David Jeřábek
30. 9. 2022

Čeká nás boj o titul!

Mezinárodního mistrovství České republiky se blíží ke konci. O tomto víkendu se uskuteční poslední podnik v Sedlčanech a startovní listina vypadá skvěle ve všech divizích. Navíc není rozhodnuto jak o některých titulech, tak i o vícemistrech v jednotlivých kategoriích. Taktika a nasazení jezdců a jejich týmů bude jistě veliké.

Výsledky najdete zde: New Page 1 (chronorace.cz)

Online výsledky zde: http://liveresults.mylaps.com/chronorace/racemon.html

Časový harmonogram:

Superbuggy

Zde je o titulu jasno. Mistrem republiky 2022 se stal PETR NIKODÉM. Za ním ale jasného ještě nic není. O druhé místo může zabojovat už jen Radek Jordák, který má aktuálně 156 bodů (po škrtání 135 bodů) a je nyní třetí a aktuálně druhý Zdeněk Antony s 163 body (po škrtání 144 bodů). O čtvrté místo jistě zabojuje i David Horák, ten je aktuálně pátý s minimální ztrátou na čtvrtého Vojtu Vaculíka, rozdíl činí 5 bodů.

Buggy1600

V této divizi je to doslova masakr. Jasné máme třetí místo. Filipa Hartmana nikdo nemůže přeskočit a zároveň se Filip nemůže ani posunout. O titul budou bojovat dva jezdci, aktuálně vedoucí Jakub Novotný 187 (po škrtání 166 bodů) a druhý Martin Vaculík 187 bodů (po škrtání 159 bodů).

Jakub Novotný:Do Sedlčany se těším, každý rok se právě zde rozhoduje o mistrech MMČR a jsou to vždy tvrdé souboje a plno emocí. Také i já, bojuji o první příčku s Martinem Vaculíkem.  Těším se a udělám pro to všechno, abychom si alespoň udělali v této sezóně nějakou radost, po té smůle.“

Martin Vaculík: Na Sedlčany jsem se připravoval na závodech v Maďarsku, které se mi podařilo vyhrát. Hezky jsem se svezl, vše fungovalo a velmi se do Sedlčan těším. Doufám, že vyjde počasí a diváci uvidí hezké závody.

Juniorbuggy

O titul si to rozdají opět dva jezdci, aktuálně první Arnošt Florián 185 bodů (po škrtání 162 bodů) a druhý Filip Duřt 182 bodů (po škrtání 160 bodů). Boj bude ale i o třetí místo Daniel Pytloun ještě nemá nic jasného a aktuálně má 169 bodů (po škrtání 143 bodů). O třetí místo tak může ještě zabojovat Jakub Šafránek 153 bodů (po škrtání 134 bodů).

Filip Duřt: „Do Sedlčan se moc těším. Doufám, že v Sedlčanech bude sucho a nezaprší nám, abychom si to mohli s Arnym užít naplno a závodit jak se patří. Doufám, že to bude fairplay a vyhraje to ten lepší z nás.“

Touring autocross

První dvě místa jsou rozdělené. Mistrem se stal MARCEL DLESK, prvním vícemistrem Jan Brožek. Je super, že oba jezdce uvidíme v Sedlčanech. Zde se bude bojovat o třetí místo. Jirka Bret má aktuálně 129 bodů a škrtá nulu z třetího závodu. Čtvrtý Luboš Kužel má aktuálně 125 bodů (114 bodů po škrtání). Naopak Lubošovo čtvrté místo může ještě teoreticky atakovat Lukáš Musil, který se ale posledních dvou závodů nezúčastnil a do Sedlčan není ani přihlášený.

Jiří Bret:Do Sedlčan se těším ale je pravda, že to není moje nejoblíbenější trať. Nicméně každý závod je pro nás vyzvou a těšíme se na něj. Očekáváme už trošku zimu, takže povezeme dost rumu na zahřátí😀. Na autě ještě makáme, po Bousovu jsme museli vyndat převodovku a Ivo Dunovský s ní měl trošku práce. Pevné věřím, že bude fungovat jak má, já dokážu taky trochu zrychlit a užijeme si závod my i diváci, které samozřejmě na poslední závod mistrovské sezony zvu.

Divize D6

I zde máme jasného Mistra republiky, je jím LUDĚK DUBRAVSKÝ. O druhé místo to bude ještě boj. Aktuálně je druhý Tomáš Jánoš 150 bodů (129 po škrtání), třetí Milan Purma to má ale skvěle rozjeté – 138 bodů (škrtá 0) ale šanci má i Martin Kopena 131 bodů (118 po škrtání). Teoretickou šanci má i Míra Bodanský, který má 118 bodů (110 po škrtání).

Milan Purma: Asi tak jako poslední 3 roky zase bojujeme až do konce. I když ani v této sezóně 2022 nemáme výsledné umístění jisté, jedeme si především zazávodit a užít si poslední autokrosový víkend. Samozřejmě se budu snažit o co nejlepší výsledek, náš 5měsíční syn je mým největším hnacím motorem a rád bych mu konečně dovezl velký pohár. Do Sedlčan se tak už moc těším a doufám, že vše proběhne fair play.

Divize D2

Mistrem republiky se stává LUKÁŠ MIHULKA. O druhé místo svedou souboj Martin Gacík 141 bodů (125 po škrtání). Vašek Ciminga st. 132 bodů (115 po škrtání) a Lukáš Vávra 124 bodů (114 po škrtání) a šanci má i Jan Šindelář, který má aktuálně 107 bodů a škrtá 0 bodů.

Kartcross

V Sedlčanech se o titulech ještě nebude rozhodovat. Na jezdce čeká ještě jeden závod v rakouském Hollabrunnu, kde se bude rozhodovat o titulech. Rozjeto to má ale skvěle Švorc, Hartych, Svoboda Lukáš a Matija Rakovec. O osudu Petra Doležala, jsem nic oficiálního na stránkách autoklubu nenašel. Vzhledem k tomu, že respektuji presumpci neviny, konstatuji, že je Petr stále průběžně vedoucím mužem Mascom cupu.

David Jeřábek

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 comments on “Čeká nás boj o titul!”

  1. Bohužel už od včerejška nejde live timing, zprovozní to dneska ?
    Ještě bych poprosil jestli by jste mohli povolit veřejný přístup zobrazení bez prihlaseni na autokrosar facebook. Vždy to normálně šlo, ted tak jiz 14dni se zobrazí jen úvodní stránka bez příspěvků. Vím to základní vidím tady v náhledu, ale přímo to jde přeci jen zobrazit větší.
    Děkuji

    1. Zdravím, o chronorace nic nevíme, neprovozujeme, ale dneska už funguje!
      Facebook rád změním, ale musím zjistit jak na to. Meta změnila pravidla a proto asi tento problém. Zkusím se na to podávat. Kdyby někdo měl nějakou nápovědu, dejte mi prosím vědět, přeci jen jsem v tomto amatér.

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů