David Jeřábek
3. 10. 2022

Časopis rally 8-2022

Opět se na stáncích objevuje časopis s tématikou rally, kde ale naleznete články o autocrossu a rallycrossu. Jsme samozřejmě rádi, že se autocross dostane alespoň do nějakého tištěného media a proto i upoutávka na tento výtisk kde najdete....

AUTOKROS - RALLYKROS CZ

ME - Přerov

MČR - Nová Paka, Dolní Bousov

WRX - 3:0 pro Kristofferssona

ZSE Melk - Zóna se blíží ke svému závěru


Barum Czech Rally Zlín - V deštivé loterii dominovali Kopecký s Hlouškem

Letopočty se mění, král zůstává. Jan Kopecký, čtyřicetiletý pilot z Kostelce nad Orlicí, vyhrál již svoji desátou Barumku a během deštivého víkendu nedal šanci nikomu ze soupeřů. Společně s Janem Hlouškem pak oslavili obhajobu domácího mistrovského titulu, pro Kopeckého již devátého v jeho kariéře.

Laurent Pellier - „Barum rally je neporovnatelná“

Startovní listina Barum rally nebyla nabitá zvučnými jmény zahraničních jezdců. Přesto se na startu objevili zajímaví jezdci, jedním z nich byl Laurent Pellier.

Paolo Soria - Vítěz Clio Trophy

Barum rally definitivně rozhodla o vítězi Clio Trophy, kterým se stal Paolo Soria (nar. 18. 10. 1994). Tento argentinský jezdec působí na tratích mistrovství Evropy exotickým dojmem. Jedná se však o zkušeného závodníka, který doma v Argentině absolvoval přes padesát soutěží.

Pozvánka INVELT Rally Pačejov

43. INVELT Rally Pačejov bude předposledním podnikem Mistrovství České republiky v rally 2022. Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022.

Dispečink - mozek českých rally

Na všech rally, jež jsou pořádány pod Autoklubem ČR, již několik let působí „poloprofesionální“ skupina zajišťující dispečink soutěže. Zákulisí řízení každé rally nám přiblíží vedoucí dispečerské skupiny Pavel Štípek.

Rally Vyškov - Rally Vyškov ve znamení nostalgie

Ve Vyškově se muselo rozbušit srdce nejednomu nostalgikovi. Návrat startovní a cílové rampy po šestnácti letech na Masarykovo náměstí, znovuzařazení některých pasáží tratě a účast řady pilotů, kteří jsou na soutěžních tratích vídáni sporadicky. To vše přispělo ke skvělé atmosféře v průběhu jubilejního 30. ročníku, který opanovali Adam Březík a Ondřej Krajča.

Karel Janeček - „Setkáme se na Strahově!“

Matematik Karel Janeček uspěl v nedávné minulosti ve světě byznysu a investic. Založil také několik nadací, skrze něž dlouhodobě podporuje především vědu a vzdělávání. Má také rád rychlá auta a tento svůj zájem před pár lety přetavil do společného projektu Racing 21 se soutěžním jezdcem Vojtěchem Štajfem.

Richard Nesvadba - „Plánoval jsem jednu, dvě sezóny“

Richard Nesvadba oslavil nedávno padesáté narozeniny (nar. 22. září 1972), zároveň na konci srpna absolvoval svoji jubilejní dvacátou Barumku.

ČMPR: Rallye Železné hory - Bisaha naplnil očekávání

Netradičně pojatou a deštěm poznamenanou Rallye Železné hory vyhrál hostující Ondřej Bisaha s Hyundaiem i20 R5. Plný počet bodů si z Chrudimi odvezl vítěz předchozí soutěže Martin Šikl, který znovu potvrdil, že mu mokré tratě vyhovují.

Eifel Rallye Festival - Pojízdné rally muzeum

Po dvou letech koronavirové přestávky se letos v německém Daunu konečně sjeli hrdí majitelé historických soutěžních vozů k opožděnému jubilejnímu desátému ročníku Eifel Rallye Festivalu.

WRC: Ypres, Acropolis

Kompletní stupně vítězů připadly v cíli řecké Acropolis rally továrnímu týmu Hyundai.

Rally NZ - Návrat do soutěžního ráje

Po deseti letech se do seriálu MS konečně vrátila Rally Nový Zéland, která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejpůsobivějších soutěží světa. Únavná cesta na druhý konec světa k protinožcům je odměněna nejen nádhernou scenérií, ale hlavně rychlými šotolinovými úseky, které v závodním tempu vyvolávají nefalšovanou nirvánu. Ze současných továrních jezdců zde v minulosti startovali jen tři – Ogier, Neuville a Tänak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů