David Jeřábek
19. 8. 2022

ME Přerov již tento víkend

Hodiny již tikají stále rychleji. Druhý podnik Mistrovství Evropy v České republice se blíží. Venku je již spousta informací včetně přihlášených jezdců a bude to opět zábava. Navíc skvělý doprovodný program a je zaručeno, že nudit se nebudete.


Sobotní živý přenos budete moc sledovat zde:

Nedělní živý přenos budete moc sledovat zde:

Výsledky najdete zde:

AX Online Notice Board (chronomoto.hu)

Live výsledky najdete zde

FIA European AX Championship (chronomoto.hu)


Nabídka z Přerova:


Seznam přihlášených jezdců:

Plakát:


Vymazal, Výborný a Enge zvou do Přerova.

Jedním z vrcholů domácí motoristické sezony je již několik let podnik evropského autokrosového šampionátu v Přerově. Jinak tomu nebude ani letos. Vedle soubojů evropské špičky všech kategorií pořadatelé připravili i několik bonusových taháků , závodní premiéru v kategorii SuperBuggy si odbude Tomáš Enge a v neděli předvede své umění jeden z nejlepších světových akrobatických pilotů Martin Šonka. Pořadatelé nezapomínají na žádnou skupinu obyvatel, takže budou připraveny i program a atrakce pro dětské účastníky všech věkových kategorií.

Hlavní organizátor Jakub Vymazal je znám tím, že se snaží nabídnout zábavu co nejširšímu spektru diváků. Tento trend hodlá zachovat i pro letošní evropský podnik, který se v Údolí mamutů uskuteční 20. - 21. srpna. „Víkend bude opravdový nabitý. Rychlým výčtem a jedním dechem by se dalo říct: našlapaný motoristický víkend plný napínavých soubojů a dechberoucích situací na závodní trati i mimo ni. Letos jsme se zaměřili i do vzduchu a brutální akrobatický projev přiletí ukázat Martin Šonka, na závodní trati zase bude zářit opravdová motoristická persona Tomáš Enge, na podiu Jumping Drums, za mikrofonem komentátorská legenda Martin Straka, do toho lety vrtulníky, dětská autokrosová akademie, autogramiáda, žhavé umbrella girls, skákací hrady, fanzona s výstavou historických exemplářů a trenažéry. Věřím tomu, že diváci nebudou vědět, co dříve. Připravujeme pro ně také nový fanshop, limitované edice kelímků. Doufám, že diváci dorazí v hojném počtu, ať ty naše borce pořádně ženou co nejvíce kupředu, ať české vlajky vlajou na stupních nejvyšších. Sledujte náš facebook události kde budeme přidávat info a naše webové stránky www.ak-prerov.cz,“ slibuje parádní zážitky předseda AUTO KLUBU PŘEROV-město.

Do Údolí mamutů se hodně těší Otakar Výborný. „Pro mě jde o vrchol sezony. Za prvé hlavní partner akce společnost MORKUS MORAVA je zároveň mým hlavním sponzorem. Za druhé mám přerovskou trať moc rád od mého prvního zdejšího startu. To bylo v roce 2013 ještě s Mitsubishi Colt. Od té doby jsem zde nikdy nechyběl, ať už to později bylo s Mitsubishi Mirage nebo speciálem královské kategorie SuperBuggy. Samozřejmě nebudeme chybět ani letos. Očekávám parádní závody a úžasný doprovodný program, na své si určitě přijdou i děti. Doufám tedy, že diváci dorazí v hojném počtu už na sobotu. Přijďte fandit, podívat se do našeho týmového stanu a podpořit nás,“ zve autokrosař ze západočeské obce Vrhaveč na Klatovsku.

Svoji závodní autokrosovou premiéru prožije Tomáš Enge. „Je to pro mě další nová výzva. Speciál SuperBuggy jsem měl dosud možnost pilotovat jen na Setkání mistrů v Sosnové, kde mi svoji buginu půjčil Kuba Kubíček. Sosnová se samozřejmě nedá srovnávat s opravdovým autokrosovým závodem, kde auta skáčou, jedou mezi mantinely a jedeš tam dohromady s několika dalšími soupeři. Takže tohle bude můj první skutečný autokrosový závod na šotolině.

Tento povrch mám rád už proto, že rád jezdím bokem. Ohromně se na to těším, ale zároveň z toho mám respekt. Ono, i když bugina má čtyři kola a motor, je to pro mě nová a nepoznaná mentalita. Budu muset vše prozkoumat a přijít na to, jak se to dělá. Strašně moc mi v přípravě pomáhá tým Marat Engineering, za který budu startovat a v jehož krásnou buginu mám plnou důvěru,“ těší se motoristický univerzál a dosud jediný český pilot, který se představil v závodech Grand Prix Formule 1.

Tisková zpráva

AUTO KLUB PŘEROV-město v AČR - AK Přerov (ak-prerov.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 comments on “ME Přerov již tento víkend”

 1. Zdarys, do Přerova se těším víc než dost, jen mám malou obavu, že po autokrosových žních teď z Poříčí, to bude trošičku náraz do zdi... Myslím tím zejména počet startujících jezdců... V Poříčí jsem si skoro nestíhal dojít pro pivko neb 160 jezdců znamená celkem slušný počet jízd. V Přerově zatím jezdců 64... To zní na první pohled až děsivě. V Poříčském tempu by to bylo klání na jedno odpoledne 🙂 Ale z pohledu fanouška - autokrosového fanouška, to není k velkému jásání... A to narovinu přiznávám, že ME v Přerově zbožňuji a doprovodný program chválím do nebes. Těžko soudit, zda je vina na straně ma-FIA a podivné zrušení TAX, nahrazení Cross-cary, aby ty následně figurovaly pouze na vybraných závodech ME a ne v celém seriálu???!!!

  1. čau, jsme rádi, že přijedeš a že se těšíš...na každého jezdce i diváka se těšíme.

   A když se trochu zamyslíš, odpovíš si sám...přijdeš na to.

   1. ...ale tak, jsem už velký kluk, tak to klidně můžeme na tu ma-FIA hodit, s tím nemám problém... 🙂

    Spíš se chci dotázat, že TAX vložený závod byl v Nové Pace, je plánovaný v Magioře a v rámci ostatních závodů ME snad krom Německa, byl vždy v rámci oného vložen jakýsi pohár žigulů apod., atd. Takže v překladu, je škoda, že něco podobného není i teď v Přerově. Ale znovu opakuji, že respektuji, obdivuji každého pořadatele závodu a je-li cesta Kuby Vymazala a spol. jít do všeobecné víkendové zábavy, kde bude méně hlavního jídla, ale o to více přílohy, pak nezbývá než být zvědav a těšit se na něco jiného, možná netradičního, ale ve výsledku odjíždět v neděli navečer spokojen z parádnického víkendu 🙂

Další články

© 2022 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů