David Jeřábek
13. 11. 2023

Automobiloví závodníci se rozloučili na Setkání mistrů

Fanoušci motorismu a závodníci z rally, autokrosu, rallycrossu a závodů do vrchu se rozloučili s uplynulou sezonou při Setkání mistrů v Sosnové.  

Právě končící motoristická sezona byla v České republice nad míru úspěšná a ti, kterým v žilách koluje vysokooktanový benzín, měli šanci zažít hned několik mimořádných sportovních podniků. Téměř každý víkend se od jara do podzimu odehrávají nějaké sportovní, či veteránské motoristické akce, a tak byl teď v sobotu 11. listopadu důvod se společně potkat na XXII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy a úspěšnou sezonu uzavřít.

Na trati autodromu se předvedli soutěžní jezdci s vozy s jednou poháněnou nápravou, ale i se čtyřkolkami, včetně moderních vozů Rally 2, či legendárních WRC. Diváci mohli porovnávat mezi různými styly a chováním vozů a viděli, jak rallycrossové závodní automobily, vrchařské speciály, tak autokrosové buginy, které diváky zahřály při velmi atraktivní jízdě plné divokých smyků. Trať autodromu vydržela během sobotních, dopoledních rozjížděk suchá, a až na finálové jízdy se na Sosnovou u České Lípy začaly snášet dešťové kapky, což pro některé závodníky značně zkomplikovalo situaci. Mistři volantu, kterých se letos na autodromu sešlo více než pět desítek, se ale dokázali vypořádat i s těmito podmínkami, a diváci tak sledovali napínavé souboje až do samotného závěru Setkání mistrů.

Pojďme si nyní představit ty nejúspěšnější závodníky jednotlivých kategorií XXII. Global Assistance Setkání mistrů, kteří bojovali ve finálových jízdách. Ve třídě Audi zvítězil Luboš Čížek před Jiřím Figlem. Mezi rallyovými historiky zvítězil Miroslav Janouch, který předstihl Petra Pavláta. V kategorii závodníků do vrchu ve třídě dvoukolek zvítězil Roman Svoboda před Adamem Králíkem a mezi čtyřkolkami byl nejrychlejší Lukáš Keller, který za sebou nechal Davida Komárka. Rallycrossové vozy třídy Super 1600 vyhrál Teješ a druhá příčka patří Václavu Tůmovi. Mezi soutěžáky ve třídě Rally 2WD na Autodromu v Sosnové zvítězil Dominik Nwelati před Davidem Štefanem. Rallyové čtyřkolky 4 WD opanoval Martin Kouřil před Marcelem Tučkem a mezi nejrychlejšími soutěžními čtyřkolkami R5 zvítězil už poněkolikáté Petr Semerád, který v těsném souboji předstihl Dominika Stříteského. Závodník Ondřej Šenk ovládl třídu Supercars a Petr Nešetřil zvítězil před Michalem Jindrou ve třídě Porsche. Mezi atraktivními vrchařskými vozy GT byl nejrychlejší Martin Jerman a druhá příčka patří Zdeňku Kmínkovi. Autokrosové Superbuggy předvedly množství divácky atraktivních smyků, ale tím nejrychlejším byl David Horák a na druhém místě za ním skončil Václav Kindl. Kompletní výsledky najdete na stránkách www.setkanimistrusosnova.cz

Všichni účastníci Setkání mistrů a pořadatelé přejí rychlý návrat za volant a pohodovou domácí rekonvalescenci autokrosaři Tomáši Gomzjakovovi, který při pátečním tréninku utrpěl úraz a musel být vyšetřen v nemocnici.  

Společné setkání fanoušků motoristického sportu s automobilovými závodníky, což je hlavní smysl sosnovského podniku, se povedlo. Pokud se pořadatelům z Driving Campu v Sosnové vše podaří zajistit a připravit, tak za rok se setkání uskuteční znovu a na stejném místě.

Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů