Tomáš Němec
28. 4. 2022

Humpolec – TOP tři v Touring Autocross 1600

V divizi Touring autocross 1600 přijelo zabojovat o první body parádních deset jezdců. Měřený trénink ovládl čerstvý otec Milan Purma, ale to bylo také vše, co novobydžovský jezdec stihl. Na vině byla ojnice, která se podívala ven z motoru. Nový vůz přivezl po loňské přerovské havárii Martin Kopena. Krásnou Škodu Citigo je však potřeba doladit a Martin se s novým nářadím musí sžít.

Rozjížďky se staly kořistí obhájce titulu Luďka Dubravského. Druhý skončil i přes ošklivou havárii Tomáš Jánoš a první řadu ve finále uzavíral skvěle jedoucí Jan Přibyl. Ve druhé řadě stál navrátilec Miroslav Bodanský a v Humpolci vždy rychlý Ronald Hoffmann.

Po startu šel do čela Tomáš Jánoš. Do kopce nahoru se utvořili dvě dvojice za sebou, které byli na sobě nalepené dveře na dveře. Strhující podívanou okořenil Hoffmann, který využil strkanice a dostal se na druhou pozici. Smůlu měl Dubravský, který musel odstoupit. Ještě větší smůlu měl však Tomáš Jánoš, kterému upadlo kolo.


Poprvé v kariéře tak zvítězil Ronald Hoffmann. Ten po dojetí neskrýval ani slzy štěstí. „Ahoj nadšenci autokrosu. Konečně začátek sezóny. Přípravy na sezónu začaly sice již v listopadu, ale opět jsme něco podcenili a čtrnáct dní před Humpolcem jsme měli připravený pouze speciál mého syna Theodora. Plány jsme tedy museli dosti změnit. Vytáhli jsme z rohu dílny starý motor, který jsme tam v listopadu po závodech v Sedlčanech zaskladnili. Čtvrtek před závody nastartování, kontrola sbíhavosti a hodiny a hodiny hledání a nakládání všeho potřebného i zbytečného. A v pátek 13:30 vyrážíme směr Humpolec. Sobotní měřáky nás velice překvapily. Motor šlape jak Rolexy. První rozjížďka perfektní, třetí místo. Auto začalo poslouchat co jsme po něm chtěli již roky. Druhá jízda, trocha strkanice k našemu sportu patří, ale vše v mezích. Teda alespoň myslím.

Neděle a třetí jízda byla hodně bláznivá. Vidět v té rychlosti, jak se před vámi začíná Tomášovo auto točit kolem všech os vůbec nebylo hezké. Ale super že to dali dohromady a hurá na finále. Start z páté pozice vyšel na jedničku. Trochu strkanice. Ale využil jsem skulinku a k pětce letím již jako druhý, ale smečka za mnou je stále moc blízko. Když jsem viděl Luďkovo auto odstavené u svodidel věděl jsem, že jeden favorit je mimo hru. A to už jsem si nemohl nechat ujít. Nájezd do posledního kola a Tomovi se rozlítl disk předního kola. První místo je blízko. Míra Bodanský se ale nehodlá vzdát. Po malé chybě se dotáhl až na můj nárazník. Rozhoduje cílová rovinka. Škoda že nemáme cílové foto. Asi by museli vytáhnout mikroskop. První místo je doma. A tak bych rád poděkoval všem, kteří našemu týmu pomáhají a podporují. Ahoj v Německu.“

Druhý skončil Miroslav Bodanský. A věřte, Míra závodil po pěti letech. „Celý víkend byl pro nás po pětileté pauze výzva, první měřený trénink byl hlavně o tom zvyknout si na vůz. Ve druhém měřáku nám praskl unášeč, to jsme nevěděli a tak jsem si cvičně dal výměnu převodovky. S výsledkem první rundy jsem byl relativně spokojený. Druhou rozjížďku jsem se propadl po kontaktu s Doubravským o několik pozic, pár jezdců se mi ale podařilo předjet zpátky.

Druhý den jsem po přerušené rozjížďce startoval do finále z druhé řady, po technických závadách ostatních jezdců z toho bylo druhé místo. Cílem víkendu bylo si závody po dlouhé době užít, to se nám povedlo a o to víc se těšíme na další podniky MČR.“

Na třetím místě skončil Jan Přibyl, který oproti minulým letům výrazně zrychlil. „Na závod v Humpolci jsem se moc těšil, akorát přípravy neprobíhaly podle plánu, vše bylo na poslední chvíli. Poprvé do auta jsem usedl v prvním měřeném tréninku, protože na testování nebyl čas. První měřený trénink se povedl a dojel jsem na druhém místě. V druhém měřeném tréninku se mi moc nevedlo, byla tam spousta jezdeckých chyb.

Do první rozjížďky jsem startoval ze sedmého místa a dojel jsem na pátém místě. Druhá rozjížďka znamenala třetí, třetí rozjížďka mi přinesla první vítězství v rozjížďkách a do finále to dalo start z první řady. Po startu finále jsem se propadl na páté místo, a nakonec se podařilo dojet na třetím místě, což je pro mě super výsledek, který bych v pátek při odjezdu na závody nečekal. Poděkování patří mé rodině a celému týmu za výborně odvedenou práci, také bych chtěl poděkovat AB Motorsportu za přípravu auta a pořadatelům v Humpolci za krásné závody.

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů