David Jeřábek
8. 6. 2024

Ze začátku jsme nebyli schopni převést výkon na trať, přiznává Nikodém

Do Bausky v divizi Super buggy přijelo bojovat o první příčky v tabulce pět českých pilotů. Stříbro si ze závodu odvezl Petr Nikodém. První skončil domácí jezdec Ervins Grencis, třetí dojel Nizozemec Mike Bartelen. Vojtěch Vaculík skončil šestý, David Horák sedmý, Radek Jordák osmý a Zdeněk Antony devátý.

První měřené tréninky pravděpodobně naše jezdce trochu znejistěly. Až na sedmém místě skončil Vaculík, Jordák jedenáctý, Nikodém dvanáctý. Horák s Antonym dojeli na osmnáctém a devatenáctém místě. Po druhém měřáku se otočily karty a na třetím místě v tabulce se umístil Horák, čtvrtý skončil Nikodém, pátý Jordák, šestý Antony. Vaculík dojel na osmém místě. Po sečtení výsledků se naši umístili v pořadí Horák šestý, Nikodém osmý, Vaculík jedenáctý, Jordák třináctý, Antony čtrnáctý.

První rundu po neuvěřitelném výkonu vyhrál Horák. Nikodém skončil čtvrtý.  “Nebyli jsme v prvních dvou rozjížďkách absolutně schopni převést výkon na trať,” přiznává Nikodém. Vaculík desátý, Jordák jedenáctý. Antony závod nedojel. Po druhé rundě Nikodém skončil osmý, Jordák desátý, Horák jedenáctý, Vaculík čtrnáctý, Antony sedmnáctý. Po třetí rundě a sečtení výsledků se Horák probojoval na třetí příčku. Nikodém skončil pátý, Jordák třináctý, Vaculík čtrnáctý, Antony šestnáctý. Semifinálové jízdy v první skupině ovládl na druhém místě Nikodém, třetí skončil Horák, Pátý Jordák. V druhé skupině skončil třetí Antony, pátý Vaculík.

Do finále jsem startoval z druhé řady. Ale právě tam na startu zůstal zaseklý ventil na brzdě a díky tomu jsem neodstartoval včas, byl jsem vlastně desátý. Pak jsem se dostal postupně na osmé místo, ale při šanci předjet Vaculíka a dostat se na sedmé místo jsme se střetli a předjel mě ještě Jordák, takže jsem skončil devátý,” dodává Antony.

Finále rozhodlo o vítězi, kterým se stal lotyšský jezdec Grencis. Nikodém skončil na druhém místě a odváží si tak body do tabulky. “Důležité bylo, že jsme přežili semifinále. To je pro nás ta nejhorší část každého závodu. Ale úspěšně jsme se prosadili do finále do první řady zvenku. Po první zatáčce to vypadalo, že budeme vyjíždět na druhý místo, ale někdo tam na nás zezadu vyšplhal, trošku nás tam brzdil. I po několika dalších překážkách ve formě kontaktu s ostatními jezdci nám to vyšlo na druhé místo. Z toho nic moc víkendu se stala taková ta krásná dvojka,” říká Nikodém.

Třetí skončil nizozemský pilot Bartelen. Co se týče našich dalších jezdců, Vaculík skončil šestý, Horák sedmý. “V Bausce se mi dařilo. Finále za mě bylo neregulérní, jelikož se extrémně prášilo, až to bylo opravdu nebezpečný. Byl jsem zkrátka rád, že jsem ho vůbec dojel,” přiznává Horák. Jordák dojel osmý, Antony devátý. “Do finále jsem startoval z druhé řady. Ale právě tam na startu zůstal zaseklý ventil na brzdě a díky tomu jsem neodstartoval včas, byl jsem vlastně desátý. Pak jsem se dostal postupně na osmé místo, ale při šanci předjet Vaculíka a dostat se na sedmé místo jsme se střetli a předjel mě ještě Jordák, takže jsem skončil devátý,” dodává Antony.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů