David Jeřábek
14. 10. 2023

Humpolec - sobota

Nadcházející sobota 14. října 2023 bude dnem, který zakončí letošní autokrosovou sezonu. Stane se tak na humpolecké trati Pod Vilémovským lomem, kde se uskuteční tradiční BERNARD CUP – Setkání mistrů. Bezmála stovka přihlášených a několik zajímavých premiér slibuje strhující podívanou a diváci si zajisté přijdou na své.

Výsledky najdete zde:

http://chronorace.cz/ONLINE%20ZAA_1.htm

Výsledky online najdete zde:

liveresults.mylaps.com/chronorace/racemon.html

Novou buginu představí Wiely Albers. „Humpolecký okruh mám rád a jel jsem tam již mnohokrát. Tamní atmosféra je skvělá. Pro sezonu 2024 pojedu s novým autem z dílen Marat Engineering, který je kombinací Marata a mě. Začnu s motorem Honda od Marata a doufám, že se mi ta kombinace bude líbit. Je to změna, protože dosud jsem autokrosovou kariéru jezdil s motory od Mike Callaghana. Příští rok chci jet kompletní evropský šampionát. Toho se v divizi CrossCar bude účastnit také můj syn Toby, rovněž se speciálem od Marata. A příští sezonu možná zahájíme právě v Humpolci, abychom se rozjeli a otestovali techniku,“ nastiňuje plány holanský pilot.

 Zajímavou premiéru prožije letošní vicemistr divize RacerBuggy125 Vojtěch Luňák. „Pojedu poprvé s „dvěstěpadesátkou“. Je to bugina od pana Křesťana. Doufám, že se s ní stihnu před závodem alespoň kratičce svézt. Moc se těším a pokusím se zabojovat s jezdci, kteří mají v této kategorii již daleko větší zkušenosti,“ těší se závodník z východočeské obce Vitiněves na Jičínsku.

Zpestřením akce bude doprovodný kamion T4 od Martina Prokopa z MP Sportu. S tím přijede bývalý autokrosař Aleš Němeček. „Kamion vyrobila přímo firma MAN pro dakarské rally. Tento závod s ním několikrát jely holandské posádky. Když na Dakaru odsloužil své, koupil ho Martin jako rychlou asistenci pro své auto. Martin osobně přítomen nebude, protože je na závodech v Maroku, kde se koná poslední závod seriálu Crosscountry. Takže kamion přivezu já a diváci budou mít možnost se s ním vyfotit, prohlédnout si ho a také usednout dovnitř. Doufám, že tím napomůžeme pěkné show,“ věří Aleš.

Vlastimil Resl

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů