David Jeřábek
10. 8. 2023

Divize6 zase baví a bude bavit i v Poříčí!

Po několika letech úpadku je opět na vzestupu Divize6. Startovní pole sice ještě není tak početné jako za zlatých časů Tomáše Handíka, Jana Ratajského, Martina Šindelka, Zdeňka Antonyho a dalších hvězd té doby, leč jede se hodně rychle a šanci zvítězit má vždy několik pilotů. První čtyři borci tabulky průběžné klasifikace se navíc po polovině sezony nacházejí v rozmezí pouhých sedmi bodů a drama do zbývajících tří podniků je tak zajištěno.

Lídrem průběžné klasifikace Divize6 po třech odjetých podnicích je Luděk Dubravský, útočící již na čtvrtý republikový titul v řadě. „První polovina sezony? No (odmlčí se). Musím nad tím trochu popřemýšlet. Přes nějaké technické problémy proběhla dobře. V humpoleckém finále jsem po nějakých technických problémech dojel čtvrtý, poté následovala novopacká a přerovská stříbra. Tím se mi povedlo ujmout vedení v šampionátu, jelikož soupeři se nevyhnuli bodovým ztrátám. Teď se musíme soustředit na druhou polovinu sezony. Konkurence je totiž obrovská. Hodně rychlí jsou otec a syn Tomáš a Kuba Jánošové, určitě Denis Pytela, ale celkově je zde hodně konkurenceschopných jezdců a vyhrát může v podstatě kdokoliv. Do Poříčí nad Sázavou se moc těším. Tamní trať mám moc rád, líbí se mi a tak uvidíme, jaký se povede výsledek,“ usmívá se pilot z východočeské obce Libuň na Jičínsku.

Nejlepší vstup do sezony měl Tomáš Jánoš, který vyhrál oba úvodní podniky v Humpolci a Nové Pace. Na vedoucí příčku momentálně ztrácí pouhé tři body. „Já si nemám na co stěžovat (úsměv). První dva závody vyšly parádně. Pak sice v Přerově klasicky odešel motor, což mě mrzelo tím více, že tamní trať je jednou z mých nejoblíbenějších. Ale nedá se nic dělat, ve hře o titul jsme a jdeme do toho nekompromisně po hlavě (smích). Do Poříčí nad Sázavou mám dva motory, abych byl nachystán na jakékoliv případné selhání techniky. Poříčskou trať mám hodně rád, těším se tam, věřím v hojnou fanouškovskou účast a také počasí máme dle všeho objednané úplně skvělé. Věřím, že to dobře dopadne,“ usmívá se dlouholetý autokrosař.

Jediný bod za svým otcem je Jakub Jánoš, jenž získal maximální pětatřicetibodový víkendový zisk v přerovském Údolí mamutů. „Za mě první polovina sezony dobrá. Dokonce bych řekl, že super. Auto drží a motor taky. Začal jsem pátým humpoleckým místem, následoval novopacký bronz a přerovské vítězství. Forma má tedy stoupající tendenci,“ směje se Východočech, bojující o svůj premiérový mistrovský titul a doplňuje, co pro jeho zisk chce udělat. „Základem je vždy spatřit cíl. Konkurence je obrovská, a když si představím, jak rychle kluci jedou, ani nevím, jestli se na závody těšit nebo netěšit (smích). Do Poříčí se každopádně těším hodně. Tamní pořadatelé se o skvělou trať parádně starají, Ráďa (Jordák) vždy zajistí i parádní doprovodný program, takže se těším moc.“

Nejvyšší ambice ve své druhé republikové sezoně neskrývá průběžně čtvrtý Denis Pytela. „Úvodní podniky sezony mi trochu pokazily technické problémy. V novopackém finále se mi zlomila celá těhlice, následkem čehož upadlo levé přední kolo a bylo po nadějích. Ani Přerov nebyl bezproblémový. Tam mi ve druhé rozjížďce odešel třetí stupeň v převodovce a dojížděl jsem na druhý kvalt. Následně jsme byli nuceni převodovku vyměnit. Sami s taťkou bychom to asi v časovém limitu stihli těžko. Naštěstí nám na pomoc dorazili kamarádi z Radče a Přibic. Poprvé v životě jsem tak zažil, jaké to je mít kolem sebe tým mechaniků. Díky moc, kluci, patří vám veškerý kredit. Udrželi jste nás ve hře o titul,“ oceňuje kamarády brněnský závodník a nyní již hledí vstříc nadcházejícímu víkendu. „Do Poříčí nad Sázavou se těším neskutečně. Po té dlouhé pauze panuje trochu nervozita, jestli jsem nevypadl ze cviku. Příprava fyzická, psychická i auta nicméně proběhla, a pokud technika dovolí, samozřejmě plánuji bojovat o vítězství.“

Vlastimil Resl

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů