David Jeřábek
1. 7. 2024

S bráchou si zlato necháme až na Evropu, směje se Pytlounová

Druhý republikový závod se nesl v duchu zakleté třetí pozice. Ta vyoutovala nejdříve Ondřeje Pospíšila, poté Lukáše Hovorku. Zlato si odvezl Martin Kolomý, druhá skončila Pytlounová a třetí Martin Stuchlík.

První měřený trénink se z důvodu mokré trati neuskutečnil. V druhém měřáku první skončil Kolomý, druhá Plná a třetí Pytlounová. “Byl to pro mě druhý závod v divizi junior buggy. Sobota pro mě nezačala úplně nejlépe, první trénink jsem vynechal jako většina jezdců, kvůli bahnité trati. Druhý trénink jsem jel na jistotu, abych zajel nějaký čas. V součtu mi to dalo osmou pozici, z mého hlediska jsem byl spokojený, protože sbírám teprve zkušenosti,” vysvětluje Stuchlík.

V první rundě vyhrála Pytlounová, druhý skončil Ouředníček a třetí Pospíšil. Druhou rundu opět vyhrála Pytlounová, druhý skončil Kolomý, třetí Hovorka. “Poté následovala první rozjížďka, ve které jsem hned po startu zůstal stát v první zatáčce s Lukášem Svobodou. V neděli pokračovaly další rozjížďky, které byly o poznání lepší,” komentuje Stuchlík.

V Bousově ale tentokrát neměli štěstí ti, kteří byli právě na třetí pozici. Nejdříve odpadl Pospíšil a po něm i Hovorka. Ve třetí rundě zvítězil Kolomý, druhá a třetí skončily Elišky Pytlounová a Plná. “Závod v Bousově se mi moc líbil. Od začátku rozjížděk se nám dařilo. Vyhrála jsem rozjížďky a do finále jsem nastupovala z prvního místa. To stejné se povedlo i bráchovi,” říká Pytlounová.

Plné se podle jejích slov závod v Bousově nepovedl. “Hned v první rozjížďce jsem odstartovala jako první ale následně mě můj soupeř přetočil a pak jsem byla následně diskvalifikována z jízdy. Tím pádem jsem startovala zezadu a to už bylo špatně. V druhé a třetí rozjížďce jsem se snažila nějak probojovat dopředu. Do finále jsem nastupovala až z třetí řady po špatných rozjížďkách,” vysvětluje Plná.

Finále ukázalo, že Kolomý opravdu chtěl vyhrát. Z druhého republikového závodu letošní sezóny si odvezl první místo. Druhá skončila Pytlounová. “Finále probíhalo suprově a strašně jsem si boj s Marťasem užila. Domů vezu i já i brácha druhé místo. Je to radost ale i lehce zklamání vzhledem k tomu, že jsme oba startovali z prvního místa. Říkáme si ale, že si to necháme až na Evropu, haha. Celkově musím pochválit celkovou organizaci závodu, myslím, že to všechny hodně překvapilo. Děkujeme. Ještě bych moc bych chtěla poděkovat celému mému týmu. Zase odvedli úžasnou práci! Dekuju,” říká Pytlounová.

Třetí skončil Martin Stuchlík. “Do finále jsem startoval ze čtvrté řady. Dobrým startem a po chybách soupeřů jsem se postupně dostal na třetí místo. Závod v Bousově se mi líbil, trať po pátečním dešti, kdy vypadalo, že se nebude jezdit, byla dobře upravená. Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorům, týmu GT2 motorsport, motoXN a samozřejmě rodině, bez které bych tento sport nezačal dělat,” dodává Stuchlík.

Plná i přes snahu na bednu nedosáhla. “Ve finále jsem se probojovala na čtvrtou pozici a pak jsem se snažila předjet Ondru Pospíšila . Ale dopadlo to špatně, jelikož se Ondra přetočil a já už nestihla zareagovat, tak jsem do něj nabourala a tím pro mě závod skončil. Ale děkuji moc rodině a všem, co mi pomáhali po celý závod,” dodává Plná.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů