David Jeřábek
10. 6. 2022

#2 ME Vilkyciai

Druhý závod Mistrovství Evropy se uskuteční v Litvě. Do Vilkyciai se většina jezdců přesouvá přímo z lotyšské Bausky. Spravit chuť si bude chtít určitě Jakub Novotný, který ve finále smolně odstoupil. Velké boje se také očekávají v divizi Juniorbuggy a zvědavý jsme i na Bernda Stubbeho a samozřejmě i Jakuba Kubíčka, který bude jistě chtít posbírat víc bodů, než Bausce.

Sestřih z druhého dne najdete zde:

Superbuggy - převzato 16 jezdců, z toho 7 z ČR. Měřené tréninky vyhrál Petr Nikodém. Rundy se jedou na dvě skupiny, první vyhrál Stubbe, druhou Bartelen. Dvojku si připsal Nikodém a Kubíček, trojku Grencis a Výborný.

Info:

Buggy1600 - převzato 16 jezdců, zástupce z ČR je pouze Jakub Novotný. Měřené tréninky vyhrál vítěz finále z Bausky, Markus Wibbeler. Opět se jelo na dvě rozjížďky, svou jízdu vyhrál Jakub Novotný a Bart Van Der Putten, dvojky mají Peters a Wibbeler, trojky Straub a Holzleitner.

Juniorbuggy - deset jezdců převzato a přesně polovinu tvoří zástupci z ČR. Deset znamená, že se jede jedna rozjížďka, která je plně obsazena... na chybu tak není prostor. Na vítězné vlně pokračuje Arnošt Florián, který vyhrál měřené tréninky a ovládl také první rozjížďku. Druhý dojel Kristians Grencis a třetí místo vybojoval Filip Duřt.

CrossCar - převzato 16 jezdců, zástupce z ČR je pouze Adam Kotaška. Měřené tréninky ovládl David Méat. Adam Kotaška obsadil páté místo. Rozjížďky se v této divizi jedou na dvě skupiny. V první vítězí David Méatd, v druhé Juan José Moll Hernandez. Adam Kotaška dojíždí na třetím místě.

Program závodu

Sobota
10.40 Volný trénink
12.00 1. měřený trénink
14.00 2. měřený trénink
16.00 první rozjížďka

Neděle
10.00 druhá rozjížďky
11.45 třetí rozjížďka
13.30 představení jezdců
14.00 semifinále a finále
18.00 oficiální vyhlášení

Oficiální přenos - plán

https://motorsport.tv/program/fia-european-autocross-championship/5405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 comments on “#2 ME Vilkyciai”

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů