David Jeřábek
10. 11. 2022

Vyšel magazín Rally

Nové číslo magazínu rally je venku. Letí to a tak již deváté vydání v letošním roce shrnuje autocrossovou sezonu. Ohlíží se za úspěchem Petra Nikodéma a najdete zde i článek ze Setkání mistrů v Humpolci...

AUTOKROS CZ

ME: St. Igny de Vers, Maggiora, Mollerussa

Díky Petru Nikodémovi se po dlouhých patnácti letech vrátil do Česka titul v královské divizi SuperBuggy.

RacerBuggy: Dobřany

MČR: Sedlčany

Bernard Cup - Setkání mistrů


RALLYKROS CZ

WRX: Kristoffersson stále bezkonkurenční!

Euro RX: Tituly v mistrovství Evropy rozdány

ZSE + MMČR: Zóna a český šampionát u svého konce


Invelt Rally Pačejov - Kopeckého pačejovský hattrick

Letopočty se mění, král zůstává. Jan Kopecký, čtyřicetiletý pilot z Kostelce nad Orlicí, vyhrál již svoji desátou Barumku a během deštivého víkendu nedal šanci nikomu ze soupeřů.

3-Städte Rallye - S rozpaky a se suverénním Caisem

Závěr mistrovství České republiky v automobilových soutěžích obstarala německá 3-Städte Rallye. Na jednu stranu českým fanouškům udělal vítězstvím radost Erik Cais. Na stranu druhou soutěž proběhla daleko pod českými standardy.

Richard Lasevič - „Jen ty návraty jsou krásnější…“

Richard Lasevič (nar. 21. 12. 1972) patří ve spolujezdecké branži k poctivým řemeslníkům. Prošel si snad všemi možnými objemovými třídami a z bakelitového trabantu se postupně vypracoval až do wéercéčka. Pokud počítáme i testovací soutěže na začátku roku, stala se pro něj říjnová rally v Pačejově 300. zápisem do startovních listin. Na konci letošního roku navíc oslaví padesáté narozeniny.

Téma: Náhradní časy

Automobilové soutěže jsou specifickou disciplínou, ve které o výsledku rozhoduje výhradně čas dosažený na rychlostních zkouškách. Ne vždy ale všechno probíhá podle plánů…

Futures Contproduct Rally Morava - Návrat Moravy do Olomouce

Třetí ročník Rally Morava se stal kořistí Adama Březíka s Ondřejem Krajčou a třetím vítězstvím v řadě se talentovaná dvojice přiblížila na dosah titulu v Poháru P2+.

RallyLegend San Marino

Tradiční Rallylegend dospěla do dvacátého věku a všichni oslavili jubilejní ročník jak se patří. Velkolepá show pravidelně láká také české posádky. Tentokrát do San Marina vyrazil kroměřížský tým Multi­‑S Racing.

Martin Vlček - „Evropská mise“ na obzoru

Co se týče mého závodění, věřím, že snad opět pojedu celý velký a celý malý ‚mistrák‘, pokud zdraví a firma dovolí. Pokud jde o naše klienty, troufám si říct, že jsme postoupili v jednáních s Tomem Kristenssonem, který by rád absolvoval celý evropský mistrák.

Oldřich Horsák - Jezdec s talentem a citem pro techniku

Získat rozhovor s Oldřichem Horsákem se v době jeho jezdecké kariéry nedařilo získat ani věhlasným médiím. Byl proslulý zarytou nemluvností. I přes snahu se to nepodařilo ani tentokrát, před dovršením jeho devadesátých narozenin. A tak si kariéru Oldřicha Horsáka (nar. 20. září 1932) připomeňme alespoň díky vzpomínkám a unikátním fotografiím z archivu Jana Splídka.

HA: Rally Pačejov a Morava, Rally Sanremo Storico

20. RallyLegend 2022 - Velká narozeninová párty

SK / Košice - Grzyb znova slovenským šampiónom

Súťaž v Košiciach uzatvorila 29. ročník novodobých samostatných Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží. Prekvapenie sa nekonalo.

Škoda Fabia RS Rally2 - Pod kůží škodovácké mamby

Dynamické prezentaci Škoda Fabia RS Rally2 předcházelo mnoho hodin tvrdé práce zaměstnanců Škody Auto i Škody Motorsport. Díky vzájemné spolupráci se opět podařilo vyvinout nádherný soutěžní speciál, který jistě naváže na aktuální výkonnost fabií specifikace Rally2. O průběhu vývoje jsme si tentokrát povídali se šéfem vývojového oddělení Alešem Radou a týmovým designérem Danielem Petrem.

WRC: New Zealand - Návrat klasiky s korunovací šampiona

RallyRACC Catalunya - Ogier potvrdil svou extratřídu

Jezdecky atraktivní a oblíbené rychlostní zkoušky na Novém Zélandu se staly kulisou korunovace historicky nejmladšího mistra světa. Tím se po vítězství stal Fin Kalle Rovanperä. Toyota pak v Katalánsku dokonala letošní nadvláda značkovým titulem.

ERC / Catalunya - Finále ve stínu WRC

Závěrečná soutěž evropského šampionátu ERC se konala jako přívěšek Katalánské rally započítávané do seriálu WRC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů