David Jeřábek
25. 6. 2024

Novotný z pohledu diváka: Byl to zajímavý závod plný tvrdých soubojů

Ve spojené divizi Buggy 1600 a D8 na druhém republikovém závodě soutěžilo dvanáct pilotů. První místo z druhého republikového závodu v Bousově odvezl Florián. Pytloun odjel se stříbrem a Duřt s bronzem. Čtvrtý skončil Filip Hartman, pátý Adam Raušer, šestý Jiří Rezek, sedmý Martin Boška, osmý Václav Kindl, devátý Jaroslav Povondra a Martin Vaculík desátý.

“Máme za sebou druhý republikový závod a abych řekl pravdu, vůbec se mi tam nechtělo jet. Vzhledem k tomu, že se docela peru se zadní nápravou,  jsme se rozhodli vzít tento víkend jako testovací,” říká vítěz Florián.

“Druhý republikový závod v Bousově byl docela náročný. Museli jsme sem jet kvůli bodům,  jelikož nám zrušili německý Matschenberg,” přiznává Kindl. V noci z pátku na sobotu se nad Dolním Bousovem přehnala bouřka, což znamenalo jediné - promočenou trať. První měřené tréninky tak nikdo neodstartoval. V druhém měřáku jako první skončil Filip Hartman, druhý Arnošt Florián, třetí Adam Raušer. “V měřácích jsem dojel na šestém místě, což nebyl výsledek, co jsem si představoval, ale přece jenom konkurence byla velmi silná, komentuje Vaculík.

První rundu Pytloun, za ním skončil Florián a Vaculík. Druhou rundu obhájil Pytloun, druhý skončil Boška, třetí Kindl. Třetí rundu po sečtení výsledků vyhrál opět Pytloun, druhý skončil Florián a třetí Hartman. Kindl měl problémy na trati, a tak po sečtení bodů v tabulce dojel šestý. “V sobotu ráno byla trať po dešti dost rozbahněná, a tak jsme první trénink vynechali a jeli až ten druhý, kde jsem zajel čtvrtou příčku. První rozjížďku jsem vedl, ale na prvním místě jsem jí nedokončil, kvůli čidlu na tlak oleje, které ukazovalo malé hodnoty. V neděli ráno jsem startoval z poslední řady a povedlo se mi dojet druhý. Ve třetí jízdě jsem odstartoval na druhém místě, ale ve třetím kole jsem odrazil levé zadní kolo, a tak jsem dojel až třetí, jelikož druhé místo na prázdné pneumatice nešlo udržet,”vysvětluje pilot.


Ve finále se promíchaly karty, jelikož si první místo z druhého republikového závodu v Bousově odvezl Florián. ”Díky bohu se nejelo semifinále, takže bylo o něco málo méně stresu, ale ve finále jsem se po celém víkendu potkal s Danielem Pytlounem, vlastně i v první řadě. Také jsme si spolu zablokovali o první místo, ale nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo, a to vítězstvím. Chtěl bych moc poděkovat mechanikovi, rodině a také všem, co mě podporovali,” dodává Florián.

 Pytloun odjel se stříbrem a Duřt s bronzem. Čtvrtý skončil Hartman, pátý Raušer, šestý Rezek, sedmý Boška, osmý Kindl. “Po startu se mi povedlo dostat během pár zatáček hned na čtvrté místo, ale bohužel v následující zatáčce to jezdec přede mnou zašlápl, a když jsem se mu vyhnul, svodidla byla až moc blízko. Propadl jsem se až na konec, a když jsem se chtěl prokousávat dopředu, tak mě bohužel zradila technika. Pár důležitých bodů jsem si však odvezl a je stále o co bojovat. Teď už hledíme vpřed na následující závod ME,” konstatuje Kindl. Devátý skončil Povondra a Vaculík desátý.

“Všechny víkendové výsledky mi stačily na první místo v druhé řadě do finále. Bohužel mě jeden ze soupeřů hned na startu přetočil, a v důsledku toho jsem měl kontakt s jiným soupeřem, který mi do auta bohužel ve velké rychlosti najel a poškodil mi auto. Dojel jsem tedy na desátém  místě. Chtěl bych poděkovat svému týmu za perfektně připravené auto a užitý víkend,” dodává Vaculík.

K závodu se vyjádřil také Jakub Novotný, který nemohl z technických důvodů závod v Bousově odjet. Sledoval jsem své soupeře, jak si nenechávají ani centimetr tratě. Samozřejmě bych kecal, že jsem se mezi nimi neviděl. Na to, že jim z pátku na sobotu šíleně zapršelo, tak trať dopadla velmi skvěle a byl to zajímavý závod plný tvrdých soubojů. Každopádně my finišujeme buginu a tento víkend nás čeká Matschenberg, vrátili jsme vše z loňského roku, tak snad vše bude fungovat a budeme silnější, než na předešlých závodech,” plánuje Novotný.

Tereza Šímurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů