David Jeřábek
27. 6. 2024

Doufám, že jsme jako třída D4 ukázali, že stojíme za to, říká Volf

Nově otevřená třída D4 přitáhla své nadšence. Šlo tak o první závod těchto bugin s pohonem zadní nápravy. První místo si z Bousova odvezl Josef Sitek, druhý Filip Volf a třetí Pavel Kočárník. Autocross bylo moje hobby již delší dobu. Před tím, než nám bylo umožněno startovat na republice pod třídou D4, jsem jezdil pouze Radeč cup. Když jsem se dozvěděl, že umožnili na republice start strojům, jako je moje buggy, tak jsem neváhal a splnil vše potřebné pro zmíněný start,” říká Sitek.

První měřený trénink se kvůli velkému pátečnímu dešti nakonec nejel. “Na první závod po vypsání třídy D4 jsem musel upravit docela dost věcí na buggy. S obavou jsem očekával, co na to řeknou komisaři. S pár připomínkami jsem mohl startovat. První měřený trénink by byl napůl sebevražda, tak jsem vsadil na jistotu a doufal jsem, že na druhý už bude trať dobrá,” komentuje Filip Volf. Ten v druhém měřáku získal první místo, druhý skončil Josef Sitek, třetí Václav Smutný.

První rundu vyhrál Volf, druhý dojel Sitek, třetí Smutný. Druhou rundu vyhrál Smutný, druhý skončil Volf a třetí Sitek. Třetí rundu vyhrál Volf, druhý skončil Sitek. V rozjížďkách jsem startoval z první řady na středu. Rozjížďky se vydařily až na tu třetí, kdy se mi v předposledním kole na skoku pohmoždilo zápěstí. I přes tuto nemilou událost a bolest jsem se rozhodl nastoupit do finále a dát do toho vše,” přiznává Sitek. Třetí dojel Smutný.  “Hned po startu se ukázal nedostatek výkonu atmosférického malého motoru. V technických pasážích jsem musel dohánět, co jsem na rovinkách ztratil. Nakonec to dalo na dvě výhry a jedno druhé místo,” dodává Volf.

Finále bylo velmi napínavé. První skončil Sitek. Byl to úžasný závod. Odstartoval jsem skvěle a závod jsem vyhrál stylem start - cíl. Byl to pro mě pocit, o kterém se mi na začátku závodu ani nesnilo. Samozřejmě toto všechno by ale nešlo bez podpory celého týmu. Ne jenom jezdec má zásluhu na výhře,” vysvětluje Sitek.

Druhý dojel Volf. “Ve finále z prvního místa hned po startu byl znát výkon soupeře a já se zařadil na druhé místo. Po pár soubojích a spoustě chyb jsem i tak dojel. Doufám, že jsme jako třída D4 ukázali, že stojíme za to, abychom závodili na republikové úrovni. Minimálně zajetými časy určitě,” míní Volf.

Třetí byl Pavel Kočárník.  “Byla to moje první republika, ale musím říct, že jsem byl opravdu spokojený, jak pořadatelsky, tak s výkonem. Jsem moc rád, že se divize otevřela. Jízda v Bousově byla dobrá. Myslím si, že to dopadlo dobře a přijde mi, že jsou kluci ohleduplní,” říká Kočárník.

Teraza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů