David Jeřábek
17. 4. 2024

Autokrosaři se těší do Humpolce na mega závod

Již za necelé dva týdny, 26. – 28. dubna, zahájí autokrosaři svoji novou sezonu úvodním podnikem Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, České trofeje a kartcossového MASCOM Cupu. „Momentálně evidujeme téměř stosedmdesát přihlášených. Jsem z toho úplně na prášky. Hlavně tajemnice je na pokraji sil a o Pavlovi, vedoucím depa, ani nemluvím (smích). Rozjeli jsme tedy další velkou akci zemních prací v depu a deset dní před závody máme co dělat. Každopádně na všechny se těšíme,“ neskrývá spokojenost a zároveń se vůbec nenudí Josef Špaček, předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec, který již tradičně na trati Pod Vilémovským lomem sezonu otevírá.

Mezi adepty na nejvyšší příčky v královské divizi SuperBuggy patří Jakub Kubíček. „Samozřejmě jedu a na začátek sezony se jako každoročně těším. Je vidět, že humpolečtí pořadatelé opět připravují mega závod nejen pro nás závodníky a týmy, ale i pro diváky. Ti se, doufám, zase sejdou v hojném počtu. Pochopitelně jsem zvědav, kdo s čím novým přijede a kdo bude jak připraven,“ neskrývá natěšení rakovnický pilot, který právě na trati Pod Vilémovským lomem zakončil loňskou sezonu vítězstvím na BERNARD CUP Setkání mistrů. „Také nyní doufám v co nejlepší výsledek. Loni se finále Setkání mistrů jelo na mokru a tak by mi nevadilo, kdyby zase trochu sprchlo (úsměv). Hlavně si však chci víkend užít a se všemi se po dlouhé zimní pauze potkat a pokecat.“

Jednou z dívek, zatápějících v kategorii JuniorBuggy chlapcům, je Hana Doubravová. „Já se těším hrozně moc. Zimní pauza byla hodně dlouhá a autokros mi už chyběl. Humpolec navíc patří k mým nejoblíbenějším tratím, takže na rozjetí je pro mě úplně super. Jelikož však moc časově nestíháme, buginu zřejmě dochystáme na poslední chvíli, a tak si konkrétní výsledkové ambice nedávám. Prioritou je, aby vše fungovalo, a dobře jsem si zajezdila,“ plánuje uničovská závodnice.

Chybět nebudou populární kategorie cestovních vozů. Zde patří v divizi Touring1600 dlouhá léta k těm nejrychlejším Milan Purma. „Na první letošní závody se každopádně těším, až do toho člověk zase naskočí po zimní pauze. Ambice jsou samozřejmě vítězné (smích). Nicméně vyhrát v té konkurenci není snadné a tak budu spokojen s jakýmkoliv pódiovým umístěním. Když jsem viděl počet přihlášených, očekávám hodně velké závody. Humpolečtí pořadatelé navíc tradičně hodně pracují na trati a zázemí a zajímavý bude určitě i doprovodný program,“ těší se autokrosař z východočeské obce Skřivany u Nového Bydžova.

Vlastimil Resl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů