David Jeřábek
2. 8. 2023

Do Poříčí nad Sázavou dorazí skvělá konkurence

Početná a skvělá konkurence se o víkendu 12. – 13. srpna představí v Poříčí nad Sázavou. Závod je nejen čtvrtým podnikem českého šampionátu, ale je i součástí Zóny Střední Evropy a kartcrossového MASCOM Cupu. Lze tudíž očekávat spoustu strhujících a dramatických soubojů a diváci si určitě přijdou na své.


Webové stránky AMK Poříčí nad Sázavou:

https://www.autokrosporici.cz/

Facebook AMK Poříčí nad Sázavou

https://www.facebook.com/amk.porici


Na evropské scéně stále populárnější divize Crosscar v českých krajích stále patří k těm nejméně obsazeným. Na Homolce by tomu mělo být jinak, když mají dorazit i zahraniční účastníci a přihlášení jsou také oba čeští „Evropané“ Adam Kotaška a Petr Doležal. Na konfrontaci s nimi se těší Tomáš Sulek. „Těším se moc. Myslím, že to budou opět skvělé závody, jako tomu je v Poříčí vždy. Na domácích tratích nás sice v kategorii CrossCar moc nejezdí, tentokrát však dorazí velmi dobří jezdci včetně několika evropských. A moje ambice? Samozřejmě ty nejvyšší. Musím však stát nohama na zemi. Konkurence je totiž opravdu silná. Já se týden před Poříčím zúčastním klubového závodu v Nové Pace, kde se jede holandské mistrovství. Mělo by zde být okolo patnácti speciálu CrossCar, takže očekávám parádní závody a skvělý trénink na Poříčí,“ usmívá se východočeský závodník.

Nádhernou podívanou lze očekávat také v kategoriích RacerBuggy. Jedním z favoritů „dvěstěpadesátek“ je Ondřej Pospíšil. „Těším se dost. Vždyť je to jedna z mých domácích tratí. Nejvíce se mi letos zatím dařilo v Dobřanech, kde jsem vyhrál nedělní závod. To bych v Poříčí rád zopakoval. Bude to však těžké, protože konkurence je veliká. Největšími soupeři jsou Láďa Hanák, Láďa Jiřička, Amálka Židková a Péťa Bílek, takže očekávám velké souboje a doufám, že dorazí hodně diváků,“ věří olbramovický pilot, jemuž patří po pěti odjetých závodech v průběžné klasifikaci RacerBuggy250 druhá přička.

Divácky velmi populární jsou rovněž divize cestovních vozů. Lídrem TouringAutocross po třech odjetých podnicích je Jan Brožek. „Zatím jsme ve fázi příprav. Poslední dobou jsme totiž dělali více na novém autě, se kterým snad vyjedeme příští sezonu. Nyní se již každopádně naplno věnujeme přípravě stávající Fabie. Do Poříčí se moc těšíme. Trať je tam totiž vždy skvěle připravená, atmosféra krásná a pořadatelé dělají maximum pro perfektní průběh celé akce, aby si to jezdci i diváci užili. A má priorita? Ta se nemění – spatřit ve finále šachovnicovou vlajku,“ těší se autokrosař z Hradce Králové.

Vrcholem každého autokrosového podniku je finále královské divize SuperBuggy. Zde na nejvyšší příčky pomýšlí Vojtěch Vaculík. „Do Poříčí se těším velice. Mám to tam opravdu hodně rád a ambice jsou ty nejvyšší,“ přidává své stručné, leč jasné vyjádření znojemský jezdec."

Vlastimil Resl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů