Aneta Musilová
26. 12. 2022

Joep Cuenen 

Se startovním číslem 233 vyrazil do sezony 2022 Joep Cuenen. Pro tohoto holandského mladíka byla každá evropská trať nová a i přesto dokázal bodovat v každném podniku. V celkovém hodnocení šampionátu skončil na desátém místě.

Sezóna 2022 byla tvou premiérou na Mistroství Evropy, čekal jsi lepší konečný výsledek nebo jsi spokojen? 

Byla to moje celkově první sezóna v divizi Juniorbuggy, takže jsem ani já ani můj tým skončit sezónu v první desítce nečekali. 

Nejvíce bodů jsi získal v Přerově, jaké jsou vzpomínky na tento závod? 

V Přerově jsem byl poprvé. Sedl mi a já si závod hodně užíval. Je pro mě druhou oblíbenou tratí, především díky velkému skoku. Celková organizace byla fantastická. Páteční večerní program v VIP stanu s přezouváním gum a závodní simulátor byl úžasný! Společně s mým tátou jsme skončili na třetím místě v týmové soutěži! Já a můj tým máme Přerov moc rádi!

Naopak pouhý jeden bod jsi získal na domácí trati v Toldijk. 

V Toldijku do mě někdo střelil, takže jsem nedokončil první rundu. Pak už to šlo se mnou z kopce. V druhé rundě 6. místo a v 3. rundě sedmý. V semifinále jsem se v první zatáčce po startu roztočil a pak už bylo těžké dohnat první pětici jezdců. Tím pádem jsem se nedostal do finále.

V depu jste nepřehlédnutelní, jste velký tým. Není to někdy stresující, aby se všechno stihlo na další jízdu? 

Určitě to někdy velký stres je, všechny buginy opravit a připravit abychom mohli nastoupit do další rundy. Ale proto jsme velký tým, každý ví, co má dělat a když se jedna buggy dodělá, pomáháme na další.

Tvým týmovým kolegou je Teun Van Asten, ale je přitom i tvým rivalem, jelikož závodíte ve stejné kategorii. Převládá rivalita nebo ti dokáže i poradit? 

Podpora je určitě vzájemná. Teun už je zkušenější, radí mi jak si najíždět určitá místa na trati a jak nejlépe proletět zatáčky.

Jak probíhají přípravy na nadcházející sezónu?

Jsme v plném proudu s přípravou na našich speciálech. Sezóna je za chvíli tady. Máme novinku v našem týmu! Teun přestupuje z divize Juniorbuggy do Superbuggy!!

Děkuji za rozhovor,

Aneta Musilová,

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů