David Jeřábek
2. 4. 2023

#01 Před sezonou 2023

Vážení příznivci autocrossu. První závod MMČR v Humpolci se blíží a po něm bude následovat hned druhý v Nové Pace. Položil jsem tři otázky našim jezdcům, kteří mi pomalu odpovídají. První odpovědi si můžete přečíst právě nyní....

Otázky

1. Závod v Humpolci se blíží, jak se těšíš?

2. Zima byla dlouhá, co je nového v týmu?

3. Jaké máš v letošní sezoně plány a cíle z hlediska umístění?

David Benda

1. Těším se moc. Ale mám to trochu respekt z Humpolce. Po nehodě se setkání mistrů 😊 

2. Nic zásadního, letos pojedeme zase Hondu.

3. Letos pojedeme pro potěšení. A nemáme žádné cíle, co se týká umístění. Budeme spokojeni, když se budeme pohybovat v TOP 7.

Fotogalerie jezdce: ZDE

Kateřina Kalvodová

1. Můj start v Humpolci bohužel ještě není jistý. Vzhledem k tomu, že jsem v páťáku na vysoké škole, čekají mě brzy náročné státnice, a tak budu muset některý z prvních závodů oželet, podle toho jak na mě vyjde los ke zkoušce. Škola má ještě holt přednost. Jinak na sezónu se těším moc, jak na samotné závodění, tak i na všechny, se kterými se přes zimu vidím jen minimálně.

2. Byla dlouhá, to je pravda! V dílně už stojí pro mě a pro ségru připravený nový kart s novým motorem YAMAHA MT-09, kdy s ním však vyjedeme, to je zatím ve hvězdách. Zatím zůstávám věrná osvědčené technice z minulých let. Jinak sestava jezdců v našem “továrním” týmu se asi také lehce zamíchá, to si ale budou muset fanoušci počkat do prvních závodů. Co se týká zázemí budeme trávit závodní víkendy ve stejném složení jako loni.

3. Už se asi ví, že já na ta umístění moc nejsem 😀ráda bych ale aby mi kluci tolik neujížděli, aby mé jméno nefigurovalo na poslední příčce a aby škody na naší oranžové lady byly minimální. Posunout to trošku zase někam dál, abych na startu nebyla jen tak do počtu. Mám k tomu to nejlepší technické i mentorské zázemí, tak uvidíme!

Fotogalerie jezdce: ZDE

Ota Výborný

1. Zítra jedeme s autem na brzdu. Pakliže všechno vyjde dle plánu, týden před Humpolcem chystáme překvapení (ale více nepovím 🤣) Na první závod sezóny se samozřejmě těšíme, ale ještě zatím nemáme plán, co bychom všechno chtěli odjet. Určitě začněme s Mišákem a během sezóny bychom se měli ukázat i SuperBuggy.

2. Mám pocit, že zima utekla jak voda. Cítím, že bychom potřebovali ještě měsíc k dobru na lepší přípravu. V teamu vše při dobrém starém, chuť a nálada závodit je na místě 😉

3. Možná dílčí umístění, ale celkové těžko. Neplánujeme odjet ani jeden kompletní šampionát. Spíš budeme řešit situaci co se účasti týče individuálně. Rádi bychom podpořili i vložené závody ME v naší oblíbené divizi Touringautocross. Tak že když to shrnu, vše je zatím otevřené.

Fotogalerie jezdce: ZDE

Jan Šindelář

1. Člověk se těší, ale i netěší, je to první závod tak si přehrává v hlavě, zda vše co udělal přes zimu je správně dotažené, funkční a nezklame ho to v první zatáčce.

2. V týmu nic nového, jsem v tom opět sám, mechanika si taky dělám sám, 🤣

3. Cíl je stát vždy na bedně, ať je to první či třetí místo… samozřejmě nižší číslo je víc radosti.

Fotogalerie jezdce: ZDE


Standa Brousek

1. Těším se hodně, zima mi celkem utekla a určitě jsem se nenudil. Měl jsem hodně tréninku. Jezdil jsem na motorce, s vlastními tréninkovými auty, a dokonce jsem jezdil v CrossCaru v Belgii.

2. Na letošek jsou velké změny. Juniorka se prodala a pojedu v kategorii Mascom Cup. Nová nebude jen kategorie, ale i tým, pojedu přímo u konstruktéra této divize Romana Kalvody.

3. Hlavní bude naučit se s kártem a pak se postupně zlepšovat. Uvidíme, jak mi to půjde a podle toho si budu dávat cíle.

Fotogalerie jezdce: ZDE

Zdeněk Havlát

1. Letos mi přišla v pořadí sedmá licence, tak už mě to nechává úplně v klidu. Nervózní jsem jen z toho, že kárt ještě není komplet připraven. Ty doby, kdy jsem škrtal každý den, kdy do toho usednu už jsou pryč, ale ten správný pocit se určitě dostaví odjetím prvního tréninkového kola.

2. Kromě toho, že moji kluci jsou zase o pěkných pár centimetrů vyšší je složení stále stejné. Jen doufám, že opět do závodního tempa naskočí Michal Pihávek. S ním je to v depu prostě veselejší. Rád bych se zase vrátil ke komentátorské větě Pavla Musila: „Michal Pihávek to táhne a Zdenda Havlát ze zadu tlačí.“ 😉

3. Vzhledem k tomu, že sedm sezón v Mascom cupu znamená překračování běžného průměru, si tuto sezónu hodlám užít, jako by byla moje poslední. Cíle jsou stále stejné dojet, nic nerozbít, abych si to užil já i moji kluci a kdybych se aspoň jednou dostal i do finále, bylo by to super. 

Fotogalerie jezdce: ZDE

David Jeřábek

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů