David Jeřábek
1. 7. 2022

#4 ME Nová Paka 2022

Čtvrtý podnik Mistrovství Evropy zavítá do České republiky. V Nové Pace to bude již tento víkend opět burácet. A to nejen díky motorům závodních speciálů, ale snad také díky fanouškům, kteří udělají jistě skvělou atmosféru. Koho uvidíme? Kompletní evropskou špičku doplněnou a oficiálně zrušenou divizi plechových vozů TAX, kterých je přihlášených opravdu hodně.

Galerie z Nové Paky najdete:

ME Nová Paka 2022 - sobota | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

ME Nová Paka 2022 | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

ME Nová Paka 2022 - neděle | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

Videotéka

https://youtu.be/ND9EqkDFiNI

Výsledky najdete zde:

ME výsledky | Autokrosař.cz (autokrosar.cz)

Informace

Autocross news - sobota

Tak jak to dneska shrnout. Za mě super.

Vše jelo podle harmonogramu. A diváci se rozhodně nenudili.

V první rundě se zadařilo Petru Doležalovi, který svou jízdu vyhrál. Hnedle za ním, projel Adam Kotaška, takže super.

Juniorky krásné souboje a opět Eliška Pytlounová velmi rychla a v cíli dvojka za Arnost Florian. Druhou jízdu vyhrál Dan Pytloun a třetí místa brali Standa Brousek a Filip Duřt.

V Buggy 1600 startoval z lesa Jakub Novotný, skvěle zabojoval a i když Kevina stahoval, na lepší jak dvojku to nedalo. Filip Hartman měl trochu smůlu na startu a do cíle dojel jako sedmý.

V Superbuggy měl nejlepší reakci Stubbe, ale jak to Petrovi Nikodémovi foooklo, tak byl v první zatáčce první on 😉 a to až do cíle. V druhé jízdě ukázal Grencis v čem je silný, start. Prostě nejlepší reakce a odjezd. Zdenda na něho ale měl.... prozatím se spokojil s dvojkou. Radek Jordák po startu nemohl nic vidět, a tak beru za úspech, že uhájil v kopci třetí místo, které vydrželo až do cíle. Fógl bral pětku, David Horák sedmý a Jarda Hošek osmý.

Ve vloženém závodu TAX vyhrál Petr Šimurda a druhou jízdu Ota Výborný, který to evidetně v plechovce nezapoměl. Dvojku bral MEYER Matthias, který má auto ex Fučík, ex. Fejfar. Marcel Dlesk, který má zase auto ex. Samohýl dojel druhý ve své jízdě. 😉 Třetí dojel domácí Lukáš Musil, a nedaleko bydlící Jirka Bret. Pavel Vávra klasifikován jako šestý a Rosťa Hilse jako devátý.

Druhý vložený závod je jezdců divize RB160. Tito špunti předvádí krásný sport a zítra jim pořádně zafanděte. Právě z nich může totiž vyrůst další "Nikodém", či "Kubíček".Zítra se pokračuje od 08:30 hodin.

Druhé měřáky za námi. Opět žádné velké drama se nekonalo a všichni těšíme na první rozjížďky, které se uskuteční v 16:20.

První měřáky za námi. Vše OK, žádná nehoda, žádný větší problém. Díry sice jsou, ale pro fotografy je to alespoň zajímavé. Za chvíli začínají druhé tréninky.

https://fb.watch/d-UYXG2TcS/

Dobré sobotní ráno, závod v Nové Pace je pro nás tím nejdůležitějším závodem v celé sezoně. Ne jen pro to, že se jedná o naši domácí trať, ale také pro ohromnou účast našich fanoušků a lidí, kteří nám pomáhají se závodů účastnit a sdílí s námi naše nadšení. O to hůře se nám oznamuje, že jsme byly nuceni naši startovní pozici uvolnit a závod vzdát. Již včera před odjezdem do Nové Paky se objevil problém s chlazením, s ohledem na důležitost závodu, jsme chtěli zůstat ve hře i za cenu, že nebudeme moci využít celý výkon motoru. Po několika hodinách konzultací, kontrole dat a zvážení následků poškození motoru jsme nuceni do závodu nenastoupit. Moc nás to mrzí, postavit se na start tento víkend byl hlavní cíl.

zdroj: fb Václava Fejfara

Program závodu

Sobota
10:00 Volný trénink
11:30 1. měřený trénink
13.30 2. měřený trénink
16.00 první rozjížďka

Neděle
08:30 druhá rozjížďky
10:30 prezentace jezdců

11:45 třetí rozjížďka
14.30 semifinále a finále
18.30 oficiální vyhlášení

Pozvánka

Prodej vstupenek

Vstupenky bude možné zakoupit pouze v areálu závodiště u hlavní pokladny v termínu 2. a 3. Července 2022.

Tickets Can Be Purchased Only at the Race Area at the Main Box Office on July 2 and 3, 2022.

Platba pouze hotově / Payments Only Cash, No Credit and Debit Cards

Ceny vstupenek / Ticket prices

Sobota / Saturday 2.7.2022
Dospělí / Adults 250 Kč / 10 €;

Děti do výšky 150 cm / Children Up To 150 cm ZDARMA / FREE Entry

Neděle / Sunday 3.7.2022
Dospělí / Adults 450 Kč / 18 €

Děti do výšky 150 cm / Children Up To 150 cm ZDARMA / FREE Entry

Víkendová vstupenka / Weekend Ticket
Dospělí / Adults 600 Kč / 24 €

Děti do výšky 150 cm / Children Up To 150 cm ZDARMA / FREE Entry

DEPO / Paddock


Dospělí / Adults 200 Kč / 8 €

Děti do výšky 150 cm / Children Up To 150 cm ZDARMA / FREE Entry

PROGRAM 50 KČ / 2 €

Parkování / Parking


Parkování vozidel bude na ploše označené pro parkování návštěvníků viz. mapa areálu. Tato plocha je rozdělená do dvou parkovacích zón. Parkování je placené.

Parking of Vehicles Will be on the Area Marked „Visitors Parking Area“, See Site Map. This Area is Divided Into Two Parking Zones. Parking is Charged.

Parkovné / Parking Price 100 Kč za den / 4 € Per Day

Kemp / Camp


V místě areálu je možnost ubytování v kempu / There is a Possibility of Accommodation in a Camp on the Site

Kemp / Camp 1000Kč za osobu, včetně víkendové vstupenky a vstupu do depa / 40 € per person including weekend ticket and entry to paddock

Děti do výšky 150 cm / Children Up To 150 cm ZDARMA / FREE Entry

Kemp je bez možnosti připojení na elektřinu / The Camp Is Without The Possibility of Electricity Connection

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 comments on “#4 ME Nová Paka 2022”

 1. Beru Václava jako profík každým coulem s mnohými evropskými tituly a ůspěchy, klobouk dolů👍👍... Ano, těšil se hooodně, těšili jsme se všichni na jeho návrat v SB... ALE? Ano velký otazník ned tím, proč nakonec nejede?... 🤔Teď mi to promiňte, ale za mně velká né připravenost před takovým závodem, testovat auto 2 dny před závodem?? A pak zjistit na poslední chvíli prakticky den před odjezdem problém s chlazením? Promiňte ale tohle nechápu!??

  1. Auto měl připravené pod stanem, těšili jsme se až vyjede a nic. Dole na stráni je mizerné připojení tak jsem se dočetl až večer co a jak. Možná že to hlásil komentátor, ale když je rozjižďka stejně nic není slyšet. Snad Přerov

 2. Chtěl bych se vyjádřit k rozhodnutí vedení závodů vyloučit ze semifinále a tím i z finále SB Davida za křížení dráhy po startu v pravé zatáčce před stoupáním, byl před jezdcem č.19 předním kolem jako každý jezdec, když chce uspět nemůže se nechat vytlačit mimo stopu.Rozhodnutí komisařů bylo, že vždy jezdec vpředu musí nechat místo jezdci, který se tlačí zezadu a to po celé trati a změnit stopu může až když je celým vozem před jezdcem. Mne by se tato myšlenka moc líbila, kdyby bylo měřeno všem stejně a ne občas případ pro výstrahu.Je to opatření přísnější než F1, tam se tyto problémy řeší při každém závodě a rozhoduje to jestli jezdec vzadu správně vyhodnotí situaci a vjede do místa kde má prostor k předjetí a nebo ne.Přísné dodržování pravidla nechání prostoru pro vozidlo za mnou by výrazně omezilo kontakt a tím i materiální škody, tak že ideál. Myslíte si, že to je možné docílit a nebo se občas zkazí někomu závody, když to jsou převážně amatéři a jinak chodí do práce aby měli na financování tohoto koníčku a pomáhá to rozvoji sportu?

  Všem příznivcům sportu přeji pěkný den.
  J.H.

  1. Pane Horáku,u Davida jsem byl v pátek před závody a shodou okolností jsem říkal, jak si vážím některých jezdců za jejich až gentlemanské chování na trati, do čehož řadím mj.i Davida. Vyloučení mi rovněž přišlo nepochopitelné. Myslím, že situaci by v budoucnu mohla vyřešit příčná čára přes trať za, resp. před startovní rovinou, ke které by jezdec musel dodržovat přímý směr a nesměl křížit trať. Je zajímavé, že jistému jezdci s oranžovým vozem to křížení prochází téměř standardně. Myslím, že se ta čára v minulosti už diskutovala, ale zatím to skončilo jen u těch diskuzí.

  2. Souhlasím s Vámi, mělo by se to řešit jasně a pro všechny stejně. Neviděl jsem Davida jezdit agresivně s cílem poškodit jiného jezdce, naopak právě při tomto závodě dostal ránu na téčko a byl ošetřován, krční páteř dostala zabrat.To, že v Přerově ten karambol vypadal, že David jel agresivně, tak ve skutečnosti, když před Vámi někdo výrazně a bezdůvodně zpomalí a hodí závoru tak co s tím, David se instinktivně snažil vyhnout což dopadlo fatálně, podle podle záznamu jel stejně rychle jako předešlá kola a že to na videu vypadá jak zrychlil to je důkaz, že jezdec před ním výrazně zpomalil, ale kdyby jen brzdil a jel rovně, tak by to bylo mnohem hůře pro jezdce před ním, šlo by to na T a v té rychlosti ??? I jezdec v předu se musí chovat také odpovědně. David vyznává zásadu, že KARMA je ZDARMA.
   Přeji všem pěkné sportovní zážitky.
   J.H.

 3. Velká gratulace Jirkovi Bretovi k třetímu stupínku na bedně a super výsledkům v rozjížďkách 👍. Ať se daří i dál a doufám, že třeba bude i nějaké poctenicko 😉🖐️.

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů