David Jeřábek
7. 5. 2024

Humpolec už není, co býval, říká Jánoš

V Humpolci se v divizi D6 sešla opravdu velká konkurence Hned v úvodu poznamenala závod havárie jednoho z favoritů, Milana Purmy. Ten už v tuto chvíli staví nový vůz. Zlato si z Humpolce odvezl Tomáš Jánoš, na stříbrem stupínku skončil Denis Pytela a třetí místo vybojoval Martina Kopena.

První měřený trénink vyhrál novobydžovský jezdec Milan Purma, druhý skončil Ladislav Honsnejman a třetí dojel slovinský jezdec Žiga Kraševec. V druhém měřáku uspěl Denis Pytela, za ním se na druhou příčku vyšplhal Tomáš Jánoš a třetí skončil Milan Purma. První rundu vyhrál Jánoš, za ním skončil Pytela a třetí byl Kraševec. Purma však před cílem havaroval a první runda se opakovala. Milan momentálně už pracuje na stavbě nového auta. Stejně dopadla i druhá rozjížďka. V té třetí se klasicky otočily karty a vyhrál Jánoš, za ním Pytela a na třetí místo se probojoval Martin Kopena. "První rozjížďku se mi nepovedl start a odjížděl jsem jako pátý, ale pak zakoplo Milanovi auto při sjezdu do cíle a rozjížďka se opakovala. Druhý start byl o dost lepší a dojel jsem jako druhý za Denisem. Druhá rozjížďka dopadla stejně a třetí na lehce nakropené trati se mi povedlo vyhrát," komentuje Kopena.

Ve finále se jména ani pozice nijak výrazně nezměnily. Zlato si z Humpolce odvezl Jánoš. "Humpolec už není, co býval. Je to spíš rallyová trať. Jel jsem tam s tím, že Humpolec zajedu tak, jak ho znám, ale bylo to úplně jinak. Takže první měřený trénink úplný propadák. Pak jsem všechno přehodnotil v hlavě a zajel jsem si druhé místo v druhém měřáku. Dvě rozjížďky jsem vyhrál, ve třetí rozjížďce se jelo krásně, ale pak mi odešla převodovka. Tu jsme stihli opravit. Najel jsem do finále a měl jsem výhodnou startovní pozici, šel jsem doprava. Povedlo se mi zvítězit na startu, což je řekl bych devadesáti procentní úspěšnost v autokrosu, že to dopadne. Pak jsem si to pohlídal a dokroužil jsem do cíle jako vítěz," konstatuje Jánoš. 

Druhý skončil Denis Pytela a na třetím místě se umístil Martin Kopena. "Bohužel i nás potkaly lehké technické nesnáze v podobě postupně odcházejících vypínačů, takže chvilku nešel třeba posilovač řízení, jinak vše klapalo. Do finále to dalo na první řadu zvenku. Start do finále se mi dle možností povedl a dojel jsem jako třetí za Tomášem a Denisem. Za celý víkend jsem byl spokojený," dodává Martin.

Čtvrté místo si odvezl Jan Přibyl. "Šel jsem do neznáma, protože jsem jel první závod s novým autem, až to ve finále skončilo čtvrtým místem. Spokojený jsem, protože kdyby mi to někdo před závody řekl, tak bych tomu nevěřil," komentuje.

Nadějný jezdec Honsnejman do finále nenastoupil. "Auto nefunguje ještě podle představ, pár věcí se podařilo do závodu v Humpolci změnit k lepšímu jedna asi největší změna jsou nové tlumiče od firmy Reiger, ale čeká nás ještě mnoho práce a nervů. Věřím, že auto za pomoci správných lidí naučíme jezdit na příčkách nejvyšších," komentuje jezdec a dodává, že největším problémem bylo nefunkční servo, které se nestihlo vyměnit.

"Když jsem si uvědomil, že mám odzávodit celé finále bez serva, rozhodl jsem se nenastoupit, aby nevznikly větší škody," přiznává Honsnejman.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů