David Jeřábek
25. 8. 2023

Dolní Bousov ožije 2. září autokrosem

Již v sobotu 2. září se na tradičním dolnobousovském závodišti Rachvala uskuteční pátý podnik letošního republikového autokrosového šampionátu. „Potřetí pojedeme závod v jednodenním formátu. Letos jsme udělali další úpravy a pro zvýšení bezpečnosti namontovali svodidla u věže. Za spolupráci chci poděkovat Liborovi Pospíšilovi. Po dlouholeté odmlce obnovujeme spolupráci s firmou Svoboda Dolní Bousov s.r.o., která poskytne mechanizaci na úpravu trati. Na závody se samozřejmě těšíme, děláme je rádi a uděláme maximum pro spokojenost jezdců i diváků,“ těší se předseda Auto Moto Klubu Dolní Bousov v AČR Milan Tejchman.

Vřelým vztahem k Dolnímu Bousovu se netají také Jiří Bret. „Dolní Bousov je od naší dílny vzdálen pouhých dvacet kilometrů. Je to tedy moje „domácí“ trať. Když se ohlížím, kde jsem se poprvé setkal s autokrosem, tak je to právě závodiště Rachvala. Vzpomínám na rybníček s modely, volání v rozhlasu, kam zmizel Marek Kalenský, že mu přivezli rezervní motor a další super zážitky malého kluka Breťáčka. Nebyl ještě tak ukecaný a přerostlý, ale právě tam ho autokros okouzlil. Nyní však sedím za volantem a nechci jen fandit, ale vyhrát!

Všechny fanoušky autokrosu, ale i motoristického sportu všeobecně, zvu na dolnobousovský závod, který má na Mladoboleslavsku velkou tradici. Závod je jednodenní a bude mít velký spád. Volný je vstup i do depa a to je ideální příležitost prohlédnout si techniku a případně se pozdravit či vyfotit s jezdci. Nyní již pracujeme na přípravách auta, aby bylo nachystané a bylo jen a jen na mně, jak se popasuji se specifickým bousovským povrchem. Takže ahoj v Bousově!,“ zve fanoušky pilot nepřehlédnutelného Volkswagenu Polo, startující v divizi TouringAutocross.

Loňské dolnobousovské vítězství v kategorii Touring2000 obhajuje Josef Bartoš. „Do Bousova se těším. Je to domácí trať. Před sezonou jsem hodlal bojovat o titul v naší divizi, ale Lukáš Mihulka má již obrovský náskok a tak to spíše vypadá na boj o druhé místo. Každopádně obhajoba dolnobousovského vítězství je velikou výzvou. Tímto chci pozvat všechny diváky a motoristické fanoušky a těším se na jejich velkou podporu,“ usmívá se mladoboleslavský závodník.

Velkou rychlost letos prokazuje v královské divizi SuperBuggy Libor Paul, kterého však zatím zároveň provází velká porce smůly. „Bousov jsem měl vždycky rád. Někomu se ta trať třeba nelíbí, ale mně se líbí hodně, mám jí za barákem a vždy se tam moc těším. Letos nás dosud trápily problémy s motorem. Teď mám nový motor a pro změnu začala zlobit převodovka. Každopádně pokud nenastanou žádné technické potíže, věřím v dobrý výsledek,“ netají odhodlání ctiměřický autokrosař.

Plakát :

Vlastimil Resl

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů