Tomáš Němec
2. 6. 2022

Přerov TOP3 v divizi Kartcross

Celkem osmnáct jezdců přijelo do údolí mamutů bojovat v divizi Kartcross. Měřené tréninky ovládl Petr Doležal, před Ondřejem Hartychem a Tomášem Vejmolou. Rozjížďky se také staly kořistí Petra Doležala, před Matijou Rakovcem a Ondrou Hartychem. První semifinále opět ovládl Doležal před Vítkem, Hartychem, Václavem Kindlem, Lasovským, Tomášem Svobodou a Jiřím Márou. Semifinále B vyhrál Lukáš Svoboda, před Švorcem, Rakovcem, Vejmolou, Havlátem, Cupákem a Kašparem.

Buggyrent-banner

Ve finálové jízdě dlouho vedl Lukáš Svoboda, ale nakonec podlehl Petrovi Doležalovi. Jak viděl celý závod Petr Doležal „Do Přerova se vždy těšíme, pokud zrovna neprší. První kvalifikace se jela na rozježděném a téměř suchém terénu. Byla vyjetá zvláštní stopa a já hned v prvním měřeném kole dohnal jezdce o kolo zpět. Nikdo nezamával modrou vlajkou a já nezajel v podstatě nic. Čekal jsem propad do druhé poloviny pole. To se nějakým zázrakem nestalo a kvalifikaci jsme vyhráli.


První rozjížďka byla nejpohodovější jízdou a zvítězili jsme stylem start – cíl.
V neděli se vše změnilo. Nedařily se nám starty a trať byla vždy velmi nakropená. Po druhých rozjížďkách jsme byli na 4. místě a poslední šancí byla poslední třetí runda. V té jsem v blátě bojoval, co to jen šlo, předjel tři borce před sebou a vyhrál.
V semifinále jsem odstartoval jako druhý a až v posledním kole se mi po velkém úsilí povedlo předjet skvěle jedoucího Viktora.
Ve finále docela dobrý start, ale Lukáš vyrazil jako střela a ujal se vedení. Na kopci do mě ještě nalétl Matija, odrazil se ode mě a já byl až třetí. Naštěstí se v Přerově dá leccos vymyslet a podařilo se nám vybojovat cenné vítězství. Tohle byl pro nás opravdu náročný, ale hezký závod, ze kterého bereme tvrdě vybojovaný plný počet bodů.“

Na druhé pozici skončil Lukáš Svoboda „Po velkém karambolu v Matschenbergu jsem byl rád, že jsme auto dali dohromady do Přerova, kam jsem se velice těšil. Tuto trať mám rád už od mala, kdy jsem začal s autocrossem. První i druhou rozjížďku jsme závodili s Ondrou Hartychem. První jsem vyhrál já a Ondra dojel za mnou, ve druhé jsme si pořadí prohodili. A co říct ke třetí rozjížďce? Asi jsem se po skoku na mamutu po druhé narodil. Alespoň takový pocit jsem měl po dopadu. Kvůli odražené pneumatice a nabaleném kolu pro mě rozjížďka skončila předčasně. Semifinále jsem vyhrál. Ve finále se mi podařilo skvěle odstartovat a ujal jsem se vedení. Za mnou se to mlelo, měnily se pozice. Nakonec se za mě pověsil Péťa Doležal, který si počkal na mou chybu, které využil a já nakonec skončil druhý, z čehož mám obrovskou radost! Bylo super stát na bedně ve stejné sestavě jako v Humpolci. Víkend v Přerově se vydařil po všech stránkách. Všem moc díky!“

Třetí místo bral Ondřej Hartych „První trénink nás překvapil krásným druhým místem. Neměl jsem z jízdy nejlepší pocit, ale výsledek byl skvělý. Druhý trénink nešlo naměřit čas, protože trať byla vyschlá a skoro každou zatáčku jsme trefovali na slepo v oblacích prachu. Nikdo lepší čas nezajel, takže nám zůstalo druhé místo. V rozjížďkách se nám dařilo. V té první jsme byli druzí a v druhé se nám povedlo vyhrát. Na semifinále jsem si zvolil špatnou startovní pozici, přes všechnu snahu jsem dojel na třetím místě. Finále bylo tedy z druhé řady. Od prvního kola jsem se snažil dostat dopředu a nakonec jsem se z 6. místa probojoval až na místo 3. Z Přerova jsme opět odjeli s velkou spokojeností a úsměvem na tváři.“

Na místě je zmínit čtvrtou pozici Viktora Vítka. Ještě nedávno jezdec Racer buggy se do kártů rychle adaptoval a po druhé pozici z Matschenbergu nechybělo mnoho a mohls e znovu postavit na stupně vítězů.

Buggyrent-banner

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů