David Jeřábek
18. 5. 2023

Časopis Rally 04-2023

Autokros - Rallykros CZ
Tradiční porce stránek o autokrosu a rallykrosu.
MČR v autokrosu: Humpolec, Nová Paka
Peter Ramler a Benjamin Reiss - „MASCOM Cup žije rodinnou atmosférou“

ERX - Nyirád odstartoval evropskou sezonu
Sezona mistrovství Evropy v rallykrosu začala na konci dubna v maďarském Nyirádu. Z výher se v jednotlivých divizích radovali Janis Baumanis a Damian Litwinowicz. Oba s číslem šest.

Sébastien Loeb s lancií zpět v MS!

Vydařená oslava v Melku
Ve všech divizích druhého letošního závodu mistrovství Zóny střední Evropy a startu republikového šampionátu v rakouském Melku zvítězili čeští jezdci.


Rallye Šumava Klatovy
Klatovské soutěže se i letos předvedly v dobré světle. Stejně jako na úvodní soutěži šampionátu ani tentokrát nenašli své přemožitele Václav Pech jun. s Petrem Uhlem, jejich Ford Focus WRC letos nástrahy těžké tratě vydržel.

Václav Pech - Vyrovnané bitvy se musí fanouškům líbit

Ján Kundlák - „S jídlem roste chuť, chceme zůstat vpředu“
Slovenský jezdec Ján Kundlák se po zisku titulů v mistrovství Slovenska a v českých rallysprintech 2016 na dlouhou dobu odmlčel. Ale nyní, po dvou odjetých závodech vévodí českému šampionátu dvoukolek.

Pozvánka 50. Rallye Český Krumlov - Z náměstí Svornosti na proměněné erzety

Petr Gross „60“ - „Tenhle sport je krásný“
Jednou z největších osobností historie českých automobilových soutěží je rozhodně Petr Gross. Legendární spolujezdec, který aktuálně žije v Českém Krumlově, oslavil začátkem letošního roku šedesáté narozeniny.

Pavel Ryšánek „70“
Na konci května oslaví významné životní jubileum Pavel Ryšánek. Sedmdesátiletý soutěžák se prosadil hlavně na pozici spolujezdce, ale zkušenosti sbíral i za volantem.

ČMPR: 1. Rallye Králíky - Přijel, zazávodil si a zvítězil
Horká novinka v kalendáři českomoravského poháru Rallye Králíky byla podle očekávání velmi náročným začátkem sezony, který ještě umocnilo deštivé počasí. Nástrahy tratě využil ve svůj prospěch Karel Kupec, který s pronajatou Fiestou Rally3 udržel v šachu všechny silnější čtyřkolky.

SK: Rallysprint Kopná
Do kalendára slovenského šampionátu automobilových súťaží sa vôbec po prvýkrát dostal Rallysprint v Kopné. Vychádzajúc z doterajších skúseností z Hustopečí a Valašky sa síce veľká účasť slovenských posádok nečakala, no aj tých niekoľko posádok úroveň súťaže zvýšilo a zapojilo sa do súboja o absolútne prvenstvo.

ERC: 47. Rally Islas Canarias
Druhou soutěž mistrovství Evropy na Kanárských ostrovech vyhrál suverénně Francouz Yoann Bonato s Citroënem C3 Rally. Asfaltový specialista dokázal v proměnlivých povětrnostních podmínkách udržet za zády jezdce světového formátu Haydena Paddona i celou smečku ambiciózních španělských jezdců. Filip Mareš měl problémy s volbou pneumatik a na první desítku nedosáhl. Jan Černý vyhrál v rámci místního šampionátu.

Craig Breen
WRC: Croatia Rally
Čtvrtý závod světového šampionátu Rally Croatia proběhl ve stínu tragické nehody Craiga Breena na testu před startem soutěže. V Záhřebu se z celkového triumfu těšili Elfyn Evans a Scott Martin.

Oliver Solberg - Všechny cesty vedou do rally
Olivera Solberga není třeba představovat, protože pochází ze známé soutěžácké rodiny. Je synem mistra světa 2003 Pettera Solberga a Pernilly Solbergové (za svobodna Walfridssonové), která v devadesátých letech závodila s enkovým mitsubishi mimo jiné také v soutěžích mistrovství světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů