David Jeřábek
7. 5. 2024

Kdybych tu rundu nevyhrál, tak se na to vykašlu, říká Lukáš Mihulka

V divizi D2 přijelo bojovat o první body do tabulky hodnocení šampionátu čtrnáct aut. První skončil bývalý jezdec divize D6 Lukáš Knap. Přes problémy s motorem v průběhu závodu získal stříbro Lukáš Mihulka a třetí místo si odvezl Tomáš Hašler. "Do Humpolce jsme se moc těšili, a zároveň tak trochu cítili strach, přeci jen přechod z divize D6 do D2  sebou neslo kupu novinek a změn," komentuje Knap.

První měřený trénink vyhrál Knap, za ním hned skončil Luboš Žambůrek a třetí byl Radek Žebro. Po druhém měřáku vedl Hašler, za ním Mihulka a třetí byl Josef Bartoš. První rundu v první skupině startovali z první řady Hašler, Bartoš a Michal Maršala. V druhé skupině začínali Mihulka, Žebro a Knap.

V čele hodnocení první rundy se na první místo dostal Mihulka, za ním skončil Hašler a třetí byl Knap. Josef Bartoš havaroval a v druhé rundě startoval z poslední řady. Druhou rundu vyhrál Hašler, za ním skončil Mihulka a třetí byl Knap. Po třetí rundě Knap zamíchal kartami a ocitl se v čele hodnocení. Hašler hned za ním a třetí skončil Mihulka.

Jiná jména se na horních příčkách neopakovala ani ve finále. První republikový závod v Humpolci tak vyhrál Knap. "Tréninky jsem odjel kolem pátého místa, a to stačilo na první řadu v rozjížďce. Nakonec jsme do finále nastoupili na pole position a vybojovali tak první místo i ve finále. Velká radost celého týmu byla neskutečná. Konkurence je velká, a tak budeme doufat, že se nám bude dařit i v následujících závodech," říká Knap.

Druhé místo si odvezl Mihulka. "První rozjížďky jsme se už nemohli dočkat, ale tam to začalo. Vyhrál jsem ji stylem start cíl, ale ihned po odmávnutí se ozvala rána z motoru a problém byl na světě. Praskl šroub na váčkovém kole a došlo k destrukci motoru. Asi kdybych rundu nevyhrál, tak se na to vykašlu. Kluci mě nahnali do osobáku, ať letím dvě hodiny cesty k nám do dílny pro starý motor, oni zatím ten dosavadní vyndali a čekali na mě s teplou večeří.

Když jsem se večer vrátil, to, co se dělo, bylo neuvěřitelný. Bylo nás tam najednou asi pět a ve tři ráno bylo hotovo. Šel jsem na tři hodiny spát a o půl osmé ráno mě čekal start druhé rundy. Bez očekávání, ale krásné druhé místo," popisuje Mihulka a dodává, že na start finále nastoupil z nepopulárního třetího místa v první lajně zleva. "Nicméně jsem zachoval čistou hlavu a dokázal se zařadit na druhé místo za Knapa. Chvíli to vypadalo i na předjetí, ale pak jsem zvolnil a věděl, že druhý flek je pro nás vítězství," přiznává jezdec.

Třetí ve finále skončil Hašler. "Bohužel jsem po startu vyjel z první zatáčky až třetí, a tak to zůstalo i v cíli, nějaké šance tam na Lukáše byly, ale nechtěl jsem jít úplně, abychom někde spolu nezůstali," vysvětluje Hašler.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů