David Jeřábek
1. 7. 2024

K třicátému výročí v autokrosu si Babák nadělil bronz

V divizi D2 se ukázalo 16 aut. Startovní pole tak bylo velmi pestré. Zde se v jednom ze dvou závodů jelo semifinále. Zlato si z druhého republikového závodu odvezl Lukáš Mihulka. Druhý skončil Josef Bartoš, třetí Martin Babák.

První měřený trénink jel málokdo. První skončil Knap, druhý Tomáš Hašler, třetí Čepek. Druhý měřák vyhrál Bartoš. “Bousov patří k mým oblíbeným tratím a zároveň ji považuji jako domácí trať. Hned v pátek po příjezdu jsem se šel podívat jak vypadá trať a ta byla od pořadatelů  perfektně připravená, na večer se závodištěm prohnal silný vítr s deštěm, který lámal stany a udělal obrovskou spoušť po celém závodišti, vypadalo to že je po závodech, ale pořadatelé opět zamakali a dokázali uspořádat krásné závody. Proto jim patří veliká poklona a poděkování,” říká Bartoš.

Druhý skončil Hašler, třetí Mihulka. “Páteční průtrž mračen nás trochu rozhodila, trať v sobotu ráno nevypadala úplně dobře, ale co se odjeli prvni měřáky, a po úpravě techniky to vypadalo veseleji. Bylo nás na startu šestnáct kusů, tak to predurčilo zajímavou podívanou,” říká Mihulka.

První rundu vyhrál Hašler, druhý skončil Mihulka, třetí Petr Holešovský. Po odjeté druhé rundě v tabulce vedl Mihulka, druhý Hašler, třetí Knap.Třetí rundu vyhrál Hašler. Martin Harasim se vytáhl na druhé místo, Knap obhájil třetí pozici.

První skupinu v semifinále vyhrál Bartoš, druhý skončil Vávra, třetí Knap. Druhou skupinu vyhrál Mihulka, druhý skončil Harasim, třetí Babák. “Letos mám třicáté výročí v autokrosu, kde jsem poprvé startoval v super buggy v roce 1994 v 16 letech s Tatrou 3500, kde byly takové ikony jako Karel Havel, Alois Havel, Jirka Bartoš nebo legenda Jaroslav Hošek. Začalo se závodit v semifinále, kde jsem dojel třetí a dalo to třetí řadu na finále,” říká Babák.

Zlato z druhého republikového závodu si odvezl Mihulka. První i druhou rozjížďku jsem celkem s přehledem vyhrál, auto fungovalo skvěle. Semifinále vyhrané, a tak jsem volil poleposition. Start zleva se podařil a já tak uháněl k prvnímu letošnímu vítězství. Není tajemství, že mám v plánu letos obhájit do třetice titul,” konstatuje Mihulka.

Druhý skončil Bartoš, třetí Babák. “Start finále se povedl ale po kontaktu se mi ohnul přední disk a dřel o brzdový třmen a auto vibrovalo a přenášelo se to do volantu, ale ustal jsem to a se štěstím jsem projel jako třetí cílem. V celém týmu zavládla spokojenost, tímto bych jim chtěl poděkovat za pomoc a podporu. Ještě musíme vychytat dětské nemoci, které se projevily a už teď se těšíme na další závod do Poříčí nad Sázavou,” dodává Babák.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů