David Jeřábek
5. 1. 2023

Autocross vs. rallycross

Historicky první hokejové utkání mezi jezdci, mechaniky a pořadateli z autocrossu a rallycrossu se uskutečnilo v sobotu v Sedlčanech v roce 2022. Autocrossaři loni zaslouženě vyhráli 11:3, ale odveta se blíží, již 14. ledna 2023 od 11:30 opět v Sedlčanech.

Již příští sobotu 14.1 se bude konat druhý ročník hokejového klání mez autocrossem a rallycrossem.

Hrát se bude i tentokráte v Sedlčanech nedaleko Sedlčanské kotliny, kterou ke svým závodům využívají obě offroad disciplíny. Úvodní vhazování, které obstará jedna z autocrossových legend  (nechte se překvapit) proběhne v 11:45. Pokud bude po zápase ještě čas tak proběhnou dovednostní soutěže hráčů obou týmů a případně autogramiáda přímo na ledě.

V prvním ročníku dominoval tým autokrosařů, který přesvědčivě zvítězil. RX manažer tedy určitě neponechal nic náhodě a tým posílil. Tak uvidíme, kolik se přes zimu našlo nových rallycrosařů😊.

Naproti tomu tým AX zůstává prakticky stejný, doplněn byl pouze o další jezdce za absentující hráče z předešlého ročníku.

 Zahajovací první formaci budou hrát zástupci divize TA Jirka Bret s Lukášem Musilem a nově je doplní jezdec divize buggy 1600 Vašek Kindl. Druhá formace bude pod vedením centra Vojty Plecháče, bývalého jezdce divize D5 a nyní hobbyautocrossu. Na křídlech bude mít mechanika Davida Musila a jezdce divize superbuggy a kartcrossu Jirku Tlustého. Třetí formace bude mít svého centra Pepu Buriana z buggy1600, na křídlech budu radost hrou rozdávat Honza Přibyl z D6 a mechanik Petr Krejčík z Musil autocross Teamu. Kapitánem týmu je stejně jako loni, protože tuhle funkci dělá ze všech nejlépe Jirka Bret 😊

 První obraná dvojice se představí ve stejném složení jako loni tj. jezdec divize D6 Milan Purma  spolu s mechanikem a hlavně manažerem  ASH Autocross teamu Alešem Halouskou. Druhá obraná dvojice jezdec a mechanik hobbyautocrossu Víčko Plecháč a novic v týmu-jezdec kartcrossu Tomáš Vejmola.

V bráně autokrosařů bude opět fantom prvního zápasu, skvělý a fenomenální brankař, manažer , mechanik , bůhvíco ještě a hlavně jezdec superbuggy, Roman Polák.

Tak jako v loňském roce je vstup atraktivním autocrossovým fanynkám do kabiny AX týmu povolen. Jezdci a mechanici jsou přes celý rok při autocrossu k vidění jen v kombinézách, takže ideální příležitost mrknout na jejich vypracovaná těla. Sice to je proti gender spravedlnosti, ale mužská část fanoušků přístup do kabiny mít nebude😊.

Zápas bude komentovat známý autocrossový komentátor Petr Krejcar

Celý tým zve všechny autocrossové fanoušky do Sedlčan a doufá v jejich podporu, kterou budou hráči moc potřebovat!

https://www.autokrosar.cz/wp-content/uploads/2023/01/Soupiska-hokej-2023.pdf

Hokejová soupiska autokrosového týmu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 comments on “Autocross vs. rallycross”

  1. Jestli se mohu zeptat, jak dopadlo hokejové klání borci a jestli se akce povedla?Diky moc Tomáš U.

  2. Díky za info Jirko a veliká gratulace k vítězství borci.....na viděnou na závodech. Tomáš U.

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů