David Jeřábek
7. 10. 2023

#10 ME Mollerussa - neděle

Poslední podnik mistrovství Evropy v autokrosu je tady. Jezdci se vydali do Španělska kde na trati v  Mollerusse, budou bojovat o poslední příděl bodu v této sezoně. V sezoně, která byla velice zajímavá a pro naše barvy byla poměrně úspěšná. Mistrem Evropy se již v Itálii stal Petr Nikodém v divizi Superbuggy a Arnošt Florián v divizi Juniorbuggy.

Výsledky najdete zde:

https://www.chronomoto.hu/fiaautocross/onb/onb.php?event=AX_2023_10

Live výsledky zde:

https://live.chronomoto.com/ax/


Přímý přenos bude zde:


FINÁLE

Ivan PIÑA CHINCHILLA je novým Mistrem Evropy v divizi CrossCar, gratulujeme! 🏆🥇🎖

Druhý v celkovém hodnocení je David Meat, třetí Valentin Comte a čtvrtý v první sezoně končí Petr Doležal. Skvělý výsledek Petře 👍!


Bohužel se oba tito jezdci do Španělska nevídají, podle informací, které máme. Do Španělska nepojede ani Eliška Plná, která si zlomila ruku a v divizi super buggy bude chybět Zdeněk Antony.


O titul se bude bojovat tedy ve třech divizích.

V divizi Buggy1600 bude bojovat o titul náš Jakub Novotný, který vede o 8 bodů před Markusem Wibbelerem hodnocení ME. Šanci má ještě také třetí Kevin Peters a Thomas Christol. Poslední dva jmenovaní by ale museli mít velké štěstí.. ale v autocrossu nikdy nevíš…


V divizi CrossCar jedou o titul pouze dva jezdci. Ivan Piña Chinchilla, který vede o 4 body před úřadujícím šampionem Davidem Meatem. Ivan je na domácí trati ale LifeLive v čele s Meatem bude chtít dopředu… bude to super souboj, doufejme, že čistý. Nás zajímá Petr Doležal, Petr ztrácí na třetího Valentina Comte 4 body, ale nebude to lehké. Nová trať a zezadu bude jistě také tlačit domácí Miguel Gayoso Vazques.


V divizi CrossCar Academy Trophy je skoro jasno. Emilien Allart má náskok 19 bodů, ale jak jsem psal, stát se může cokoli, a tak Jordan Genten, ale i Lucas Cartelle a Diego Martinez Gonzalez neztrácejí naději.


Pohár národů

Tady je to ještě zamotanější. Nedávno jsme Pohár národů vedli, ale nyní  nás předběhli Francouzi a jsme na druhém místě.

Bohužel díky absenci Petra Nikodéma, Zdeňka Antonyho,  Arnošta Floriána počítám, že nebudeme mít tolik bodů, abychom se dostali zpět na první místo. Naděje však umírá poslední a věřím, že všichni čeští jezdci budou bojovat nejenom o své body, ale i body do Poháru národů.


Plakát najdete zde:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů