David Jeřábek
8. 6. 2023

Nová Paka je letošním 5. závodem Mistrovství Evropy

Na přelomu června a července (30. 6. 2023 – 2. 7. 2023) se uskuteční pátý závod Mistrovství Evropy v autokrosu za pořadatelství Auto klubu v AČR Nová Paka. Vedle tří mistrovských kategorií (Super Buggy, Buggy 1600 a Junior Buggy) se diváci mohou těšit i na dvě kategorie, které nejsou součástí ME, a to oblíbené Touring Autocross a početné Kartcross. Do konce května se oficiálně přihlásilo více jak sto jezdců (nejvíce v Buggy 1600 a Kartcrossu) ze dvanácti zemí Evropy.

V pátek 30.6. proběhnou od 13 hodin administrativní a technické přejímky v depu. V sobotu odstartují v 11:10 hodin tréninkové jízdy. Po přestávce po měřených trénincích začnou od 16:30 první kvalifikační jízdy. V neděli se začne závodit již v 8:00 ráno. Od 14:30 hodin startují semifinálové a finálové jízdy, které určí konečné pořadí pátého závodu ME. Vyhlášení nejúspěšnějších tří jezdců proběhne po každé finálové jízdě v prostoru startu.

Příznivci autokrosu a dobré zábavy mohou navštívit i doprovodný program. Už v pátek v bezprostřední blízkosti závodiště od 18 hodin vystoupí se svou produkcí DJ Petro a po něm následuje koncert punk rockové skupiny Selhání systému. V sobotu po dojezdu poslední rozjížďky opět vystoupí DJ Pedro a od devíti večer skupina Fénix. Před jedenáctou hodinou pak proběhne z mostu nad tratí ohňostroj.

V neděli se uskuteční u Autocross Shopu autogramiáda současných a také bývalých jezdců, nebude chybět ani vystoupení mažoretek a Show moto kaskadéra Pavla Vika v prostoru startu.

Složení a harmonogram doprovodného programu se může ale ještě změnit, na všem se intenzivně pracuje a dolaďují se detaily.

Letošní závody budou částečně omezeny z důvodu stavby obchvatu Nové Paky. Z tohoto důvodu jsou posunuty parkovací plochy pro vozidla diváků. Stejně tak bude uzpůsobena plocha pro dočasný kemp.

V současné chvíli mají jezdci za sebou již dva závody, a to v německém Seelow a lotyšské Bausce. V čele průběžného pořadí kategorií jsou náš jezdec Arnošt Florián (Junior Buggy), Damien Crépeau z Francie (Buggy 1600) a další náš reprezentant Petr Nikodém (Super Buggy).

Před závodem ve Štikovské rokli se budou evropské body rozdělovat již tento víkend v litevském Vilkyčiai a poslední červnový víkend v německém Matschenbergu.

Pavel Vydra

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů