David Jeřábek
23. 6. 2022

Adriaan Boele je zpět v divizi Superbuggy

Adriaane jsi zpět v autokrosu po 3 letech. Kategorie Touring cars, se kterými jsi závodil do roku 2019 skončila v Mistrovství Evropy. Byla kategorie Super buggy jasnou volbou, nebo kdy se zrodila tato myšlenka?

Jsem velmi potěšen být znovu součástí kategorie Super buggy, to je kategorie, kde vše začalo a ve které se mi stal i ten osudný úraz. Tím nechci nijak zavrhnout divizi TAX, ve které jsem byl taktéž několik let součástí a moc jsem si ty sezóny užil. Bohužel tato divize byla v evropském seriálu zrušena a nahrazena divizí Cross cars, tím pádem padla volba na královskou divizi.

Připomněl jsi osudný zlom ve tvém životě, který se stal na závodě v Přerově 16.8.2014, co se přesně stalo?

Týden před závodem v Přerově jsem neměl zrovna dobrý. Můj kolega ve velmi mladém věku zemřel, a to jen tak z hlavy nevymažeš. Taktéž se mi týden před tímto závodem porouchal připravený závodní motor, takže jsem musel odjet s náhradním, který neměl žádný výkon. Noc před závodem byl příšerný déšť. Přesto jsem šel na volný trénink, abych věděl co a jak.

Najíždím si Mamut, auto se ale neodlepuje, jak by normálně mělo, auto se klopí dopředu na čumák, což byla ta hlavní chyba. Zlomil jsem si záda v místě 12obratle, což je asi pod úrovní pupku. Moje mícha se dostala mezi a podlomila se a kvůli tomu jsem tam, kde jsem. Lékaři v Olomouci mi řekli, že jsem byl příliš utažen v pásech.

Zpátky k tvému aktuálnímu speciálu, proč zrovna Trackline?

 Jelikož mám s nimi z předešlých let dobré zkušenosti a kontakty, jsem s tímto autem spokojen. Uvnitř mého speciálu je motor Ford V6/ Jaguar. Pohon je kompletně od Sadev.

Většina lidí, kdo tě zná z Touring cars a zavítal k tobě pod stan mohl kdykoliv nahlédnout do tvého speciálu. Pověz nám, na jakém principu spočívá speciál Super buggy, abys mohl konkurovat i se svým handicapem?

I do tohoto speciálu jsme zabudovali, jako do „Taxu“ ruční ovládání. Jednalo se o náročný proces, jelikož v buggy je méně prostoru než u normálního vozu. Jsme ale na správně cestě aby vše fungovalo tak, jak má.

Jaké byly první pocity při příjezdu do Bausky a první start ve volném tréninku?

Pocity byly jak jinak než skvělé, být zpět v této soutěži mezi všemi lidmi v depu. Samozřejmě vše bylo v poslední době komplikované. Ať se jednalo o situaci kolem corony nebo aktuální problém na Ukrajině.

Jaká panovala nálada po prvních dvou závodech?

Po prvních dvou etapách jsme spokojeni. Letošní sezóna bude jak pro nás, tak pro techniku spíše testovací.

Další závod se pojede v německém Matschenbergu, jak jste na tento víkend připraveni a patří tato trať a zázemí mezi tvé oblíbené?

Čeká nás opět dvou víkendová štace, jedeme do Německa a pak přejezd do Nové Paky. Já především doufám ve velké účasti ostatních závodníků. Počet protivníků dělá závod závodem. Doufám, že se také postaví na start Václav Fejfar!

Jaké jsou cíle pro letošní sezónu?

Jak už jsem zmínil, letošní sezóna je pro nás hlavně testovací. Tímto zvu všechny fanoušky a příznivce autokrosu, aby se přišli podívat k našemu týmu, mohou se podívat na můj speciál a techniku uvnitř. Máme připravené nové týmové merche.

Na viděnou

Adriaan a tým A. Boele motorsport.

Aneta Musilová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

One comment on “Adriaan Boele je zpět v divizi Superbuggy”

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů