Ladislav Hrabal
5. 3. 2022

6 ročník HASMAN Klima Setkání hvězd

6. ročník HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu již 19. března

Již pošesté se ve zličinské aréně Caravan Metropol Karting uskuteční HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu. Utkají se během něj motorističtí sportovci nejrůznějších disciplín o putovní pohár, který momentálně drží čtyřnásobný šampión kartcrossového MASCOM Cupu Petr Doležal. Výtěžek akce bude věnován na podporu Petra Grosse. Organizátoři plánují také uspořádat dobrovolnou sbírku ve prospěch válkou sužované Ukrajiny.

Šestý ročník HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu se uskuteční 19. března v areně Caravan Metropol Carting na pražském Zličíně. „Samotný závod začne v 8:30, ale doporučuji aktérům dorazit raději nejpozději půlhodinu předem. Akce by měla vyvrcholit po obědě kolem druhé hodiny. Byli bychom spokojeni, pokud by startovalo okolo osmdesáti, devadesáti jezdců jako předloni. Závodní vybavení, jako jsou helma, kombinéza a boty, jistě každý bude mít svoje. Týmové barvy jednotlivých účastníků alespoň usnadní jejich identifikaci pro případné doprovody a fanoušky,“ přeje si hlavní organizátor akce Tomáš Němec, známý motoristický fotograf a majitel webu autokrosar.cz a přidává další informace. „Hlavní cenou pro vítěze je putovní pohár, který obhajuje Petr Doležal. Ten mimochodem vyhrál poslední tři ročníky, když ty úvodní se rovněž staly kořistí autokrosařů – Filipa Šmída a Petra Nikodéma. Novinkou letos budou kategorie Junior do patnácti let věku a Dámský pohár. Pohárů a cen, darovaných sponzory, bude dost. Především však výtěžek akce bude opět věnován na podporu Petra Grosse. Legendární spolujezdec se svoji manželkou Danou mimochodem rovněž přislíbili účast. Děkuji také všem sponzorům, podílejícím se na uspořádání této akce.“

Největším sponzorem je tradičně David Hasman. „S Tomášem jsme průkopníky této akce. Když mě kdysi dávno oslovil, hned mě ta myšlenka zaujala. Stojím za ním a budu stát nadále, protože prostě „Das ist Motorsport“. Jen by bylo hezké, kdyby podobné akce trošku podporoval i Autoklub ČR. Takhle mi připadá, že zarytí fanoušci tomu dávají více lásky a srdce, než orgán, pro něhož by to měla být samořejmost,“ zamýšlí se rallycrossař a velký motoristický srdcař. A přidává ještě další pohled. „Ještě více je mi líto, že zatímco my se budeme v rámci možností bavit, nedaleko od nás probíhá válečný konflikt, kde umírají nevinní. Dobře to řekl po švédském vítězství Kalle Rovanperä, jak se má radovat, když na Ukrajině je válka. Proto plánuji dát během akce pokladnu, kam bude každý z přítomných moci dobrovolně přispět libovolnou částkou na podporu Ukrajiny.“

Jedním z velkých favoritů na vítězství je Petr Doležal. „Na akci se samozřejmě těšíme a rádi přijedeme. Setkáme se po delší pauze se známými tvářemi z různých motoristických disciplín a podpoříme Petra Grosse. Musíme ten pohár konečně někomu předat,“ usmívá se jihlavský závodník.

Hned ve třech kategoriích – absolutní, juniorské i dámské – bude startovat Eliška Pytlounová. „Budu se samozřejmě snažit zajet co nejlépe (smích). V Caravan Metropol jsem si byla párkrát zajezdit, tamní trať mě moc baví a i ty elektrické motokáry, přestože není slyšet jejich motor, úplně miluji,“ nešetří slovy chvály severočeská autokrosařka.

Podruhé se akce zúčastní Filip Mareš. „Předloňská první účast vznikla spontánně. Úrovní akce jsem byl mile překvapen. Také atmosféra byla parádní. Setkání jezdců nejrůznějších disciplín bylo moc příjemné. Úžasná myšlenka je také pomoci Petru Grossovi. Letos se těším tím více, že Petr by měl být osobně přítomen,“ oceňuje akci úřadující republikový rallyový vicemistr.

Chybět by neměl také Jaromír Malý. „Já se zúčastním už potřetí. Myslím, že jde o dobrou akci. Záslužná je pomoc Petru Grossovi. Pár lidem to snad otevře oči, jak lze pomoci dobré věci takhle elegantním způsobem. Těší mě také možnost setkat se před začátkem sezony s lidmi z nejrůznějších motoristických disciplín,“ pochvaluje si dlouholetý vrchařský reprezentant, který absolvoval také několik rallyových sezon.

Vlastimil Resl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů