Tomáš Němec
28. 4. 2022

Humpolec – TOP tři v Touring Autocross

V Evropě zrušené divizi Touring Autocross se v Humpolci představilo deset jezdců. Měřený trénink vyhrál Petr Šimurda. První rundu ale Jan Brožek. Královehradecký pilot ovládl i rundu druhou, naopak Petr Šimurda měl problémy se svým vozem. Pestré startovní pole přiváděl na finálový rošt Jan Brožek. Jako druhý si vybíral Marcel Dlesk a třetí Jiří Bret. Druhá řada patřila Šimurdovi a Musilovi. Od startu skvěle odjel Jan Brožek, a i když na něj z druhé řady startující Petr Šimurda dotíral, pilot bíle Fabie si vedení uhlídal až do cíle.

Jan Brožek byl s výsledkem maximálně spokojený. „Před prvním závodem roku 2022 nebylo mnoho času na přípravu. Auto jsme připravovali do poslední chvíle (jako vždy). Naštěstí jsme vše stihli díky obětavosti mechaniků, a tak jsme mohli naložit auto v pátek a vyrazit do Humpolce. V prvním měřeném tréninku mi zadrhávala řadící páka a nemohl jsem se soustředit pořádně na jízdu, kde jsem dělal spoustu chyb. Počítal jsem s mizerným výsledkem. Nevěřil jsem vlastním uším, když mě táta řekl, že jsem první.  Před druhým tréninkem jsem věděl, že se všichni zlepší. Proto bylo nutné pořádně tahat za plyn, jízdu zklidnit a nedělat chyby. Z toho bylo druhé místo a pouze 0,002 s za Petrem Šimurdou. Na start první rundy jsem šel s tím, že musím odstartovat lépe jak Petr. To se povedlo. A teď ta druhá neméně důležitá věc – udržet se na prvním postu. Celou jízdu jsem se nekoukal do zpětného zrcátka a soustředil se na čistou stopu. To se povedlo a do cíle jsem dorazil jako první.

Druhou rozjížďku jsem také odstartoval nejlépe. Hned v první zatáčce jsem měl lehký kontakt s Marcelem Dleskem, ale ustál jsem pozici. Po nějaké době se ve vysílačce ozvalo „jedeš do posledního kola“. To mě rozhodilo z rytmu a Marcel nasadil na útok do kopce. Neuvědomil si, že je v tomto úseku vyvěšená žlutá vlajka, a tudíž zákaz předjíždění. Dojel jsem tedy za Marcelem, ale díky časové penalizaci, jsem se posunul na první místo. Do třetí rozjížďky jsem nenastoupil, jelikož už jsem měl na kontě dvě vyhrané rozjížďky. Ve finále jsem odstartoval o trochu hůře než Marcel, ale díky vnitřní stopě jsem se vyvezl na první místo a začal boj. V druhém kole na rovině do kopce šel Petr později na brzdy před zatáčkou u horního depa. V bočním okně jsem si všiml jeho auta. Ten pohled mi dal pomyslný flákanec. A začal jsem topit pod kotlem. Plný plyn, čistá stopa. Podíval jsem se kolik ještě kol zbývá. K mému úžasu tam byla již připravena šachovnicová vlajka. Nastala euforie štěstí a radost z dobře odvedené práce a zaslouženého výsledku pro celý team. Chtěl bych poděkovat tátovi, mechanikům (Jarmil Jech, Pepa Pavlíček a další – bez nich bych závody nemohl absolvovat), sponzorům, a především rodině za toleranci.“

Na druhé pozici projel pod šachovnicovým praporem Petr Šimurda. „Závod v Humpolci vyšel nad naše očekávání. Pořadatelsky dle mého názoru velmi povedený závod a nakonec i to počasí vyšlo 🙂 Po vyhraném měřeném tréninku a po první rozjížďce nás trochu pozlobilo auto, ale to se Lukášovi povedlo velmi rychle vyřešit a finále bylo nad moje očekávání.

Děkuji všem našim klukům a všem z Fejfar Racing za skvěle připravené auto. Nyní se chystáme do Matschenbergu na další republikový závod. Nikdy jsem tam nejel, tak jsem zvědav na trať a doufám, že nám vyjde počasí :)“

Suverenitu vozů s okřídleným šípem ve znaku potvrdil třetím místem Marcel Dlesk. „Do Humpolca, na prvý tohtoročný závod, sme sa veľmi tešili, asi ako každý. Prišli sme vyskúšať a otestovať naše nové auto od Martina Samohýla. Aj keď naša nová fábia fungovala celkom dobre, stále máme čo vyladovať. Celkovo závod hodnotím veľmi pozitívne, skvele som si zazávodil a počasie aj napriek zlým predpovediam, nakoniec vyšlo celkom fajn.

Trať a organizácia závodov ,bola ako vždy na výbornej úrovni a bol som veľmi milo prekvapený koľko fanúšikov u Vás v Čechách máme. Už sa teším na ďalší závod do Nemecka, aj keď som tam ešte nikdy nebol, pokúsim sa mojich súperov čo najviac ponaháňať. Na ďalšom závode všetkým držím palce, ŠPORTU ZDAR.

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů