Tomáš Němec
6. 5. 2022

TOP3 v divizi Buggy1600

Pouhých pět jezdců přijelo do německého Matschenbergu v divizi Buggy 1600. České jezdce ve složení Jakub Novotný, Filip Hartman, Martin Vaculík a Štěpán Pavelka doplnil místní borec Henrik Bundesmann. Velkým favoritem byl Jakub Novotný, ale sekundoval mu zdárně Henrik Bundesmann. Filipa Hartmana trápila celý závod technika.

 Ve finálové jízdě zvítězil Jakub Novotný, ale hezky ho proháněl Henrik Bundesmann. Teď už vítěz Jakub Novotný. „Do Matschenbergu jsem se upřímně moc netěšil, bál jsem se nebezpečného skoku a nevěřil jsem tomu, že by se vše dalo stihnout odjet za jeden den. Vše nakonec bylo pravým opakem. Hned v prvním tréninku jsem se sžil se skokem stylem „Kdo neskáče, není Čech“. Vyhráli jsme oba tréninky a bugina fungovala na 100 %. V rozjížďkách jsem si krásně zazávodil s Henrikem Bundesmannem. My jsme testovali evropské předepsané pneu Cooper, takže jsem byl o něco pomalejší, ale i na nich se dá jet rychle. Vyhráli jsme dvě rozjížďky a třetí jsme vynechali kvůli šetření techniky.

Do finále jsem si vybral prostředek na startu, který mi vycházel celý víkend. Perfektně jsem odstartoval a snažil se na ''špalkách'' nebo-li Cooper ujet Henrikovi, ten se mě statečně držel. Nakonec po jeho malé chybičce jsem mu ujel a vyhráli jsme. Děkuji celé mé rodině, Alfa Racing a pořadatelům za skvělý závod, moc jsem si ho užil.“

Druhý tedy skončil domácí Henrik Bundesmann. „Byl to jen krůček, abych vyhrál tento závod. Byl jsem spokojený se svojí rychlostí na domácí trati. Ve finále jsem byl blízko lídrovi, nejrychlejšímu v Evropě. Místy jsem za ním byl méně, než deset centimetrů. Byl to brilantní test a auto skvěle funguje.“


Na třetím místě skončil Martin Vaculík. Do Matschenbergu jsem se těšil, nikdy jsem na této trati doposud nejel, takže pro mě byla úplně nová. Nevěděl jsem, co od ní mám čekat. Předpověď počasí vypadala dobře a po dlouhé době jsem jel jednodenní závod. V měřeném tréninku jsem obsadil třetí místo, se kterým jsem byl celkem spokojen.

Trať jsem neznal a byla pro mě nová a velmi atypická. V rozjížďkách jsem obsadil 2x třetí místo a poslední jsem vyhrál, přesto to ale nestačilo na lepší než třetí místo na startovní rošt finále. Po startu finále jsem se zařadil na třetí pozici a na ní jsem se udržel do konce finále. Celkově se mi v Matschenbergu líbilo a děkuji za podporu fanouškům, rodině a mechanikům za skvěle nachystané auto.


Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů