David Jeřábek
30. 5. 2024

Pytlounová: Domů si vezu zničený rám a nalomenou ruku

Do německého Seelowa dorazilo v divizi JuniorBuggy deset jezdců. Pytlounová hodila boudu a musela ze závodu kvůli poškozenému oblouku odstoupit. První místo získal nizozemský jezdec Nathan Ottink a stříbro si vydobyl Francouz Malone Feuillade.  Martin Kolomý si odvezl bronz, čtvrtá skončila Eliška Plná a pátý Jakub Šafránek. Kristýna Svobodová dojela osmá.

V prvním měřeném tréninku na druhém místě skončil Martin Kolomý, čtvrtá byla Eliška Plná, za ní skončila na pátém místě Kristýna Svobodová, šestý dojel Jakub Šafránek a sedmá Eliška Pytlounová.

Po druhém měřáku obě Elišky klasicky zabojovaly, Plná skončila třetí, Pytlounová čtvrtá. Za nimi hned dojeli na pátém místě Kolomý, šestý Šafránek, sedmá skončila Svobodová.

Hned první runda se musela opakovat kvůli boudě Elišky Pytlounové. Ta následně ze závodu odstoupila kvůli poškozenému rámu. „Měřené tréninky nebyly nejlepší, ale ani nejhorší. Do první rozjížďky jsme startovali až z pátého místa. Hned v prvním kole mě nakopla díra a hodila jsem boudu. Hlavní oblouk rámu byl otlačený, takže mě FIA nepustila pokračovat v závodě. Z prvního závodu si vezu nula bodů, zničený rám a nalomenou ruku. Ale neztrácíme naděje, víme, že nic není ztracené a doufáme, že jsme si veškerou smůlu vybrali a připravujeme se na další závod Evropy v Bausce,“ říká Pytlounová.

Třetí místo po první rundě získala Plná. „Celý víkend se mi docela dařilo. V trénincích jsem obsadila třetí místo, to samé i v rozjížďkách,“ míní Plná. Za ní skončil Kolomý, Šafránek a Svobodová. Po druhé rundě si jezdci více méně nechali stejné pozice v tabulce, až na Svobodovou. Té se podařilo předjet Šafránka a vyšplhat se tak v tabulce na páté místo. Po třetí rundě třetí pozici obhájila Plná, čtvrtý dojel Kolomý, za ním Svobodová a šestý skončil Šafránek.

Ve finále se otočily karty a Kolomý si nic nenechal líbit. Plnou předjel a z německého Seelowa si tak odvezl třetí místo. „Auto fungovalo perfektně, také tým byl suprový, za to pokorně děkuji mému mechanikovi, tátovi a všem co nám v Seelowě pomáhali. Co se týče mě, tak jsem spokojený, ale vždy je co zlepšit. Všem moc děkuji za podporu jsem vděčný všem sponzorům, bez kterých by to taky nešlo,“ komentuje jezdec.

Čtvrtá dojela Plná. „Do finále jsem šla z první řady společně s Ottinkem a Feuillandem. V první zatáčce jsem měla dost kontaktů s oběma jezdci a Martin Kolomý toho využil a dostal se na druhé místo. T oho vzápětí předjel Malon Feuiland. Snažila jsem se dostat na třetí místo před Martina Kolomého, ale asi jsem byla moc měkká a nevyšlo mi to. Doufám, že v Bausce ten výsledek bude lepší, strašně se tam těším a tam už budu tvrdší.  A také děkuji moc mé rodině za podporu a mechanikům za skvěle připravenou buggynu,“ dodává k závodu.

Pátý skončil Jakub Šafránek. „Do Seelow jsem s žádnými velkými ambicemi nejel. Já jsem se spíš těšil na "nový auto". Moje buggyna totiž přešla přes zimu dost velkou přestavbou. Za to díky Milanu Varvažovskému a René Mandlovi. A protože jsme nestihli ani Humpolec, ani žádné testování, tak byl sobotní warm-up prvním svezením. Do první rozjížďky jsem nastupoval jako šestý, do druhé jako pátý. Ve třetí rozjížďce po krátkém startu při kolizi v šikaně soupeř za mnou nedobrzdil a skočil mi na zadek. Na opakovaný start jsem nenastoupil, museli jsme opravit celý balkón. Do finále jsem startoval z šestého místa, a nakonec jsem dojel jako pátý,“ říká Šafránek.

Osmá dojela do cíle Kristýna Svobodová.

Tereza Šimurdová,

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů