V tomto roce vychází již desáté vydání časopisu Rally, které zakoupíte na stáncích vašeho oblíbeného prodejce. Kromě rally v něm najdete také rozhovory z autocrossu a rallycrossu.

Sedmdesát let Sedlčanské kotliny
Lukáš Mihulka:
„Chci završit hattrick“

WRX: Premiéra v Hongkongu
Mistrovství světa v rallykrosu dospělo do svého konce. Závěrečný dvojzávod v Hongkongu rozhodl o držitelích letošních titulů. Pošesté získal titul mistra světa Johan Kristoffersson.

František Rosický - „Výhodou byla vždy moje nezávislost“
Úctyhodných 90 let oslavil 9. září Ing. František Rosický. Zdravotní komplikace redakci dlouho znemožňovaly významnou osobnost českého motorsportu navštívit. Štěstí se na nás usmálo začátkem listopadu a bylo z toho zajímavé povídání o všem možném. To se vám s dlouholetým předsedou české Rally komise budu snažit zprostředkovat.

MČR 2023 - Třicet sezon MČR, třetina titulů pro Jana Kopeckého
Již v cíli prázdninové Barum rally se rozhodlo o letošních titulech v absolutním pořadí PSG Mistrovství České republiky v rally. Jan Kopecký si ze Zlína odvážel jubilejní desátý titul, jeho spolujezdec Jan Hloušek se pomyslným třetím zářezem dostal na úroveň svých předchůdců Jana Krečmana a Petra Gross.

I díky klukům bych chtěl ještě nějaký rok závodit, říká Jan Kopecký

Václav Pech - Petr Uhel: nejrychlejší dvojice na domácích tratích
Plzeňané Václav Pech s Petrem Uhlem si závodění v posledních letech opravdu užívají. Ač už nemají možnost bojovat o absolutní titul, souboje o dílčí vítězství v jednotlivých soutěžích s hlavními rivaly Kopeckým a Hlouškem se odehrávají v sekundách, či spíše desetinách sekund.

David Štefan pokořil hranici 100 startů v rally
David Štefan oslavil na XXVIII. TipCars Pražském rallysprintu svůj stý start v kariéře. Důvodů k oslavám má ale mnohem víc. V letošním ročníku Peugeot Rally Cupu s přehledem zvítězil a stal se také mistrem ČR v PSG MČR v rally v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou.

RSS + Pohár 2+ 2023
Krátká zpověď nejúspěšnějších jezdců Rallysprint série Jana Dohnala a Poháru 2+ Vojtěcha Štajfa.

Radovan Novák - Odešel noblesní gentleman
V pondělí 6. listopadu 2023 zesnul ve věku nedožitých 84 let Ing. Radovan Novák, bývalý aktivní spolujezdec a později dlouholetý významný činovník Autoklubu České republiky. Navíc díky němu měla Česká republika po téměř dvě desítky let zastoupení ve vrcholném orgánu automobilového sportu
ve Světové radě FIA.

Vlastimil Neumann - Návrat ke třem diamantům
Úřadující mistr historických automobilů Vlastimil Neumann letos přezbrojil z osvědčeného Fordu Escort RS Cosworth, se kterým závodil šest let, na Mitsubishi Lanceru Evo III. Nebylo to velké překvapení, protože k japonské značce má 55letý zlínský jezdec blízko. I když při premiérovém startu na Valašské rally zvítězil, ne vše probíhalo hladce.

ČMPR: Petr Zedník
Třiašedesátiletý Petr Zedník absolvoval s manželkou Olgou a moderním Fordem Fiesta Rally2 letos poprvé kompletní seriál ČMPR. Vyhráli dvě soutěže včetně domácí Kroměříže a dvakrát obsadili druhou příčku. To jim bohatě stačilo k titulu.

René Dohnal celkovým vítězem ERT
Když na přelomu března a dubna Valašské rally ValMez otevírala letošní sezonu FIA European Rally Trophy, málokdo tomu věnoval větší pozornost. Ovšem na konci slaví René Dohnal s Romanem Švecem titul celkových šampionů European Rally Trophy.

Češi v zahraničí (J. Černý, D. Polášek, J. Dvořák)
V letošní sezóně se našla řada českých jezdců, kteří dali z různých důvodů prioritu zahraničním startům. Ani jeden s českých zástupců se ve výsledkových listinách neztratil a potvrdil kvalitu českého rallysportu.

EHRC - Třetí, třetí a třetí, a to všechno v konečném účtování evropských historiků
Po mistrovském titulu Miroslava Janoty v roce 2011 se z evropského šampionátu historických vozů (EHRC) naši jezdci poněkud vytratili. Až sezóna 2021 znamenala ofenzívu Vojtěcha Štajfa a přesně po deseti letech jeho zopakování Janotova úspěchu, letošní rok pak byl ve znamení hned několika zelených věnců pro české barvy.

Forum8 Rally Japan - Toyota zaujala kompletní pódium
Na loňské double Hyundaie zareagovala Toyota při posledním závodě sezony nejlepším možným způsobem – zaujala kompletní pódium. Vítěz Elfyn Evans si díky tomu udržel post vicemistra světa za již jistým šampionem, v Japonsku třetím Kallem Rovanperou.

Hrdinové Japonské rally
Japonská rally má krátkou, ale komplikovanou historii. Během dvou desetiletí se střídaly termíny, lokace i povrch tratě, mnohokrát se soutěž nekonala nebo byla zrušena. I když japonské značky mají výhodu domácího prostředí, letos slavily teprve druhé vítězství. Po prvenství Solberga se Subaru Imprezou WRC v premiérovém ročníku 2004 letos triumfovala Toyota, která obsadila kompletní stupně vítězů.

Filip Kohn - „Cíl pro sezonu 2024 – šampión WRC3“
Dvacetiletý Filip Kohn má za sebou první sezonu ve světovém šampionátu. Byl to rok poznávání a sbírání zkušeností, přesto získal několik dílčích úspěchů. Ten největší přišel na Central European Rally, kde zvítězil v kategorii WRC3 i třídě RC3.

Preview Rallye Dakar 2024 - Chrono 48 v Pusté končině
Pátý ročník Rallye Dakar, naplánovaný na území Saúdské Arábie ředitel David Castera znovu koncipoval ve stylu „do Pusté končiny a zpět“. Start i cíl soutěže se vracejí do teritoria poblíž Rudého moře. Do úvodního prologu 46. ročníku závodníci vyjedou 5. ledna poblíž města Al Ula.