Ladislav Hrabal
17. 3. 2022

HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu již v sobotu

6. ročník HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu ve zličínské areně CMK se uskuteční již nadcházející sobotu. Pořadatelům stále přicházejí přihlášky dalších startujících. „Momentálně jich je osmaosmdesát,“ těší hlavního organizátora akce Tomáše Němce.

Startovní listina zde:

motokary-startovni-listina

6. ročník HASMAN Klima Setkání hvězd motosportu slibuje parádní souboje. Vedle tradičních účastníků v čele s vítězem posledních tří ročníků Petrem Doležalem nebudou chybět ani nováčci této akce. Mezi ně patří Anežka Slavíková. „V areně CMK jsem byla jezdit jen jednou s taťkou. Motokáry na elektriku jsou oproti těm benzinovým trochu jiné, ale líbilo se mi to. Těším se, ale zároveň trošku bojím té velké konkurence. Výsledkové ambice si úplně nedávám. Hlavní je, když mě to bude bavit a to myslím, že jo,“ těší se mladoboleslavská minikáristka.

Pravidelným účastníkem je naopak Jakub Novotný. „Této akce se účastním od jejího začátku. Motokára je oproti autokrosu něco trošku jiného. Vždy si však natrénuji potřebnou čistou stopu a zazávodím s klukama a holkama z různých kategorií motorsportu. Každý rok je to zábava a jsem rád, že Tomáš Němec takovou akci pořádá,“ oceňuje úřadující republikový autokrosový šampión divize Buggy1600, který v Mistrovstí Evropy vybojoval bronz.

V absolutním pořadí i Lady Cupu bude bojovat Martina Škardová. „Moc se těším, že si užijeme pěkný den plný závodní atmosféry a zároveń tím podpoříme dobrou věc. Moc ráda potkám závodníky a závodnice i z jiných motoristických disciplín. Věřím, že najdeme společnou řeč. V motokárách často nejezdím. Proto jsem si naordinovala půst, abych byla alespoň rychlá na rovinkách,“ přibližuje svoji přípravu západočeská spolujezdkyně, která se loni vrátila k rallye po šestileté mateřské pauze.

Okruhové piloty bude zastupovat například Aleš Jirásek. „Na elektrických motokárách jsem dosud nikdy nejezdil. Bude to moje premiéra. Těším se na setkání s komunitou z motoristického sportu a podporu dobré věci,“ těší se pilot z Mnichova Hradiště a přidává své cíle. „Ambice jsou vždycky. Jsem závodník. Zároveň však mám jistou výšku a váhu a dnes už tedy v motokárách nemůžu chtít zázraky.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů