David Jeřábek
30. 1. 2023

Josef Bartoš: Snažím se s týmem zdokonalovat

V sezoně 2018 a 2021 se stal mistrem republiky v divizi D2. V sezoně 2022 představil na trati v Poříčí nad Sázavou nový speciál Škoda Fabia ze své dílny. Jaké má poznatky z nového speciálu a jaké jsou plány na sezonu příští, nám Jožin odhalil v tomto rozhovoru.

Jožine, v uplynulé sezoně jsi nám představil nový speciál, jaké jsou z neúplné sezony poznatky a zážitky?

Stále ještě poznávám auto, učím se s ním jezdit a zároveň se ho snažíme s týmem zdokonalovat. Auto bylo syrové a dost věcí se na něm musí na základě našich poznatků předělat.

Kde a kdy se zrodila myšlenka vyměnit fungující felicii za fabii třetí generace?

Tak může za to hodně můj tým mechaniků, Petr Svárovský a Marco Bonomo. Jednoho dne si řekli, že už to stačilo s felicií a že postavíme nějaké pořádné nové auto.

Pořádné, minimálně hezké určitě je, ale z počátku to nevypadalo, že jsi s ním velký kámoš 🙂

Tak je to i díky mému stylu jízdy. Uvědomil jsem si, že musím hodně začít makat a změnit trochu i styl jízdy. Následně ještě uděláme nějaké změny na autě a věřím, že si budeme rozumět ještě víc.

Jaký je rozdíl mezi felicií a fabií?

Tak motor je stále stejný, 1,8 20V turbo, to jsme měli i ve felicii. Rozdíl je však v tom, že jsme udělali spoustu věcí jinak. Snažili jsme se jít dobou dopředu a věřím, že auto je TOP. Musíme ho ale vychytat.

Proč jste šli opět do divize D2 a nevybrali si třebas D6?

No D6 je sice krásná třída, ale atmosférický motor v téhle divizi stojí strašný peníze. Navíc celý život jezdím divize nad 1,6 ccm, takže pro mě jasná volba D2. Kdybych se měl někam posunout, tak jedině do divize 4x4.

Jaká je konkurence ve vaší divizi?

V naší divizi je vidět stále velký pokrok a plány jsou s ní poměrně velké. Stejně tak jako moje konkurence, je zde spousta vynikajících jezdců. Také máme nějaké informace o zařazení naší divize i do evropského zónového šampionátu, takže další motivace v této divizi zůstat.

V sezoně 2022 jsi bral sedmičku, co v sezoně 2023?

Tak v loňské sezoně jsem absolvoval jen 4 závody. V sezoně 2023 naskočíme od začátku a určitě bych chtěl bojovat o titul a udělám s týmem vše proto, abychom se z něho na konci sezony radovali.

Profil jezdce najdete zde:

Bartoš Josef | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

Více fotek najdete zde:

Bartoš Josef | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

Děkuji za rozhovor.

David Jeřábek, www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů