David Jeřábek
20. 2. 2023

Komise Off-Road AČR zasedala

V sobotu 11. února 2023 proběhlo výjezdní zasedání Komise Off-Road AČR, kdy byla projednána problematika nadcházející sezony Autocrossu a Rallycrossu. Komise vzala na vědomí zprávy z Prezídia Autoklubu ČR, Výkonného výboru automobilového sportu Autoklubu ČR i Komise off-road FIA.

Bylo uskutečněno zhodnocení a stanovení úkolů nápravy z „Konference Komise Off-Road AČR“ (20.10.2022), kde byla nedostatečná účast ze strany jezdců, činovníků i pořadatelů.

Následně na „Vyhlášení Mistrů ČR ve třídě Autocross a Rallycross“ (12.11.2022) bylo zásadním problémem špatné uspořádání vyhlášení po divizích jednotlivých tříd a v druhé polovině vyhlašování byl poloprázdný sál, což poukázalo na sportovní neúctu.

Proběhla rozsáhlá diskuze o návrzích na změnu řádů na další sezonu, ustanovení Standardních propozic a technických předpisů a příprava materiálu na školení, kdy byl kompletně zpracován program „Školení pořadatelů, činovníků a traťových komisařů“, které se uskuteční v Praze dne 11.03. (sobota) v klubovém domě Autoklubu ČR.

Nejdůležitější změnou jsou technických předpisy pro plechové vozy v Autocrossu, kdy již v minulosti došlo ke zrušení evropské třídy TAX a vzhledem k tomu se nyní uvolnily pravidla pro Mistrovství ČR a to ve smyslu, zvětšení obsahu do 5.000ccm a zrušení restriktoru u turbo motorů. Komise tímto sloučí pravidla pro třídy TAX a D5 a zároveň věří v zájem jezdců o stavbu nových vozů. Pro Rallycross byly zásadně upraveny také technické předpisy a to pro divizi N1600, kde již v minulosti byla uvolněna věková hranice a nyní je možnost stavby vozu i s turbo motory a to do obsahu 2.040ccm. Veškeré tyto změny budou podrobně prezentovány na „Školení jezdců“, které se uskuteční taktéž v klubovém domě Autoklubu ČR dne 12.03. (neděle). Veškeré materiály a informace budou následně dostupné na webovém portálu Autoklubu ČR.

Komise též vzala na vědomí zprávu o činnosti Střediska mládeže, rozpočet střediska na letošní rok a upřesnila plán letošních akcí, které začnou „Školením jezdců RB“ v Sedlčanech dne 08.- 09.04. a budou následovat konáním akademií a kempů během roku.

Na základě žádostí Komise rozhodla o kompletní Reprezentaci pro sezonu 2023.

www.autoklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů