David Jeřábek
22. 8. 2023

Thierry Neuville míří podruhé do Přerova

Již během posledního prázdninového víkendu 26. – 27. srpna přivítá Přerov sedmý podnik letošního evropského autokrosového šampionátu. Jednou z jeho největších hvězd bude bezesporu Thierry Neuville (*16. 6. 1988).

Belgický pilot patří již mnoho let k největším hvězdám světové rally. Vždyť se stal pětkrát vicemistrem světa a třikrát obsadil bronzovou příčku, dokázal vyhrát osmnáct světových soutěží a 349 rychlostních zkoušek. 

Premiéru ve WRC absolvoval v roce 2012 na Rallye Automobile Monte Carlo s vozem Citroën DS3 WRC a již rok poté se stal s Fordem Fiesta RS WRC členem továrního týmu Qatar World Rally Team. Od sezony 2014 až dosud zůstává věrný týmu Hyundai Motorsport. Vedle soutěží je však aktivní i v autokrosu, kde spolu s bratrem Yannickem provozuje speciály LifeLive v divizi CrossCar. A právě s jedním z nich předvede své jezdecké umění v Údolí mamutů, kde se představil už v roce 2021. Proto věřme, že do Přerova dorazí vedle skalních fanoušků autokrosu i ti rallyoví a motorističtí všeobecně.

Vlastimil Resl

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů