David Jeřábek
11. 10. 2023

Na BERNARD CUP – Setkání mistrů dorazí zlaté evropské trio

Již nadcházející sobotu 14. října 2023 zakončí autokrosovou sezonu BERNARD CUP – Setkání mistrů. To se uskuteční tradičně na humpolecké trati Pod Vilémovským lomem. „Přihlášených jezdců přibývá. Účast přislíbili také všichni tři letošní čeští evropští šampioni Petr Nikodém, Jakub Novotný a Arnošt Florián, který svoji mistrovskou „juniorku“ netradičně vymění za kartcrossový speciál z dílen RSK. Momentálně počet přihlášených přesahuje devadesátku a diváci se tak mohou na co těšit,“ pochvaluje si předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček.

Jednou z největších hvězd BERNARD CUP – Setkání mistrů by měl Jakub Novotný, jenž si uplynulý víkend ve španělské Mollerusse zajistil titul evropského šampiona divize Buggy1600. Jeho start však není zdaleka stoprocentní. „Bugina dostala v posledních závodech hrozně zabrat. Po finále v Mollerusse ani nešla nastartovat. Táta s dědou se ze Španělska vrátí teprve ve středu a pak musíme odhalit příčinu problému. Na přípravu je minimum času, nicméně pokud se to podaří, rádi bychom se Setkání mistrů zůčastnili. Uděláme pro to maximum,“ je odhodlán pilot z východočeské obce Konecchlumí.

Chybět nebudou ani cestovní vozy. Škodu Citigo v kategorii Touring1600 bude pilotovat Martin Kopena. „Setkání mistrů jsem jel naposledy v roce 2011 s „juniorkou“ půjčenou od Karla Kupce. Do Humpolce se těším už proto, že tam je vždy špičkově připravená trať, vynikající zázemí a tamní pořadatelé jsou opravdoví srdcaři. My budeme zkoušet další věci na autě, protože ještě není úplně nejrychlejší a pokusíme se ho tedy opět posunout trochu dopředu,“ plánuje pražský závodník, který letos obsadil v republikovém šampionátu bronzovou příčku v divizi Touring1600.

Jedním z favoritů divize RacerBuggy250 bude její loňský a letošní mistr Ladislav Jiřička. „Chci se rozloučit se „dvěstěpadesátkou“, se kterou jsem vyhrál dva mistrovské tituly. Ambice mám určitě vítězné. Očekávám, že vedle stálých jezdců se ve startovním poli objeví i nové tváře ze „stopětadvacítek“ v rámci zkoušky před nadcházející sezonou. Já chci každopádně zvítězit. Pro příští sezonu se těším do „juniorky“. S tou plánujeme odjet kompletní „republiku“ a vybrané evropské podniky,“ nastiňuje své plány autokrosař ze středočeské obce Cerhenice, nacházející se asi jedenáct kilometrů severozápadně od Kolína.

Vlastimil Resl

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů