David Jeřábek
2. 5. 2024

Od první rozjížďky byla trať, jak má být. Taková pravá autokrosová, míní Brousek

V divizi Kartkross bylo na prvním republikovém závodu na startu celkem 23 aut. Jezdci si pomyslné stupně vítězů střídali do samotného finále.

V prvním měřeném tréninku se na horních příčkách drželi jezdci Stanislav Brousek, Lukáš Svoboda a Ondřej Hartych, v tom druhém si závodníci místa trochu prostřídali. První byl opět Brousek, na druhém místě skončil Josef Švorc a za ním Ondřej Hartych. Svoboda v tréninku dokonce nic nenaměřil kvůli technické závadě. "Na tento domácí závod jsem se moc těšil, protože organizátoři zamakali na trati a úplně změnili její povrch. To jsem ale netušil, co mě čeká," přiznává Svoboda.

Odražená pneumatika

Po první rozjížďce divizi zavládl Švorc, za ním Svoboda a třetí skončil jezdec Jan Roubíček. Po druhé rundě se zpět na první místo vrátil Brousek, za ním se na druhé pozici ohřál jezdec Jiří Mára a třetí skončil Michael Blažek. Svoboda kvůli problémům na trati dojel jako poslední. "Hned v prvním kole jsem z prvního místa odrazil levou zadní pneumatiku. Snažil jsem se udržet, co nejlepší pozici a dokonce jsem v poslední zatáčce zkusil předjet dva jezdce po venku. To bohužel nevyšlo a odrazil jsem i pravou zadní pneumatiku," komentuje.

Třetí rozjížďka opět zamíchala kartami. Brousek svou první pozici obhájil, za ním skončil Viktor Vítek a na třetí místo se opět probojoval Josef Švorc. "První měřák bylo spíš svezení po ploché dráze než po autokrosové trati, i tak jsem bral první místo a tento výsledek se mi povedl i v druhém tréninku s poměrně slušným náskokem.

Buggyrent-banner

Od první rozjížďky byla trať, jak má být, pravá autokrosová a to se mi líbí. Avšak jízda se mi moc nepovedla a celkově jsem byl až na desáté pozici. Druhou jízdu jsem šel z druhé řady a během prvního kola jsem se dostal do čela a vyhrál. Třetí jízdu jsem vyhrál stylem start cíl a připsal si nejvíce bodů z rozjížděk," konstatuje Brousek.

V první skupině své semifinále vyhráli opět Brousek, Svoboda a za nimi Mára, v druhé skupině se pak umístili v pořadí za sebou Švorc, Blažek a jezdec Filip Jánoš. Vedle sebe pak v první řadě ve finále na startovním roštu stáli Brousek, Švorc, Blažek a Svoboda.

Čekání na chybu

A finále rozhodlo. První skončil jezdec Svoboda. "Ve finále se mi start z první řady povedl a odjížděl jsem druhý za Standou Brouskem. Zkoušel jsem ho předjet, kde se dalo, ale nezbývalo mi než čekat na chybu. Ta přišla, já ji využil a dostal jsem se na první místo. Nebylo ale jednoduché to udržet, ale nakonec se mi to podařilo. Bylo to příjemné zakončení tak náročného víkendu. Děkuju Standovi za finále v neskutečně rychlém tempu, které se snad divákům líbilo. Odvedená práce humpoleckých autokrosových nadšenců na trati za to stála, při téměř 170 autech byla sjízdná. Díry sice byly, ale je to určitě velký krok dopředu. Takže díky moc," říká Svoboda.

Za ním skončil hned jezdec Brousek. "V semifinále jsem startoval úplně z venku a velkým obloukem, který mi dokonce způsobil kontakt se svodidly. I přes to jsem se dostal do čela a zvítězil. To samé, akorát bez kolize se svodidly, jsem zopakoval ve finále, avšak asi ve třetím kole jsem udělal jezdeckou chybu, a dostal se přede mě Lukáš Svoboda, kterého jsem se celý zbytek finále držel, ale kvůli žlutým vlajkám a rozbité trati už jsem s tím nic nevymyslel. Druhé místo je dobrý výsledek a důležité jsou hlavně body, kterých jsme si odvezli hodně a dostal jsem se do čela tabulky. Moc děkuji celému týmu za vše, protože bez nich by tohle nikdy nebylo," dodává.

A na třetím místě skončil Švorc. "V Humpolci jsme začali ne úplně šťastným prvním měřeným tréninkem. Na druhý měřák jsme udělali na autě nějaké změny a ty se ukázaly být jako lepší. Celý víkend jsem se držel vepředu, což mi zajistilo dobrou startovní pozici v semifinále.

To se mi podařilo po dobrém startu vyhrát. Ve finále se mě start už tak nepovedl. Odstartoval jsem čtvrtý a pak se dostal na třetí místo. Třetí místo je pro nás vzhledem k velké konkurenci výborný výsledek. Moc děkuji všem za podporu a velký díky patří i pořadatelům z Humpolce," uzavírá.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Buggyrent-banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů