David Jeřábek
13. 10. 2023

Bret Motorsport v Sedlčanech

Do Sedlčan jsme odjížděli v dobré náladě, ale s tím že tamní trať nepatří mezi moje oblíbené. Páteční cesta bez problémů. Vyrazili jsme ve složení děda, Zub, MimiTeri a já. Vašek bojoval s podzimní orbou a fasádou na baráku, takže jeho vytížení se zábavou jménem autocross tentokráte neslučovalo.

Administrativní a technické přejímky v pohodě a pak jsme se vydali na obhlídku tratě. Tady je potřeba smeknout a troufnu si říct, že takto upravené Sedlčany jsem ještě nikdy neviděl a směle to mohlo konkurovat za mě nejlepším podnikům v Poříčí a Humpolci. V podvečer jsem vyrazil s MimiTeri na potok na ryby a večer jsme trošku oslavili poslední závod sezony. Obojí se vydařilo, takže všechno fajn.

Sobotní trénink čtvrté místo, což asi odpovídá tomu, kde se pohybuju. Rozjížďky postupně tak nějak všechno kolem třetí příčky, takže ok. Na start finále to dalo čtvrté místo a druhou řadu.

Kdybych řekl, že jsem se před finále nemrknul na body v celkovém hodnocení, tak bych kecal. Takže jsem chtěl hlavně dojet a zbytečně nejančit. Navíc jsme před třetí rozjížďkou zjistili prasklé výfukové svody, které se nedali opravit na místě, takže i z toho důvodu žádná divočina. Čtvrté místo po startu OK, ale bohužel pak jsem se dostal k jedné ze dvou kaněk celého závodu v Sedlčanech. Prach, tma. Že se mě obecně nechce jít do moc velkého rizika to se ví, ale musel jsem za klukama prakticky hned odlevit a ptal jsem se táty na vysílačce, zda tam někdo nestojí, protože nebylo vidět fakt nic a byla by to rána veliká na té cílové rovince.

V dalším z kol jsem z asfaltového výjezdu nahoru viděl, že kluci přede mnou měli nějakou kolizi, takže zbytek už jsem jen dokroužil na hyenu na druhém místě. Celkově mě to dalo na třetí místo v MMČR, což je na naše podmínky skvělé. A ta druhá kaňka? Ten samej prach, že neviděl nikdo nic na cílové rovince finále Superbuggy. Zbytečně jsme z půlky ani my diváci neviděli famózní finále. Vím, že většina z nás jezdců tu čerstvě nakropenou trať nemá ráda, ale tohle bylo prostě škoda. Myslím, že to pořadatelé ví a příště už si to pohlídají.

Závěrem Sedlčanského zhodnocení chci moc poděkovat do Sedlčan za skvěle uspořádaný podnik. Takto by to myslím mělo být a to lidi na autocross přitáhne. Perfektní pořadatelská činnost ve všech ohledech, skvělí moderátoři a to i ten kluk z rallycrossu (což teda kdo mě zná ví , že nerad říkám😊), doprovodný program a akce jak večer tak přes den. Zvláštní uznání zaslouží Libor Pospíšil a naprosto skvěle připravená a upravovaná trať. Nové, velmi povedené a důstojné stupně vítězů také potěšili... Jestli se bude letos volit nejlepší závod, tak u mě budou Sedlčany aspirantem na výhru!

Díky Všem za podporu a fandění a uvidíme se v sezoně 2024!

Jiří Bret

Bret motorsport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů