David Jeřábek
18. 6. 2024

Svobodová: Trať mi loni nešla, tak jsem byla zvědavá, jak to bude letos.

Další evropský závod, tentokrát v litevské Vilkyciai - nejnebezpečnější a nejrychlejší trati v evropském šampionátu. V divizi Junior Buggy tentokrát soutěžilo o body do tabulky deset jezdců, z toho pět našich. Tentokrát ve finále nikdo z českých reprezentantů neuspěl na stupních vítězů. Čtvrté místo si ze závodu odvezl Jakub Šafránek, pátá skončila Kristýna Svobodová, šestá Eliška Pytlounová, sedmý Martin Kolomý, osmá Eliška Plná. “Trať ve Vilkyciai mi minulý rok moc nešla, a tak jsem byla zvědavá, jak to bude tuto sezónu. Závod jsem si užila,” říká Svobodová.

První měřený trénink organizátoři museli opakovat celkem třikrát. Druhá skončila Plná, čtvrtý Kolomý, šestá Svobodová, sedmý Šafránek. Pytlounová neodstartovala.

V druhém měřáku druhá byla zase Plná, pátý Kolomý, šestá Svobodová, sedmá Pytlounová, osmý Šafránek. “Se závodem ve Vilkyciai jsem vesměs spokojený, vzhledem k tomu, jak probíhal celý víkend. První rozjížďku jsem si myslel, že neobjedeme ani jedno kolo, když jsme třikrát opakovali start. Finále bylo také zajímavé, když po prvním startu pomalu celé startovní pole zůstalo za první zatáčkou a při druhém startu nás dojela jenom polovina,” popisuje Šafránek.

V první rundě se do vedení dostala Plná. Pátý skončil Kolomý, za ním hned Svobodová, Šafránek a Pytlounová. “V měřených trénincích jsem se snažila najít dobrou stopu a naměřila jsem na šestém místě, což znamenalo třetí řadu do rozjížďky. První rozjížďku jsme opakovali třikrát kvůli kolizím hned na rovince po startu. Na třetí pokus jsem nakonec skončila na šestém místě,” říká Svobodová.

Po druhé rundě v čele tabulce stála pořád Plná, až čtvrtý skončil Kolomý, Svobodová šestá, Šafránek sedmý a Pytlounová osmá.

Po třetí rundě Plná obhájila svou první pozici v tabulce. Kolomý skončil čtvrtý, Svobodová šestá. “V noci ze soboty na neděli byla bouře, takže na druhou projížďku byla trať plná kaluží. Jela jsem skoro celou dobu na šestém místě, ale v posledním kole, mě ohodila kaluž a zasekly se mi brýle a nic jsem neviděla, takže mě před cílem předjel Jakub Šafránek a skončila jsem sedmá. Ve třetí rozjížďce se pozice rozdělili hned po startu a dojela jsem opět na sedmém místě,” říká Svobodová. Šafránek skončil sedmý, Pytlounová osmá.

Také finále mělo opakovaný start. Na čtvrtém místě nakonec skončil Šafránek. Pátá dojela Svobodová. “Do finále mi to vydalo na start z šestého místa. Hned po startu jsem jela na pátém místě. Poté se mi podařilo předjet Eliškou Pytlounovou a kolo později se ale Joepovi Cuenenovi, který jel třetí, stalo něco s převodovkou, a tak v esíčku zastavil a já do něj narazila, a do mě i Eliška Pytlounová. Takže jsem se propadla na šesté místo. Eliška ale po kontaktu nedojela, což pro mě znamenalo páté místo,” popisuje Svobodová. Šestá dojela Pytlounová, sedmý Kolomý.

“Do finále jsem si vyjel čtvrté místo. První start se mi podařil a protáhl jsem to na druhé místo, ale potom to zastavili. Druhý start jsem měl ještě lepší,  ale hned poté mi Plná vjela do stopy, já jsem se snažil uhnout a objet ji, ale už jsem se nevyhnul a urazil jsem si poloosu. Tím pádem pro mě závod skončil,” vysvětluje Kolomý.

Osmá skončila Plná. “Finále se mi to nepodařilo, po boji s jezdci o přední příčky jsem nakonec skončila na střeše. Do opakovaného finále jsme nastoupili s opravenou buginou. Jenže tam jsem na následky boudy nakonec nedojela. Moc mě to mrzí a doufám, že na dalším závodě bude moje bugina v pořádku, abychom zase mohli bojovat o přední příčky. Děkuji moc rodině, mechanikům a všem, co mi pomohli,” říká Plná.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů