme si zvolil venkovní pozici a nakonec jsem na tom vydělal. Protáhl jsem se na druhé místo. To mi bohužel dlouho nevydrželo, protože hned v prvním kole využil mého zaváhání právě Lukášek a já se tak propadl na místo třetí. V takovém pořadí jsme projeli i cílem. Přestože jsem neměl takovou rychlost, tak můj první letošní závod hodnotím velice kladně. Dělá mi velkou radost kolik “mladých” kluků z racer buggy tento rok přišlo, protože jsou všichni rychlí a draví, ale zároveň se s nimi dá krásně a čistě zazávodit."

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

One comment on “Humpolec – TOP tři v Kartkrossu”

  1. Ondro, Luki tě ve finále předjel protože když ty už jsi nahoře brzdil, on ještě chvíli držel. Mrkni se na reportáž z našeho auta v TV Sport4.
    Styl a způsob jízdy v měřeném treninku je naší specialitou a tajemstvím. Ale je fakt, že za 7 let našeho účinkování v kártech jsme asi tak 99,9% měřáků vyhráli.
    Závod krásnej, organizace klapala na jedničku, počasí přálo, .... takže palec nahoru pořadatelům i tomu nahoru.

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů