David Jeřábek
22. 11. 2022

Jan Přibyl se stahuje z Mistrovství České republiky!

Čelákovický jezdec Jan Přibyl se rozhodl k razantní změně. Příští rok nebude startovat v divizi Touring autocross D6 v Mezinárodním mistrovství České Republiky. Ale hezky popořadě. V příjemném prostředí mladoboleslavské restaurace Parťákova Hasičárna jsme si povídali o letošní sezoně.

Na otázku jaká byla, jsem dostal dlouhou odpověď… S letošní sezonou jsem spokojený. Začátek sezony se moc povedl. Dvě pódiová umístění v Humpolci a Matschenbergu byly jako z říše snů. Ze třetích míst jsem měl obrovskou radost. Navíc jsem moc rád, že se v Matschenbergu jede české mistrovství. Bylo to skvělé svezení. Postupně se začalo dařit méně. V Přerově to špatné nebylo. Byl jsem tam úplně poprvé a cítil jsem se jistější a jistější. Bohužel po skvělém finálovém startu přišla strkanice a já si to pozadu nasměřoval do svodidel. Štěstí bylo, že před námi byla dlouhá pauza. Čekalo nás hodně práce.

Poříčí nad Sázavou jednoznačně považuji za nejkrásnější závod naší divize. V rozjížďkách jsme všichni předváděli krásné souboje. Páté místo v cíli beru jako úspěch. Nová Paka byla rychlá. Destrukce motoru v měřeném tréninku nás však poslala na tribunu mezi diváky. Dolní Bousov, jednodenní závod jak v Matschenbergu. S rozdílem, že nám tady auto nejelo, jak mělo. Velká škoda bylo kropení před naší divizí. Zejména třetí rozjížďka byla velká klouzaná. Sedmé místo beru jako neúspěch.

Poslední závod byl v Sedlčanech, kam jsem se moc těšil. Páté místo v měřáků bylo skvělé. První rozjížďku jsem však nedojel, když mi praskl unibal, vyjela poloosa a vytekl olej z převodovky. Druhou rozjížďku jsem se snažil hlavně dojet, abych měl šanci se kvalifikovat do finále. Ve třetí rundě havaroval Míra Bodanský a jeho rotující auto mi skočilo do kufru. V opakovaném startu mi asi ve druhém kole upadl ventil a bylo po závodě. Když to shrnu, tak jsem rád, že se mi podařilo objet celé mistrovství. Celkové šesté místo je pro mě dobrý výsledek.

Moc děkuji partnerům, bez kterých bych se neobešel. Pizzeria Antonio Čelákovice, Řeznictví a uzenářství Přibyl, TF Instal, AB Motorsport, dále mechanikům Tomášovi a Kubovi (Hollywoodovi) a speciální díky patří tátovi a celé rodině.

Nabízí se otázka, co bude dál. Po příjezdu ze Sedlčan jsme se rozhodli, nechat si postavit nový vůz. Bude to Volkswagen Polo. Příští rok tak není možné startovat ve velkém mistráku a do toho stavět nové auto. Máme však doma vůz po Milanu Vlasákovi, tak se svezeme alespoň v Radeč Cupu…

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů